Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

manemane

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
για σας. εχω πληροση εισιτιρια στην rayanair με προπληρομενη καρτα της pireos. παω να κανω chec in και μου ζηταει καποιον αριθμο (BLZ). αν δεν κανω λαθος ειναι λεει αριθμος που σινδεει τραπεζα με καρτα (δεν καταλαβα και καλα τι ενοη.) μυπος ξερει κανεις κατι για αυτο?
 

ΕΥΑ-ΛΙΑ

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
για σας. εχω πληροση εισιτιρια στην rayanair με προπληρομενη καρτα της pireos. παω να κανω chec in και μου ζηταει καποιον αριθμο (BLZ). αν δεν κανω λαθος ειναι λεει αριθμος που σινδεει τραπεζα με καρτα (δεν καταλαβα και καλα τι ενοη.) μυπος ξερει κανεις κατι για αυτο?
Kαλησπερα εχω κανει και εγω check in πριν 4 μερες δεν ξανα εβαλα καποιον αριθμο απο την καρτα μονο τα τελευταια 4 ψηφια της καρτας στης ερωτησης ασφαλειας.
 

ΕΥΑ-ΛΙΑ

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
καλησπερα εκτυπωσα τα εισητηρια απο το on line check in ryanair και ειδα οτι το επιθετο μου στο τελος εχει ενα τελικο ς δηλ. -λης ενω επρεπε να ειναι -λη λετε να υπαρξει προβλημα? εντομεταξη ειχε προιγιθει πριν μερες διαρθωσει ονοματων στα κεντρικα της raynair και το καινουργιο email που ηρθε εχει το επιθετο με το ς στο τελος. να ξανα παρω τηλ?
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
για σας. εχω πληροση εισιτιρια στην rayanair με προπληρομενη καρτα της pireos. παω να κανω chec in και μου ζηταει καποιον αριθμο (BLZ). αν δεν κανω λαθος ειναι λεει αριθμος που σινδεει τραπεζα με καρτα (δεν καταλαβα και καλα τι ενοη.) μυπος ξερει κανεις κατι για αυτο?
Προχτές έκανα κράτηση με κάρτα debit της Πειραιώς και δεν μου έβγαλε κάτι τέτοιο. Το μόνο που ζητάει εκτός από τον αριθμό είναι το CCV που είναι ένας τριψήφιος αριθμός στο πίσω μέρος της κάρτας. To BLZ το χρησιμοποιούν οι γερμανικές τράπεζες εμπεριέχεται στο IBAN.
 

Mary_L

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπέρα..
Βρήκα μια προσφορά για Πίζα με τη Ryanair και προσπάθησα να κάνω κράτηση εισητηρίων. Ενώ συμπλήρωσα όλα τα στοιχεία και πατώντας purchase now μου εμφάνισε ένα πινακάκι με διάφορες πληροφορίες και πάτησα ok. Έχουν περάσει πάνω από 2 ώρες από εκείνη τι στιγμή και δεν έχω λάβει ούτε επιβεβαίωση ούτε ακύρωση της κράτησης. Έκανα κάτι λάθος? Τι πρέπει να κάνω τώρα?
 

Stavroula_Ch

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα..
Βρήκα μια προσφορά για Πίζα με τη Ryanair και προσπάθησα να κάνω κράτηση εισητηρίων. Ενώ συμπλήρωσα όλα τα στοιχεία και πατώντας purchase now μου εμφάνισε ένα πινακάκι με διάφορες πληροφορίες και πάτησα ok. Έχουν περάσει πάνω από 2 ώρες από εκείνη τι στιγμή και δεν έχω λάβει ούτε επιβεβαίωση ούτε ακύρωση της κράτησης. Έκανα κάτι λάθος? Τι πρέπει να κάνω τώρα?
Αν δεν σου έχει ερθει ακόμα e-mail ή εδωσες λάθος e-mail ή δεν έγινε η κράτηση!
 

Mary_L

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Αν δεν σου έχει ερθει ακόμα e-mail ή εδωσες λάθος e-mail ή δεν έγινε η κράτηση!

Έκανα την όλη διαδικασία από την αρχή και τα κατάφερα. Δεν ειχε γίνει κράτηση τη πρώτη φορά... Με τη 3η όμως έγινε.. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...
 

matis

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θέλω μια βοήθεια απο κάποιον εκει που έλεγε διαβατήριο στην ryanair έβαλα τα στοιχεία της ταυτότητας μου και μετά εκτύπωσα την κάρτα επιβίβασης ξέρει κανείς αν θα έχω πρόβλημα τώρα
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Υπήρχε δυνατότητα κάνοντας ένα κλικ να επιλέξεις διαβατήριο η ταυτότητα.Εσύ επέλεξες διαβατήριο;
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Είναι λίγο παλιό αλλά το χάζευα πάλι τώρα και είδα οτι δεν έχει μπει εδώ. Αν το έχετε ξαναβάλει, συγχωρέστε με.
Επίσης, ένα πιο πρόσφατο:
http://www.fomento.es/NR/rdonlyres/...D4BD396F5B04/118469/2010_010_IN_FINAL_ENG.pdf

υγ. Δεν θα εμπλακώ σε νέες συζητήσεις (έχει ήδη συζητηθεί το θέμα πιο πίσω) και δεν με ενδιαφέρει ποιός (άγνωστός μου) πετάει και με τί.
Απλά τα έβαλα για όσους θέλουν να δουν/διαβάσουν. Το ντοκυμαντέρ είναι λίγο Ευαγγελάτος, οπότε αν θέλετε μια πιο σοβαρή προσέγγιση, διαβάστε το πόρισμα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.644
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom