Αναζήτηση προορισμού

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.493
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Σκέφτομαι να πάω 3-4 μέρες εξωτερικό τον Φλεβάρη με τον φίλο μου κ να το συνδυάσω με τα γενέθλια μου. Θα προτιμούσα μια πόλη με όχι τόσο κρύο να μπορώ να την περπάτησω
Δες κ Μάλτα ή Βαρκελώνη
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.069
Τα τελευταία χρόνια πηγαίνω κεντρική Ευρώπη τον χειμώνα κ αυτή τη φορά θα ήθελα λίγο λιγότερο κρύο γιατι όλη μέρα γυρνάμε.(καφέ, αξιοθέατα, φαγητό, ποτό κ κυρίως περπάτημα!!) Budget δεν έχω, αφού θα είναι για λίγες μέρες.
Μαλτα η Σικελια.
Τον Φλεβαρη κανει ψοφο και στην Ελλαδα, γιατι να πας πιο βορεια;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.754
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Προς Κωνσταντινούπολη τείνω, αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα αξίζει τον χειμώνα. Οι περισσότεροι μου λένε ότι πρέπει να πάω άνοιξη 😏
Θέμα τύχης είναι. Εγώ πήγα τέλη Γενάρη φέτος και είχε ανοιξιάτικο καιρό. Πέρσι πήγαν φίλοι την ίδια περίπου περίοδο και είχε μισό μέτρο χιόνι.
 
Μηνύματα
416
Likes
1.366
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Λισαβονα τετοια εποχη πως ειναι?Εχει καλο καιρο συνηθως ή θα με φαει το κρυο,η υγρασια και ο αερας?
Τελη Μαρτιου προς 25η ειναι καλυτερα?
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
950
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λισαβονα τετοια εποχη πως ειναι?Εχει καλο καιρο συνηθως ή θα με φαει το κρυο,η υγρασια και ο αερας?
Τελη Μαρτιου προς 25η ειναι καλυτερα?
Εγω πηγα περσι καταχειμωνο, αρχες φλεβαρη και σκασαμε! Τα μπουφαν που χρειαζονταν στην Ελλαδα δλδ τα ειχαμε στα χερια. Ουτε βροχη ουτε τπτ. ΟΜΩΣ τέλος Μαρτιου θεωρω οτι θα ειναι σιγουρα καλυτερα. Της ταιριάζει πιο πολύ η ανοιξη θεωρω.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
950
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Προς Κωνσταντινούπολη τείνω, αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα αξίζει τον χειμώνα. Οι περισσότεροι μου λένε ότι πρέπει να πάω άνοιξη 😏
Ρουμανια Κρακοβια Κωνσταντινουπολη θα εχει ΚΡΡΡΡΡΡΡΥΟ. Θα προτεινω κι εγω ενα Μαροκο, μια Μαλτα, μια Ιορδανια, μια Αιγυπτο βρε αδερφε...
 

Extra muros

Member
Μηνύματα
147
Likes
962
Όπως έγραφα πιο πριν σε αυτό το νήμα, πήγα Λισαβόνα Εβορα π είναι πολύ κοντά 19 με 22 Φλεβάρη φέτος κ είχε 17 κ 18 βαθμούς, απλά 3 από τις 4 μέρες μουνταδα π δεν πάει καθόλου στη χώρα κατ εμέ. Επίσης φθινόπωρο χειμώνα οι βροχές είναι ρίσκο λόγω υπερδιπλάσιας βροχόπτωσης από Αθήνα, Ατλαντικός γαρ. Αλλά είναι τελείως θέμα αν σου κάτσουν η όχι. Πρώτη φορά πήγα 7 μέρες Λισαβόνα 1 Νοέμβρη μια βδομάδα πριν έριχνε με τα τουλούμια, εμάς μόνο μια μέρα λίγη ψιχαλα τις υπόλοιπες ήλιος λαμπερός κ καλές θερμοκρασίες γ περπάτημα.
 

Xaris2999

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Καλησπέρα σε όλους. Είμαστε μια παρέα 3 ατόμων οι οποίοι έχουν πάει σε ελάχιστους προορισμούς στο εξωτερικό. Σκεφτόμαστε να ταξιδέψουμε την περίοδο 27/12-31/12 ή 2/01-6/01. Το budget κυμαίνεται από 300-400 και θέλουμε να πετάξουμε απο Θεσσαλονίκη. Ποιους προορισμούς προτείνεται ?
 
Μηνύματα
235
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Καλησπέρα σε όλους. Είμαστε μια παρέα 3 ατόμων οι οποίοι έχουν πάει σε ελάχιστους προορισμούς στο εξωτερικό. Σκεφτόμαστε να ταξιδέψουμε την περίοδο 27/12-31/12 ή 2/01-6/01. Το budget κυμαίνεται από 300-400 και θέλουμε να πετάξουμε απο Θεσσαλονίκη. Ποιους προορισμούς προτείνεται ?
Εφόσον έχετε τόσο μικρό μπάτζετ και λίγες μέρες, θα πάτε κάπου κοντά. Εγώ θα πρότεινα κάποιο προορισμό στην Ιταλία ή Κρακοβία ή Βουδαπέστη ή Κων/πολη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.975
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom