Γενικά Αναζήτηση προορισμού

THUKIS

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παιδια και καλη χρονιά με υγεία ,

Μάθαμε τελικά πότε θα πάρουμε άδεια εγώ και η γυναίκα μου και αναζητούμε προορισμό για ένα ταξιδάκι . Σκεφτόμαστε για Βουδαπέστη ή Ισπανία (Πόλη μάλλον Βαρκελόνη) τις οποίες δεν τις έχουμε επισκεφτεί ακόμα . Από ημερομηνίες έχουμε από 8 με 16 μαρτίου άδεια . Από οικονομικά μας δίνονται μέχρι 800 Ευρώ το άτομο (εκτός το τι θα ξοδέψουμε εκεί ) . Τώρα που το σκέφτομαι και γαλλία δεν έχουμε πάει και ένα παρισι με disneyland δεν θα με χαλούσε .
Από ότι έψαξα στο ιντερνετ ακόμα τα ταξιδιωτικά γραφεία δεν έχουν εκδρομές για εκείνη την περίοδο . Ακόμα τα χριστουγενιάτικα διαφημίζουν . Έχετε να προτείνετε καμιά καλή εταιρεία για τους παραπάνω προορισμους ? Από οτι γνωρίζω μερικά γραφεία εξειδικεονται .

thanxxxx
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες και καλή χρονιά.

Αν θέλεις οπωσδήποτε να πας με πρακτορείο θα περιμένουμε να μας βοηθήσει κάποιος άλλος αφού εγώ δεν πολυκατέχω από πρακτορεία, καθώς δεν τα χρησιμοποιώ.

Όσον αφορά καθαρά το ταξίδι, η περίοδος που θα πας είναι εξαιρετική, και τα χρήματα που θέλετε να διαθέσετε αρκούν για οποιοδήποτε από τα ταξίδια που αναφέρεις.

Τοποθετώ Βαρκελώνη και Παρίσι στην πρώτη θέση και μετά τη Βουδαπέστη. Βαρκελώνη εγώ είχα πάει με 700 ευρώ 10 μέρες άνετα, αλλά δεν ξέρω με τα αεροπορικά τώρα τι παίζει. Παρίσι που πήγα πριν 10 μέρες έδωσα γύρω στα 650 για μια βδομάδα. Μιλάω πάντα για αεροπορικά+ξενοδοχείο μόνο.

Προτείνω να ψάξεις περισσότερο όσον αφορά τον προορισμό αυτόν καθ'αυτόν, να διαβάσεις για τις πόλεις αυτές κλπ, και αφού αποφασίσεις πού θα πας, ψάχνουμε για πρακτορείο.

Αν έπρεπε να ψηφίσω ένα μέρος τελικά από αυτά, θα διάλεγα τη Βαρκελώνη :)
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Καλώς ήρθες.

Όπως πάντα, αντί να σε ξεμπερδέψουμε, θα σε μπερδέψουμε. Σου προτείνω Βουδαπέστη. Έχω πάει και στις τρεις και περισσότερο μου άρεσε η Βουδαπέστη.

Αλήθεια, έχετε πάει στην Πράγα; Αν όχι, στην προτείνω ανεπιφύλακτα. Μέχρι στιγμής η ομορφότερη πόλη που έχω επισκεφθεί. Βέβαια, περί ορέξεως ...
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Kαι εγω θα σου προτεινω τη Βουδαπεστη που την επισκεφτηκα τον Αυγουστο και ειναι υπεροχη.Τωρα μια δευτερη επιλογη χωρις να ξερω αν εχεις παει ειναι η Βιεννηηηηηηηηηη.:D
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Kαταρχας :welcome:
Για τις επιλογες σας τωρα, Βουδαπεστη, Βαρκελωνη και οι δυο ειναι πανεμορφες!
Για Παρισι δεν γνωριζω!
Θα συμφωνησω με τον Ithanos για Πραγα,αν δεν εχετε παει αξιζει μια επισκεψη, ειναι παραμυθενια πολη.Να προσθεσω και Κωνσταντινουπολη αφου ειναι η πολη που προσωπικα με συγκλονίζει!
Με τα λεφτα που διαθετετε πάντως χτυπατε και μια Ταυλάνδη αν δεν σας πεφτει λιγο μακρια:lol:.Με 6 διανυκτερευσεις εκει θα ειστε ΟΚ!:surf1: (οχι ομως ταξιδι μεσω πρακτορειου)
Μεταξυ των επιλογων σας, νομιζω πως Βουδαπεστη ειναι καλυτερα!

Υ.Γ Τωρα το κατα ποσο θα σας βοηθησουμε ή σας μπερδεψουμε, ειναι αλλο θεμα...:haha:
 

ipanag

Member
Μηνύματα
316
Likes
151
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εγώ θα πρότεινα
- Παρίσι για την ατμόσφαιρα και τη γαλλική κουλτούρα, μικρά καφέ, μπιστρό, κλπ
- Βαρκελώνη σαν μοντέρνα πόλη, για νέους κυρίως ή όσους θέλουν να διασκεδάσουν σαν νέοι
- Βουδαπέστη για βόλτες θαυμάζοντας αρχιτεκτονική κτηρίων και το "μεσαιωνικό" στυλ της κεντρικής Ευρώπης (παρόμοια και πιο εντυπωσιακή πάντως σ'αυτή τη κατηγορία, θεωρώ και γω την Πράγα)

Τώρα γιατί πρακτορείο, δε ξέρω γιατί το προτιμάτε. Αν δε σας έχουν πάρει τα χρόνια, αν δε σας πειράζει να πάρετε ένα λεωφορείο ή να περπατήσετε λίγο, αν θέλετε να δοκιμάσετε και μια καινούρια γεύση στην τύχη, αν στη ζωή σας παίρνετε πρωτοβουλίες και δεν προτιμάτε να σας οδηγεί κάποιος τυφλά, αν αυτό που ψάχνετε δεν είναι "διακοπές" για σωματική ξεκούραση, αν θέλετε να κάνετε ένα ταξίδι με κάτι περισσότερο από μουσεία και ψώνια, δε βρίσκω λόγο για να πάτε με πρακτορείο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα προτιμουσα τη Βαρκελωνη , λογω συμπαθειαs που εχω στην Ισπανια , αλλα δεν εχω παει σε καμια απο τιs τρειs αρα μαλλον ο λογοs μου δε μετραει..


ΥΓ.Το πρωτο που σκεφτηκα κι εγω ειναι αυτο που λεει ο Doug...θα χτυπαγα μια Ταυλανδη ανετα , μια εβδομαδα στο Πουκετ :xalara:
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Δες αυτό: http://www.travelink.gr/travel/index.php?option=com_hotproperty&task=viewlocation&id=24&Itemid=38
Βαρκελώνη δεν έχω πάει, δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Παρίσι είναι από τις ομορφότερες πόλεις στον κόσμο αλλά είναι αρκετά ακριβή. Όχι ότι δεν θα σας φτάσουν τα χρήματα αλλά ίσως περιοριστείτε λίγο.
Η Βουδαπέστη είναι επίσης πανέμορφη. Το φάγητό και η διασκέδαση εκεί (τουλάχιστον πριν από 7-8 χρόνια που είχα πάει) είναι πάμφθηνα. Ψηφίζω Βουδαπέστη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom