Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
259
Likes
641
Παιδιά να ρωτήσω ανάμεσα σε Μάλτα και Πορτογαλία ποια είναι πιο οικονομική επιλογή; Από άποψη τιμών εκεί στα φαγητά, μουσεία κτλ.
Για ποια εποχή ενδιαφέρεσαι; εμείς είχαμε πάει Μάλτα αρχές Μαϊου και είχαμε βρει αρκετά οικονομικές επιλογές! Καλοκαίρι φαντάζομαι θα είναι αρκετά πιο ακριβά.

Πορτογαλλία έχω πάει αρκετά παλιά, οπότε δεν έχω εικόνα.
 

Giannal

Member
Μηνύματα
27
Likes
8
Καλησπέρα κ πάλι, επειδή είναι ακόμα σε αναζήτηση προορισμού για δεκαπενταυγουστο, τι γνώμη έχετε για Πορτογαλία; 3 μέρες Πόρτο κ 4 Λισαβόνα
Έχω διαβάσει διαφορά ποστ εδώ για να έχω μια ιδέα πάνω κάτω.. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιες περιοχές για διαμονή κ γενικά αξίζει να πάει κανείς τον Αύγουστο εκεί; γιατι για Μάλτα που σκεφτόμουν πριν όλοι μου είπαν ότι φρικτά από θέμα ζέστης
 

billkozani

Member
Μηνύματα
42
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδιά μια βοήθεια,να πάω Βιέννη η Μάλτα?Βρήκα εισητηρία από ryannair και θέλω την γνώμην σας που είναι καλύτερα, ευχαριστώ πολύ..!!!
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Καλησπέρα, το θετικό είναι να μπορείς να πας κάπου το που εξαρτάται από τι θέλεις να δεις. Δεν έχουν κάποια σχέση τα δύο μέρη που βάζεις σε σύγκριση. Για μένα πάντως μίας και έχω επισκεφτεί και τα δύο μέρη δε χωράει κάποια σύγκριση, Βιέννη δαγκώτο.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Βιενναρα και απο εμενα ...οσο μεγαλωνουν οι μερες τοσο αναδεικνυεται η πιο ομορφη πολη να ζεις στην Ευρώπη. Η μαλτα θεωρω οτι ειναι ενα εκτρωμα - δημιουργημα των Εταιρειων κατασκευαστικων και οικονομικων συμφεροντων (μαφιας) αφου ξεπλενεται ο κυριος ογκος των χρηματων τους σε εκει δραστηριοτητες. Αλλα αυτο ειναι προσωπικη εκτιμηση και πληροφορια που εχω λαβει και τιποτα παραπανω και μπορει να μη σε αφορα!
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.291
Παιδιά μια βοήθεια,να πάω Βιέννη η Μάλτα?Βρήκα εισητηρία από ryannair και θέλω την γνώμην σας που είναι καλύτερα, ευχαριστώ πολύ..!!!
Να κάτσεις στα αυγά σου, να μην πας πουθενά. ζηλεύουμε εδώ με τέτοιες προτάσεις.
Εμείς πάντως θα πηγαίναμε Μάλτα γιοι αγαπάμε μεσόγειο.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά μια βοήθεια,να πάω Βιέννη η Μάλτα?Βρήκα εισητηρία από ryannair και θέλω την γνώμην σας που είναι καλύτερα, ευχαριστώ πολύ..!!!
Όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι, δεν είναι συγκρίσιμα τα μέρη.
Η Βιέννη είναι κούκλα, έχω πάει άπειρες φορές, έχω ζήσει, δεν τη χορταίνω, ίσως η ωραιότερη πόλη στην Ευρώπη - για εμένα πάντα.
Μάλτα είχα πάει Απρίλιο και μου άρεσε πάρα πολύ.
Εξαρτάται τι ζητάς. Η μία είναι αρχοντική κεντροευρωπαϊκή πόλη, η άλλη είναι ένα όμορφο μεσογειακό νησί.
Αν δεν έχεις πάει σε κανένα από τα δύο ακόμα, θα σου έλεγα κι εγώ Βιέννη.
 

billkozani

Member
Μηνύματα
42
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι, δεν είναι συγκρίσιμα τα μέρη.
Η Βιέννη είναι κούκλα, έχω πάει άπειρες φορές, έχω ζήσει, δεν τη χορταίνω, ίσως η ωραιότερη πόλη στην Ευρώπη - για εμένα πάντα.
Μάλτα είχα πάει Απρίλιο και μου άρεσε πάρα πολύ.
Εξαρτάται τι ζητάς. Η μία είναι αρχοντική κεντροευρωπαϊκή πόλη, η άλλη είναι ένα όμορφο μεσογειακό νησί.
Αν δεν έχεις πάει σε κανένα από τα δύο ακόμα, θα σου έλεγα κι εγώ Βιέννη.
Σε ευχαριστώ πολύ το σκέφτομαι ακόμα
 

billkozani

Member
Μηνύματα
42
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Να κάτσεις στα αυγά σου, να μην πας πουθενά. ζηλεύουμε εδώ με τέτοιες προτάσεις.
Εμείς πάντως θα πηγαίναμε Μάλτα γιοι αγαπάμε μεσόγειο.
Μάλτα ε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.965
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom