Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπερα !!! βοηθεια !!!εκελισα αεροπορικα εισητηρια με την ryannair εκανα σημερα check in και μολις τολοκληρωθηκε και πατησα εκτυπωση των εισητηριων .Στα εισητηρια δεν υπαρχουν ονοματα (ΛΕΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΟΝΥΜΑ ΓΡΑΜΕΝΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ) ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ? μπρει καποιος να με βοηθησει? πεταω στις 3/9 απο θεσσαλονικη για χανια

Προχωραει την κρατηση η εταιρεια εφοσον τα ονομα δεν ειναι γραμμενα με λατινικους χαρακτηρες; Δεν το ηξερα αυτο. Νομιζα οτι θα σου εβγαζε error. Ρε τον λιγδη τι αλλο θα σκεφτει για να βγαλει λεφτα!

Τελος παντων απο προσωπικη εμπειρια και μονο αλλα εχοντας γραψει τα ονοματα με λατινικους χαρακτηρες, το δικο σου δεν το εχω ξανακουσει, τα ειχα κανει ολα κανονικα αλλα στην εκτυπωση δεν μου εμφανιζε τα ονοματα.
Αλλαξα εκτυπωτη και τα εβγαλε μια χαρα.
Αλλιως παρε τηλεφωνο την εταιρεια και προσεξε τις ωρες που λειτουργει το τηλεφωνικο κεντρο γιατι δεν ειναι στη δικη μας ωρα.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Καλησπερα !!! βοηθεια !!!εκελισα αεροπορικα εισητηρια με την ryannair εκανα σημερα check in και μολις τολοκληρωθηκε και πατησα εκτυπωση των εισητηριων .Στα εισητηρια δεν υπαρχουν ονοματα (ΛΕΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΕΠΟΝΥΜΑ ΓΡΑΜΕΝΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΒΛΑΚΕΙΑ) ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΩ? μπρει καποιος να με βοηθησει? πεταω στις 3/9 απο θεσσαλονικη για χανια
Όταν λες στα εισιτήρια δεν υπάρχουν ονόματα προφανώς αναφέρεσαι και για αυτά που είναι σε μορφή pdf και όχι μόνο για αυτά που εκτύπωσες ε;
Όπως και να έχει πρέπει να πάρεις τηλέφωνο οπωσδήποτε για να διορθώσεις το λάθος.Δεν έχω ακούσει άλλη φορά να έχει κάνει κάποιος κάτι τέτοιο αλλά εύχομαι να βρεις άκρη.
Πες στην τηλεφωνήτρια τα γράμματα από τα ονόματα με πολλή προσοχή και διαβάζοντας από την ταυτότητα και όχι απλά λέγοντας από μνήμης ώστε να μην κάνεις λάθος σε κάποιο γράμμα.
 

ΕΥΑ-ΛΙΑ

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Όταν λες στα εισιτήρια δεν υπάρχουν ονόματα προφανώς αναφέρεσαι και για αυτά που είναι σε μορφή pdf και όχι μόνο για αυτά που εκτύπωσες ε;
Όπως και να έχει πρέπει να πάρεις τηλέφωνο οπωσδήποτε για να διορθώσεις το λάθος.Δεν έχω ακούσει άλλη φορά να έχει κάνει κάποιος κάτι τέτοιο αλλά εύχομαι να βρεις άκρη.
Πες στην τηλεφωνήτρια τα γράμματα από τα ονόματα με πολλή προσοχή και διαβάζοντας από την ταυτότητα και όχι απλά λέγοντας από μνήμης ώστε να μην κάνεις λάθος σε κάποιο γράμμα.
ΕΧΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕ Α ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΚΙΟΛΑς ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΗ ,ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΑΝ Η ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΕΙς ΑΣΦΑΛΕΙΑς ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΕΔΩΣΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΑΣ ΟΠΩς ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ 3 ΩΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΞΑΝΑ ΤΣΕΚ ΙΝ ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΕ ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΙΡΕΣ .ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Και χωρις χρεωση; Μα τα λεω εγω ποσο καλη εταιρεια ειναι αυτη η Ryanair αλλα ολοι την κραζουνε!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
ΕΧΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕ Α ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΚΙΟΛΑς ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΗ ,ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΑΝ Η ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΕΙς ΑΣΦΑΛΕΙΑς ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΚΑΙ ΕΔΩΣΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΑΣ ΟΠΩς ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ 3 ΩΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΞΑΝΑ ΤΣΕΚ ΙΝ ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΕ ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΙΡΕΣ .ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Καταλαβαίνω τη χαρά σου, αλλά μη γράφεις με κεφαλαία. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Η χρέωση υπάρχει στο τηλεφώνημα κατά την διάρκεια του και κατά την αναμονή και δυστυχώς πολλές φορές περιμένεις αρκετή ώρα χωρίς να μπορέσεις να μιλήσεις τελικά.
Πάντως αφού έγινε και αυτή η αλλαγή τι να πω...Τα έχω δει όλα πλέον σε αυτό το θέμα:)

Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά τελικά πάντως.
 

ΕΥΑ-ΛΙΑ

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Καταλαβαίνω τη χαρά σου, αλλά μη γράφεις με κεφαλαία. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Απαγορεύονται τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, στον τίτλο του μηνύματος αλλά και στο περιεχόμενό του. Όταν θέλετε να τονίσετε κάτι χρησιμοποιήστε bold χαρακτήρες. Eκτός του ότι είναι κουραστικό για αυτόν που διαβάζει το post με τους κεφαλαίους χαρακτήρες, γενικότερα ο συγκεκριμένος τρόπος γραφής στον χώρο του Internet σημαίνει ότι "φωνάζετε", οπότε η άσκοπη και συνεχή χρήση τους είναι δυνατόν να προκαλέσει παρεξηγήσεις.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
απο την χαρα μου αρχεισα να γραφω με κεφαλαια χωρις να θελω να δημιουργισω καποιο προβλημα.
 

ΕΥΑ-ΛΙΑ

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Η χρέωση υπάρχει στο τηλεφώνημα κατά την διάρκεια του και κατά την αναμονή και δυστυχώς πολλές φορές περιμένεις αρκετή ώρα χωρίς να μπορέσεις να μιλήσεις τελικά.
Πάντως αφού έγινε και αυτή η αλλαγή τι να πω...Τα έχω δει όλα πλέον σε αυτό το θέμα:)

Χαίρομαι που πήγαν όλα καλά τελικά πάντως.
Το τηλεφωνημα κρατησε 5 λεπτα , ευτυχως δεν μπηκα καθολου στην αναμονη και ετσι εξυπηρετηθηκα σχεδον κατευθειαν. ξεχασα να ρωτησω η ωρες πτησεων ειναι με την Ελληνικη ωρα η με την Αγγλικη?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ολες οι ωρες ειναι με την τοπικη. Δηλαδη η ωρα που φευγεις ειναι αυτη που ισχυει στην Ελλαδα και η ωρα που φτανεις ειναι η ωρα που θα εχει ο προορισμος σου.
 

xafper

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
καλησπερα προσπαθω να κλεισω εισητηρα και να τα χρεωσω στην μαεστρο μου της εθνικης τραπεζας και ενω εχει λεφτα μου λεει οτι η συναλληγη δεν μπορει να ολοκληρωθει ξερετε κατι?
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Έχεις χρησιμοποιήσει άλλη φορά αυτήν κάρτα για αγορές από το internet;Το ρωτάω γιατί την έχω και εγώ και έχω την υποψία ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.
 

xafper

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
ναι την εχω χρησιμοποιησει για αγορα εισητηριων στην ανεκ μεσω ιντερνετ χωρις κανενα προβλημα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.894
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom