Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
αρκει να μπαινει η duty free τσαντα μεσα στη χειραποσκευη σου!!!!
Σωστα ετσι λεειη εταιρεια αλλα ειναι τοσο οτι ναναι τα πραγματα που εχω δει παρα πολλες φορες να μην λενε τιποτα σε οσους κουβαλανε τσαντα εκτος της χειραποσκευης.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
αρκει να μπαινει η duty free τσαντα μεσα στη χειραποσκευη σου!!!!
Δεν είναι το θέμα σε ποια τσάντα θα μπει η βότκα. Το θέμα είναι ότι αν πρέπει να κάνει πάλι check-in και να περάσει πάλι ασφάλεια στο Ηahn, θα αναγκαστεί να πετάξει το μπουκάλι.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
..εγω,παντως στο Μοναχο,πριν 3 χρονια,δεν ειχα περασει κανεναν ελεγχο...
μα ας μιλησουν οι πιο ειδικοι....
Στο Μόναχο κοντά οι μισοί και πλέον επιβάτες της Lufthansa έχουν ανταπόκριση. Λογικό ειναι λοιπόν να μην σε βγάζει εκτός για να ξαναπερασεις έλεγχο. Το ίδιο αν θυμάμαι καλα ισχύει και στη Φρανκφούρτη.
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
να την κάνω και εγώ την ερώτησή μου,παρόλο που θα φάω κράξιμο..αλλά πολλά μηνύματααααα!! Λοιπόν κλείσαμε τα εισιτήριά μας για μπολόνια για 9 ιουλίου!Τι γίνεται με αυτό το τσεκ ιν?πρέπει να γίνει διαδικτυακά? και πως γίνεται?ευχαριστώ εκ των προτέρων..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν είναι απαραίτητο να γίνει διαδικτυακά... μπορείς να το κάνεις και στο αεροδρόμιο... κόστος €70 το άτομο περίπου.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
να την κάνω και εγώ την ερώτησή μου,παρόλο που θα φάω κράξιμο..αλλά πολλά μηνύματααααα!! Λοιπόν κλείσαμε τα εισιτήριά μας για μπολόνια για 9 ιουλίου!Τι γίνεται με αυτό το τσεκ ιν?πρέπει να γίνει διαδικτυακά? και πως γίνεται?ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Απο 15 μερες μεχρι 4 ωρες πριν πεταξεις μπαινεις στη σελιδα της εταιρειας εκει που λεει web check in πατας τα στοιχεια που σου ζηταει ακολουθεις τα βηματα και στο τελος θα σου στειλει στο mail και θα σου το εμφανισει και στο τελος το boarding pass το οποιο το εκτυπωνεις και πας με αυτο και πετας. Αν εχεις και επιπλεον βαλιτσα πας δινεις την βαλιτσα σου του δινεις και το boarding pass και μετα πας στον ελεγχο ασφαλειας με τη χειραποσκευη σου ξαναβλεπουν το boarding pass και αν δεν ειναι υπερβαρη η χειραποσκευη ή με μεγαλυτερες διαστασεις απο αυτες που λεει η εταιρεια τοτε μπαινεις στο αεροπλανο και πετας.

Το θεμα δεν ειναι αν θα σου φωναξει κανεις ή αν θα φας κραξιμο. Το θεμα ειναι οτι εχουν γραφτει τα παντα εδω μεσα, τα οποια τα λεει και η εταιρεια στους ορους που κλικαρεις οτι συμφωνεις για να εκδοθει το εισιτηριο αλλα δεν κανεις τον κοπο να ψαξεις ελαχιστα να τα διαβασεις. Θα σε βοηθησει αυτο το ψαξιμο και σε αλλα ζητηματα που θα χρειαστει να ξαναπαξεις αλλα θα βαριεσαι γιατι εχει πολλες σελιδες γιατι το ενα και γιατι το αλλο.
Επισης υπαρχει ολοκληρο τοπικ οπου ο Thanasis_U2 εχει γραψει στο πρωτο ποστ βημα βημα τι κανεις στο τσεκ ιν.

Καλο σου ταξιδι και καλο ψαξιμο!!!

Υ.Γ: Δυο τοπικ κατω απο αυτο εδω υπαρχει το Ryanair- E Check In http://www.travelstories.gr/community/threads/e-check-in-από-την-ryanair.36319/
Ειδες που ηθελε ελαχιστο ψαξιμο;
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ λοιπόν!! Για όλες τις πληροφορίες..και μία απορία ακόμα..απ'όσο διάβασα εδώ μέσα, λένε ότι την τσάντα μας πρέπει να την τοποθετήσουμε μέσα στη βαλίτσα.καλώς? ξέρεις αυτή που κουβαλάμε οι γυναίκες.Τι γίνεται όμως με τα λεφτά μας,τα κινητά μας και όλο το χαμό?τον αφήνουμε έτσι να φύγει με τη βαλίτσα?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τα μπερδεψες.
Ζητανε να βαλεις μεσα στη χειραποσκευη σου την τσαντα τη γυναικεια και οχι στην αποσκευη ( αν εχεις τετοια) που την παραδιδεις το γκισε της εταιρειας.
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
Χμ...λοιπόν..εγώ θα έχω μία βαλίτσα στο μέγεθος που ζητάνε,που αυτή θα φύγει προφανώς με τις βαλίτσες όλων και θα την παραλάβω μπολόνια.Και στο χέρι θα κρατάω απλά την τσάντα μου..αυτή θα είναι η χειραποσκευή μου..(πωωωωωωω ότι ναναι είμαι)!Αυτή θα την έχω κανονικά πάνω μου έτσι? 3 παρά και σε πρήζω!Πολλά ευχαριστώ!
 

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.055
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο !!!!
Χμ...λοιπόν..εγώ θα έχω μία βαλίτσα στο μέγεθος που ζητάνε,που αυτή θα φύγει προφανώς με τις βαλίτσες όλων και θα την παραλάβω μπολόνια.Και στο χέρι θα κρατάω απλά την τσάντα μου..αυτή θα είναι η χειραποσκευή μου..(πωωωωωωω ότι ναναι είμαι)!Αυτή θα την έχω κανονικά πάνω μου έτσι? 3 παρά και σε πρήζω!Πολλά ευχαριστώ!
Η βαλίτσα σου φεύγει με τις υπόλοιπες στο χώρο αποσκευών αν είναι έξτρα πληρωμένη. Αν έχεισ μόνο αυτη των 10 κιλών και των συγκεκριμένων διαστάσεων που λέει η εταιρεια αυτη θεωρείται η χειραποσκευη σου η οποία θα πρέπει να έχει μέσα φωτογραφικές μηχανές, κάμερες και φυσικά την γυναικεία σου τσάντα.
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια!Ήσουν κατατοπιστικότατη! Καλό βράδυ!
 

elenitsa2013

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
για ενημέρωση αναφέρω οτι παρόλο που πετάω στις 12/7 με ryan μπορεσα και έκανα σήμερα check in και εκτύπωσα τα εισητήρια.Ενώ κανονικά ξεκινάει 15 μέρες πριν.Λέτε να με κορόιδεψαν? :D
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.728
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom