Wizz Air Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Wizz Air - Βήμα Προς Βήμα

Μηνύματα
65
Likes
63
Η εταιρεία δεν καταδέχεται να βάλει τα Ελληνικά στην σελίδα της αλλά καταδέχεται τα ευρώ μας. Δείτε τις γλώσσες που έχει βάλει, δεν είναι και κρατών που έχουν ΤΗΝ κίνηση!!!. Να φύγει αν δεν με σέβεται, υπάρχουν και άλλες χαμηλού κόστους να ταξιδέψω, για όσους προτιμούν χαμηλού κόστους.:(
Καταγραφή.JPG
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
Επειδη εχω κλεισει κι εγω με τη συγκεκριμενη, εχει καποιο νοημα η ακυρωση; Σου χρεωνει 30-40 ευρω ακυρωτικα. Θα παρει πισω κανενα σοβαρο ποσο;
Εμ , πιθανόν να είναι σοβαρό, αν κάνεις βλακείες (ή είσαι καντέμης) και κλείνεις νωρίς εισιτήρια και μετά παίρνουν την κατιούσα τα εισιτήρια :haha::(
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Καλά δεν έγινε και τίποτα που μας ενημέρωσε ο άνθρωπος ότι δεν υπάρχει ελληνική έκδοση στη σελίδα τους ώστε πχ να στείλουμε ένα email request να τη συμπεριλάβουν. Μπορεί να βρει δουλειά και καμιά Ελληνίδα μεταφράστρια στη Βουδαπέστη, πού ξέρεις;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλά δεν έγινε και τίποτα που μας ενημέρωσε ο άνθρωπος ότι δεν υπάρχει ελληνική έκδοση στη σελίδα τους ώστε πχ να στείλουμε ένα email request να τη συμπεριλάβουν. Μπορεί να βρει δουλειά και καμιά Ελληνίδα μεταφράστρια στη Βουδαπέστη, πού ξέρεις;
Δηλαδή ειλικρινά αυτό κατάλαβες απ' το μήνυμα του;
Εδώ νοιώθει πως δεν τον σέβεται επειδή δεν έχει τα Ελληνικά! Αυτό είναι το κριτήριο του για να διαλέξει εταιρεία και φυσικά από εκεί φαίνεται αν τον σέβεται.
Άσε και τη σύγκριση με χώρες που δεν έχουν ΤΗΝ κίνηση και παρόλα αυτά έχει τη γλώσσα τους! Εμπάργκο τώρα!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Το 10% των προορισμών που εξυπηρετεί η W3 απ' τη Βουδαπέστη είναι ελληνικοί. Ε δε γίνεται να μην έχει ελληνικά στο σάιτ της όταν έχει slavobulgaromakedonski.
Θα το δικαιολογούσα αν για κάποιο λόγο δεν είχαν υποστήριξη για ένα έξτρα αλφάβητο όπως το ελληνικό αλλά βλέπω ότι μια χαρά γεωργιανά και εβραϊκά έχουν.
Φυσικά και δε συμφωνούμε με κανένα μποϊκοτάζ αλλά ένα email μπορούμε να στείλουμε όμως.
 
Μηνύματα
65
Likes
63
Το πρόβλημα είναι ότι εγώ που θέλω να ταξιδέψω μαζί τους και έχω κλείσει εισιτήριο δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους ούτε να διαβάσω όρους κλπ. Τώρα για το κύριο αυτό που αν διαφωνεί ξέρει μόνο να ειρωνεύεται δεν θα ασχοληθώ μαζί του γιατί εδώ είμαστε για να περνάμε καλά και όχι να βγάλουμε την σκοτεινή μας πλευρά. Ο νόμος λέει ότι για όποιο προϊόν προσφέρεται στην επικράτεια πρέπει να υπάρχουν ελληνικά. Αλλά θα φύγω από το νόμιμο και να πάμε στο αυτονόητο. Γιατί αν δεν με σέβεται σε αυτό που βλέπω και είναι απαραίτητο για κάποιον, οι οδηγίες-περιορισμοί κλπ, τι μπορεί να βρώ μπροστά μου;;; Οι σοβαρές εταιρείες είναι πελατοκεντρικές, χωρίς να αποτάσσουνε το κέρδος, αλλά προσπαθούν να σέβονται το πελάτη τους. Ευχαριστώ όσους κατάλαβαν τι εννοούσα και τι θέλω να πω.

Υ.Γ.1 Αν πρέπει για να πιέσω μια εταιρεία για το καλό μου να την μποϋκοτάρω, ναι θα την μποϋκοτάρω.
Υ.Γ.2 Το λεξικό το Μπαμπινιώτη κοστίζει 80€. Για όποιον ενδιαφέρεται, φίλε μου αγαπημένε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Σοβαρευτείτε. Τόσες εταιρίες πετάνε στην Ελλάδα χωρίς Ελληνικά στο site τους (π.χ. Air France, KLM, British Airways, Iberia, Turkish Airlines, Qatar Airways και πολλές ακόμα). Τι σας έπιασε τώρα με τη Wizz?

Ιδιωτικές επιχειρήσεις είναι, τους αρκούν ως πελάτες οι Έλληνες που καταλαβαίνουν Αγγλικά (ή μια από τις υπόλοιπες γλώσσες). Όποιος δεν του αρέσει, ας πάει με άλλη εταιρία.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
212
Likes
1.228
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία, Αργεντινή
Παιδια εσπασαν τα νευρα μου με αυτην την εταιρια! Σημερα παω ν κανω το check in, να σημειωσω πως η κρατηση περιειχε εμενα κ αλλα δυο ατομα. Εγω για τον ευατο μου παταω τυχαια εκχωρηση θεσης και για τους αλλους δυο επιλεγω θεσεις 26F κ 26Ε με τιμη 9 ευρω η καθεμια δηλαδη 18 συνολο.Βαζω τα στοιχεία της καρτας μου προχωραω στο επομενο βημα κ τι να δω!!!!!!!!! Μου ειχε κρατησει 27 ευρω και για εμενα δηλαδη κ οι θεσεις που μας δοθηκαν ηταν εμενα 28F και τους αλλους δυο 22Ε και 23E. Δηλαδη ουτε μαζι κατσαμε κ δωσαμε κ 27 ευρω.Δεν ξερω τι μπορω ν κανω σε αυτην την περιπτωση.Προσωπικα πρωτη φορα μ εχει τυχει κατι αντιστοιχο.Εχει συμβει σε κανεναν αλλο στη διαδικασία τσεκ ιν με την wizzair κατι τετοιο???
 

Kyriaki.or

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Καλημέρα!!!
Ευχαριστούμε πάρα πολύ!!! Είναι καταπληκτικός ο οδηγός, από τους πληρέστερος που υπάρχουν... Ωστόσο, στην εκδρομή που οργανώνουμε, θέλουμε να κάνουμε εκδρομή στα Παραδουνάβια χωριά, ομως δεν μπορούμε να βρούμε πληροφορίες και δεν ξέρουμε πως να το αναζητήσουμε!! Δεν μας απασχολεί τι μέσο θα χρησιμοποιήσουμε, αρκει να τα καταφέρουμε!!

Αν έχετε οποιαδήποτε πληροφορία, καλοδεχούμενη!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

MANDRAGOR

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
καλησπερα παιδια. Καπου το ξαναρωτησα αλλα δεν ξερω σε ποιο θεμα πρεπει να παει και εχω λιγο αγχωθει . Εκλεισα με wizzair για λιθουανια και εκανα ενα ορθογραφικο λαθος στην κρατηση , παρελλειψα ενα γραμμα στο επιθετο σε σχεση με αυτο που γραφει η ταυτοτητα. Εχει τυχει σε κανεναν στη wizz γιατι πρωτη φορα ταξιδευω με τη συγκεκριμενη και μου ζηταει 90 ευρω να αλλαξω το ονομα..Εκανα check in και λεω τωρα να το ρισκαρω μηπως φερθουν ανθρωπινα και κανουν τα στραβα ματια. Ευχαριστω για το χρονο σας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom