Αναζητώντας την απόλαυση σε μια απλή βόλτα με παπί στο Ηράκλειο!

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
ε οχι και σε 1 μηνα .. εχουμε ακομα μεχρι τον Δεκεμβρη .. αμα δεν ειμαι Θεσσαλονικη,θα κατεβω Κρητη .. εισαι να κανουμε μια τραβελστορικη συναντηση στο μαζεμα;;; εκει να δεις γελια ...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
ε οχι και σε 1 μηνα .. εχουμε ακομα μεχρι τον Δεκεμβρη .. αμα δεν ειμαι Θεσσαλονικη,θα κατεβω Κρητη .. εισαι να κανουμε μια τραβελστορικη συναντηση στο μαζεμα;;; εκει να δεις γελια ...
τέλη Οκτώβρη ξεκινούν τις χοντρολιές όσοι έχουν.
και γέλια θάχουμε, κι όπως λέει ο μακαρίτης ο Μουντάκης "....το λάδι κάτω από την ελιά"
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Οπως έλεγε και ένας γνωστός μου, όπου βλέπεις ρακί κάτσε, όπου βλέπεις δουλειά φύγεεεεεεε ! :haha:
Περίπου 14-15/10 υπολογίζω. Θα προλάβω φρέσκο πράμα ? :bleh:
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια !
Και για να μην μένεις με την απορία :

[media=youtube]tuJO3KO5m4I[/media] ... εδώ μαζευόμαστε σιγά σιγά οι Τζουγανικοί!!!!
 
Last edited by a moderator:

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ

evagelina

Member
Μηνύματα
60
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
Βόσπορος
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
βρε τι ωραία που τα λες για την πόλη μου!!μπορεί σίγουρα να μην φιγουράρει στο forum με τις ομορφότερες πόλεις αλλά έχει κρυφές γωνίτσες και πλούσια ιστορία!!και την επόμενη φορά που θα ναι σύντομα, να ψάξεις για αυθεντική κρητική μουσική από αξιόλογους καλλιτέχνες Ψαραντώνη, Ψαρογιώργη ή Σταυρακάκη..θ'αγαλιάσει η ψυχή σου..γιατί σαν πιο έμπειρη σου λέω οτί αυτό που παρακολούθησες ήταν show και όχι αυθεντική κρητική μουσική
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
βρε τι ωραία που τα λες για την πόλη μου!!μπορεί σίγουρα να μην φιγουράρει στο forum με τις ομορφότερες πόλεις αλλά έχει κρυφές γωνίτσες και πλούσια ιστορία!!και την επόμενη φορά που θα ναι σύντομα, να ψάξεις για αυθεντική κρητική μουσική από αξιόλογους καλλιτέχνες Ψαραντώνη, Ψαρογιώργη ή Σταυρακάκη..θ'αγαλιάσει η ψυχή σου..γιατί σαν πιο έμπειρη σου λέω οτί αυτό που παρακολούθησες ήταν show και όχι αυθεντική κρητική μουσική
Σίγουρα ξέρεις καλύτερα ότι αφορά την κρητική μουσική....
Για να σου πω την αλήθεια όμως, αυτό που με εξιτάρει και θαυμάζω στα <σόου> όπως τα αποκαλείς, είναι η σύσσωμη και αυθόρμητη συμμετοχή του πλήθους και το κυριότερο των νέων ανθρώπων, κάτι που η Κρήτη είναι ένα από τα ελάχιστα πλέον μέρη της Ελλάδος που το συναντάς !!!! :clap:
Γι αυτό μου αρέσουν, πέρασα καλά και περιμένω το επόμενο !!!!!!:bleh:
Πάντως οποιαδήποτε σχετική πληροφορία η υπόδειξη, Δεκτή.
 

evagelina

Member
Μηνύματα
60
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
Βόσπορος
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Σίγουρα ξέρεις καλύτερα ότι αφορά την κρητική μουσική....
Για να σου πω την αλήθεια όμως, αυτό που με εξιτάρει και θαυμάζω στα <σόου> όπως τα αποκαλείς, είναι η σύσσωμη και αυθόρμητη συμμετοχή του πλήθους και το κυριότερο των νέων ανθρώπων, κάτι που η Κρήτη είναι ένα από τα ελάχιστα πλέον μέρη της Ελλάδος που το συναντάς !!!! :clap:
Γι αυτό μου αρέσουν, πέρασα καλά και περιμένω το επόμενο !!!!!!:bleh:
Πάντως οποιαδήποτε σχετική πληροφορία η υπόδειξη, Δεκτή.
Η αλήθεια είναι οτι οι νέοι στην Κρήτη αγαπάνε πολύ την κρητική μουσική, μαθαίνουν χορό από μικρή ηλικία, και αναγκαστικά λόγω γάμων και κοινωνικών εκδηλώσεων έρχονται σε συχνή επαφή.!και σε αυτό που σου γράφω δεν θέλω να κατηγορήσω τον καλλιτέχνη που ακούσες ούτε να σε προσβάλω, απλά επειδή υπάρχουν και καλλιτέχνες που πάνε την κρητική μουσική ένα επίπεδο παρακάτω, γι αυτό στο πρότεινα, κάνουν και αξιόλογες συνεργασίες και με τον Ross Daly καλλιτέχνες από Ιράν, Τουρκία και το πάντρεμα είναι υπέροχο!!Αλλά και τα κλάσικά τους κρητικά γλέντια, είναι γεμάτα νεούς που τους ακολουθούν φανατικά και φαντάζεσαι το αποτέλεσμα..


(αγαπημένο για την υπέροχη μουσική-όχι για γλέντια:haha:)
 
Last edited by a moderator:

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Οπως έλεγε και ένας γνωστός μου, όπου βλέπεις ρακί κάτσε, όπου βλέπεις δουλειά φύγεεεεεεε ! :haha:
Περίπου 14-15/10 υπολογίζω. Θα προλάβω φρέσκο πράμα ? :bleh:
Συντεκνε,θα σε δουμε δηλαδη Οκτωβρη;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
εγω παντως δεν ειμαι Τζουγανικος ειμαι πιο πολυ προς Σταυρακακη και Ψαρογιωργη μερια που λεει και η evagelina .. και για του λογου του αληθες ...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.499
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom