Γενικά Αναζήτηση ρομαντικού προορισμού!

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σίγουρα η Βενετία είναι ένας από τους πιό ρομαντικούς προορισμούς στην Ευρώπη και θα σας αρέσει πολύ. Κατά τη γνώμη μου όμως η καλύτερη εποχή για να την επισκεφτείς είναι η άνοιξη. Εχει αρκετά καλό καιρό, ούτε πολύ κρύο, ούτε άπειρες βροχές και δε μυρίζει όπως το καλοκαίρι. Κόσμο έχει πάντα πολύ, αλλά την εποχή του καρναβαλιού γίνεται ο απόλυτος χαμός.

Μια άλλη κοντινή, φθηνότερη και αρκετά ρομαντική επιλογή για Φεβρουάριο που θες, είναι και η Ρώμη.
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Παιδιά ευχαριστώ παααάρα πολύ για την Βενετία...το αποφάσισα και θα πάμε εκεί τελικά. Βρήκα και ξενοδοχεία μια χαρά για τότε που θέλω....μόνο που δεν έχει αεροπορικά.

Τι γίνεται εκεί με τα αεροπορικά και δεν έχει κίνηση? Λίγες πτήσεις και όχι πολλά πράγματα. Απο easyjet μέσω Βερολίνου η Λονδίνου βγαίνει πολλά.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Μπορείς να πας Μιλάνο με easy jet και μετά να πας με τρένο..νομίζω κάνει γύρω στις τρεις ώρες...αν πας με μετεπιβίβαση θα κάνεις ίδιες ώρες πάνω κάτω.. πετάει μια low cost ιταλική για Βενετία μέσω Μπάρι, δες λίγο εδώ: www.myair.com
 
Last edited by a moderator:

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Παιδιά ενδιαφέρομαι πολύ για Βενετία τελικά και θα πάω σίγουρα. Ψάχνω τώρα να βρω εάν έχει ακτοπλοϊκά εισιτήρια για Ηγουμενίτσα-Βενετία ώστε να πάω κατευθείαν.

Κυρίως επειδή η κοπέλα μου είναι από Πρέβεζα και βολεύει να πάω να τη πάρω από εκεί και να φύγουμε απο Ηγουμενίτσα. Είδα με ΑΝΕΚ γύρω στις 23 ώρες κάνει που είναι παρα πολυ για γουμενιτσα-Βενετια.

Υ.Γ Οι περιοχές στην Βενετία διαφέρουν πολύ απο τιμή σε τιμή ? Υπάρχει κάπου να μείνω που να είναι πιο φθηνά αλλα να μήν απέχει και πολύ με λεωφορείο/τράμ μετρό(εάν έχουν μετρο,μαλλον οχι ε? :p )
 
Μηνύματα
34
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορμανδία
Ταξίδι-Όνειρο
το...ψάχνω ακόμη !
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά



θα ήθελα να μοιραστώ το δίλημμα μου. Έχω μια μικρή με την οποία είμαι ερωτευμένος σαν τρελλός και θέλω να την πάω κάπου ρομαντικά και φέτος (πέρσι πήγαμε Παρίσι , αξέχαστες στιγμές) αλλα δέν ξέρω πού.

Έχω πάει μόνος Βερολίνο και Εδινβούργο(ολη τη σκωτία είδα λόγω αδερφού που σπούδαζε εκεί) ενω μαζί πήγαμε Παρίσι πέρσι και Πράγα θα πάμε Όκτώμβρη .

Ψάχνω λοιπόν κάποιο καλό προορισμό Ευρωπαικό που να είναι για ζευγαράκια και να μας μείνει αξέχαστο. Πάντα βρίσκω φθηνά αεροπορικά και ξενοδοχεία όταν βάλω τον προορισμό στο μυαλό μου αλλα αυτή τη φορά δεν μπορώ να βρώ μέρος. Ένας παράγοντας είναι δυστυχώς αυτη τη φορά και ο οικονομικός καθώς θα έχουμε φάει αρκετά στη Πράγα.

Έχετε κάποιες ιδέες για τον Φεβρουάριο(ενα τριήμερο καπου 15-22/2)


Need help!

Φίλτατε και..full ερωτευμένε :)..εγώ 8α σου πρότεινα για τον Φεβρουάριο την Βιέννη !! και να παρακαλάτε να χιονίζει !! Μετά απο μία βόλτα με το κορίτσι σου,θα αποζητούσε την ζεστασιά της αγκαλίας σου :)..δοκίμασε την υπέροχη αυτή πόλη πυ είναι γεμάτη με καλά ξενοδοχεία,ευγένικους ανθρώπους και με..μουσική !!
 

Lucia86

Member
Μηνύματα
128
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Σικαγο(?)και Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια,για 3 μηνες!!!
Παιδιά ενδιαφέρομαι πολύ για Βενετία τελικά και θα πάω σίγουρα. Ψάχνω τώρα να βρω εάν έχει ακτοπλοϊκά εισιτήρια για Ηγουμενίτσα-Βενετία ώστε να πάω κατευθείαν.

Κυρίως επειδή η κοπέλα μου είναι από Πρέβεζα και βολεύει να πάω να τη πάρω από εκεί και να φύγουμε απο Ηγουμενίτσα. Είδα με ΑΝΕΚ γύρω στις 23 ώρες κάνει που είναι παρα πολυ για γουμενιτσα-Βενετια.

Υ.Γ Οι περιοχές στην Βενετία διαφέρουν πολύ απο τιμή σε τιμή ? Υπάρχει κάπου να μείνω που να είναι πιο φθηνά αλλα να μήν απέχει και πολύ με λεωφορείο/τράμ μετρό(εάν έχουν μετρο,μαλλον οχι ε? :p )



Γεια!

Απ οσο καταλαβα οπου και να πατε θα περασετε φανταστικα!
Κοιτα κι εδω http://www.minoan.gr/index.asp?a_id=1819 με Μινωικες.
Εχουν και τηλ για να ρωτησεις οτι θελεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom