Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Ναι North, ευχαριστώ για τη διόρθωση, αν και δεν ρώτησα αυτό :)
Δεν ξερω κατα ποσο σε συμφερει να κανεις αλλαγη γιατι θα πρεπει να αλλαξεις και τις τεσσερις πτησεις και θα χασεις πολλα λεφτα σε penalties

Συγγνωμη τωρα αλλα πως αφηνετε αλλους να κλεινουν τα εισιτηρια σας και μετα τρεχετε??? o_O
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ναι North, ευχαριστώ για τη διόρθωση, αν και δεν ρώτησα αυτό :)
Είναι η πιο φθηνή συμβουλή που μπορώ να δώσω για μελλοντικές κρατήσεις.
Όσο για την αλλαγή/ακύρωση που ζητάς, μάλλον δεν κατάλαβες με ποια εταιρεία έκλεισες-έμπλεξες. Refunds δε δίνονται και οι αλλαγές κοστίζουν.
 

koljenny

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα.
Φτάνω στη τελικη σελιδα με τα στοιχεια της καρτας κλπ.
Το πεδιο εκεινο πανω δεξια στο κουτακι που γραφει "Taxes/Fees: 0.00 EUR" τι σημαινει?
Θα χω να πληρωσω κατι εξτρα στο αεροδρομιο ή ειμαι complet σε αυτο το σημειο?
Να το πω σε ενα πρακτορειο να μου το κανει μην κανω λαθος ή ειμαι σωστη?
Περιμενω απαντηση, SOS
Ευχαριστω!
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Παιδιά αύριο πετάω με Ryanair από Βαρσοβία για Γερμανία, 4 ώρες αναμονή εκεί και μετά ξανά Ryanair για Πόρτο. Ξέρετε αν στη Γερμανία (συγκεκριμένα στο αεροδρόμιο Frankfurt-Hahn) θα πρέπει να ξαναπεράσω έλεγχο; Δεν έχω αποσκευές ώστε να χρειαστεί να τις παραλάβω και να τις ξαναδώσω. Ρωτάω για να ξέρω αν μπορώ να αγοράσω κάποιο μπουκάλι από τα duty free στη Βαρσοβία και να το πάω στο Πόρτο.
 
Last edited by a moderator:

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Παιδιά αύριο πετάω με Ryanair από Βαρσοβία για Γερμανία, 4 ώρες αναμονή εκεί και μετά ξανά Ryanair για Πόρτο. Ξέρετε αν στη Γερμανία (συγκεκριμένα στο αεροδρόμιο Frankfurt-Hahn) θα πρέπει να ξαναπεράσω έλεγχο; Δεν έχω αποσκευές ώστε να χρειαστεί να τις παραλάβω και να τις ξαναδώσω. Ρωτάω για να ξέρω αν μπορώ να αγοράσω κάποιο μπουκάλι από τα duty free στη Βαρσοβία και να το πάω στο Πόρτο.
Αν κάνω λάθος κάποιος παλιουρας να με διαψεύσει αλλα σωματικό έλεγχο λογικα θα ξαναπερασεις αφού λογικα οταν κατεβεις απο το αεροπλάνο σε βγάλει στις αφίξεις και πρεπει να ξαναπας στις αναχωρήσεις σα να ξεκιναγες το ταξίδι σου απο εκει...
 
Last edited by a moderator:

elenitsa2013

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Παιδιά αύριο πετάω με Ryanair από Βαρσοβία για Γερμανία, 4 ώρες αναμονή εκεί και μετά ξανά Ryanair για Πόρτο. Ξέρετε αν στη Γερμανία (συγκεκριμένα στο αεροδρόμιο Frankfurt-Hahn) θα πρέπει να ξαναπεράσω έλεγχο; Δεν έχω αποσκευές ώστε να χρειαστεί να τις παραλάβω και να τις ξαναδώσω. Ρωτάω για να ξέρω αν μπορώ να αγοράσω κάποιο μπουκάλι από τα duty free στη Βαρσοβία και να το πάω στο Πόρτο.
μα εννοειται οτι θα ξαναπεράσεις από έλεγχο αφού ειναι 2 διαφορετικές πτήσεις.Τι τους νοιάζει αυτούς οτι εσυ θα πετάξεις από Βαρσοβία για Γερμανία την ίδια μέρα?
 
Last edited by a moderator:

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Εχει ξανατεθει το θεμα.Σε μερικα αεροδρομεια μπορεις να πας απο τις αφιξεις κατευθειαν στις αναχωρησεις, χωρις να βγεις σε εξωτερικο χωρο. Εξαρταται απο το αεροδρομειο, απο το συγκεκριμενο τερμιναλ κλπ.
Για το χαν δε ξερω τι ισχυει.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
..εγω,παντως στο Μοναχο,πριν 3 χρονια,δεν ειχα περασει κανεναν ελεγχο...
μα ας μιλησουν οι πιο ειδικοι....
Πεταει για Μοναχο η αγαπημενη μας εταιρεια;

Παντως θα βγεις κανονικα και θα ξαναπερασεις απο ελεγχο. Αλλα την τσαντα απο duty gree μπορεις να την εχεις μαζι σου αφου θα ειναι σφραγισμενη οπως πρεπει απο την Βαρσοβια. Παντως ενα μαγαζι με ποτα και τετοια εχει και στα duty free στο Hahn και με ολα τα κλασσικα, οποτε ισως να το παρεις απο εκει.

http://www.hahn-airport.de/default.aspx?menu=heinemann_duty_free&cc=en
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.951
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Παιδιά αύριο πετάω με Ryanair από Βαρσοβία για Γερμανία, 4 ώρες αναμονή εκεί και μετά ξανά Ryanair για Πόρτο. Ξέρετε αν στη Γερμανία (συγκεκριμένα στο αεροδρόμιο Frankfurt-Hahn) θα πρέπει να ξαναπεράσω έλεγχο; Δεν έχω αποσκευές ώστε να χρειαστεί να τις παραλάβω και να τις ξαναδώσω. Ρωτάω για να ξέρω αν μπορώ να αγοράσω κάποιο μπουκάλι από τα duty free στη Βαρσοβία και να το πάω στο Πόρτο.
Πριν ένα μήνα που ταξίδεψα στο Παρίσι μέσω Ρώμης δεν μας έκαναν έλεγχο στη Ρώμη. Ούτε και στην επιστροφή. Μάλλον λόγω Schengen.
 
Last edited by a moderator:

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
μα εννοειται οτι θα ξαναπεράσεις από έλεγχο αφού ειναι 2 διαφορετικές πτήσεις.Τι τους νοιάζει αυτούς οτι εσυ θα πετάξεις από Βαρσοβία για Γερμανία την ίδια μέρα?
Προφανώς εννοώ αν γίνεται να μη βγω από τον συγκεκριμένο χώρο, απλά να πάω κατευθείαν στην πύλη που είναι η επόμενη πτήση μου χωρίς να ξαναπεράσω έλεγχο. Δε νομίζω ότι είναι τόσο παράλογο!

Εχει ξανατεθει το θεμα.Σε μερικα αεροδρομεια μπορεις να πας απο τις αφιξεις κατευθειαν στις αναχωρησεις, χωρις να βγεις σε εξωτερικο χωρο. Εξαρταται απο το αεροδρομειο, απο το συγκεκριμενο τερμιναλ κλπ.
Για το χαν δε ξερω τι ισχυει.

Ναι κι εγώ έτσι νομίζω, ότι εξαρτάται από το αεροδρόμιο! Αν κάποιος ξέρει για το Hahn ας μου πει!

Πεταει για Μοναχο η αγαπημενη μας εταιρεια;

Παντως θα βγεις κανονικα και θα ξαναπερασεις απο ελεγχο. Αλλα την τσαντα απο duty gree μπορεις να την εχεις μαζι σου αφου θα ειναι σφραγισμενη οπως πρεπει απο την Βαρσοβια. Παντως ενα μαγαζι με ποτα και τετοια εχει και στα duty free στο Hahn και με ολα τα κλασσικα, οποτε ισως να το παρεις απο εκει.

http://www.hahn-airport.de/default.aspx?menu=heinemann_duty_free&cc=en

Δυστυχώς θέλω να πάρω μια συγκεκριμένη πολωνική βότκα που δεν παίζει να τη βρω στη Γερμανία... Ισχύει σίγουρα αυτό με την τσάντα των duty free; Δηλαδή αν είναι σφραγισμένη θα περάσει κανονικά από τον έλεγχο και θα μπορώ να την έχω μαζί μου;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Δυστυχώς θέλω να πάρω μια συγκεκριμένη πολωνική βότκα που δεν παίζει να τη βρω στη Γερμανία... Ισχύει σίγουρα αυτό με την τσάντα των duty free; Δηλαδή αν είναι σφραγισμένη θα περάσει κανονικά από τον έλεγχο και θα μπορώ να την έχω μαζί μου;

αρκει να μπαινει η duty free τσαντα μεσα στη χειραποσκευη σου!!!!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.682
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom