Wizz Air Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Wizz Air - Βήμα Προς Βήμα

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
ρωταω επειδη στο σαιτ γραφει οτι δεν γινεται και πρεπει να εκτυπωθει!
υπαρχει καποια εμπειρια σ αυτο?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
ρωταω επειδη στο σαιτ γραφει οτι δεν γινεται και πρεπει να εκτυπωθει!
υπαρχει καποια εμπειρια σ αυτο?
Προσωπική αρκετές φορές. Επίσης σε συνομιλία μαζί τους, τους το επισήμανα και μου απάντησαν πως γίνεται, όπως και το ίδιο το αεροδρόμιο. Τώρα γιατί δεν το έχουν αλλάξει δεν ξέρω.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Τώρα το είδα αυτο, έχω εκτυπώσει τα χαρτιά. Ακόμη και τώρα λέει ότι δεν μπορεί να κάνεις check-in και να πάρεις boarding pass μέσω της εφαρμογής τους (έβαλα αθηνα-λονδινο(Λουτον) και έγραψε ότι δεν είναι διαθέσιμο.

Είχα κάνει αγορά πριν τις αλλαγές που ζήλεψε η wizzair την ryanair και την αντέγραψε και μου πέρασε την δεύτερη χειραποσκευη (που έτσι και αλλιώς είχα αγοράσει) σαν check-in baggage.

Μιας και περιμένω να ενημερώσω, γιατί δεν το είδα πουθενά γραμμένο, ότι τα γκισέ της wizzair είναι τέρμα αριστερά στα νούμερα 158-160 και ανοίγουν 2 ώρες πριν την ώρα αναχώρησης.
 

Attachments

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Και check in μπορείς να κάνεις μέσω της εφαρμογής και να κατεβάσεις το boarding pass και φυσικά το δέχονται στο gate.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Παιδιά έγινε λάθος κρατήση στην wizz στην ημερομηνία διχως όμως εγγυησε επιστροφής χρημάτων. Πώς μπορω να αλλαξω την πτήση εντος ημερας διχως έξτρα επιβάρυνση;
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Παιδιά έγινε λάθος κρατήση στην wizz στην ημερομηνία διχως όμως εγγυησε επιστροφής χρημάτων. Πώς μπορω να αλλαξω την πτήση εντος ημερας διχως έξτρα επιβάρυνση;
Παιδια μου το Τσεκαρα και ξαναΤσεκαρα!!! ΔΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ σε καμια περιπτωση να αλλαξεις την πτηση σου ακομη και αν εκανες Λαθος..... τις ημερομηνιες!!! λοιπον περα απο το οτι το κοστος επικοινωνιας ειναι μονο τηλεφωνικο και στην Αγγλικη με τιμη καπου 1,6 ευρω το λεπτο και εχεις εξτρα επιβαρυσνη τελους 15 ευρω για χρηση Υπηρεσιας Διαβαζω οτι αν το κανεις Ηλεκτρονικα επιβαρυνεσαι με Τελος απο 30-40 ευρω στο ατομο στην πτηση! Τα υπολογισα και βγαινει το ιδιο ποσο ακριβως με το ποσο κρατησης την πρωτη φορα που εβγαλα!

Εκτος αν εχεις κανει επιλογη του Wizz Flex με δυανατοτηα ακυρωσης της πτησης ή αλλαγή η μερικης επιστροφής χρηματων πραγμα που και αυτο στοιχιζει ακριβα!! Το αφηνω οπως εχει και ταξιδευω τις ημερομηνιες που βγηκε κατα λαθος η πτηση και καθολου ζημια επιπλεον...
 
Μηνύματα
410
Likes
1.353
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Δευτερα πεταω για Λονδινο με wizz air εκλεισα το basic εισητηριο που απο οτι ειδα δεν εχει βαλιτσα μονο μια τσαντα που χωραει και κατω απο το καθισμα.Εχω αγχωθει λιγο γιατι δεν ξερω τι να κανω με την βαλιτσες μας 4 ατομα θα μαστε. με βαλιτσες κατω των 10kg(διαστασεων μικρες τυπου ryan air).Τα εισητηρια τα χω κλεισει απο το site της kiwi.Μπηκα στο site της kiwi και δεν εβγαλα καποια ακρη ωστε να προσθεσω βαλιτσα.Μου παν οτι αν το κανω την ωρα του τσεκ ιν στο αεροδρομιο παει πολυ πιο ακριβα .Ξερετε ποσο για απλη βαλιτσα κατω των 10?Λεγαμε να παμε να ρωτησουμε στο Βενιζελος αλλα εμαθα οτι η wizz αιρ δεν εχει γκισε.Τα φωτα σας
 

frosw

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Δευτερα πεταω για Λονδινο με wizz air εκλεισα το basic εισητηριο που απο οτι ειδα δεν εχει βαλιτσα μονο μια τσαντα που χωραει και κατω απο το καθισμα.Εχω αγχωθει λιγο γιατι δεν ξερω τι να κανω με την βαλιτσες μας 4 ατομα θα μαστε. με βαλιτσες κατω των 10kg(διαστασεων μικρες τυπου ryan air).Τα εισητηρια τα χω κλεισει απο το site της kiwi.Μπηκα στο site της kiwi και δεν εβγαλα καποια ακρη ωστε να προσθεσω βαλιτσα.Μου παν οτι αν το κανω την ωρα του τσεκ ιν στο αεροδρομιο παει πολυ πιο ακριβα .Ξερετε ποσο για απλη βαλιτσα κατω των 10?Λεγαμε να παμε να ρωτησουμε στο Βενιζελος αλλα εμαθα οτι η wizz αιρ δεν εχει γκισε.Τα φωτα σας


Εγω πηγα πριν δυο βδομαδες λονδινο. Εμεις βαλαμε το priority που ειχε με 11 ευρω τ ατομο πηγαινε -11 τ ελα. Δηλαδη 22 τ ατομο συνολικα για μια βαλιτσα με διαστασεις 55·40·33 νομιζω και βαρος 10κ μεγιστο. ( για τις διαστασεις δεν ειμαι σιγουρη). Αλλιως μπες στο σαιτ η κατεβασε την εφαρμογη της wizz air κ δες ποσο κοστιζει να προσθεσεις βαλιτσα. Αλλα ειναι ποο ακριβα απο το priority. Και σιγουρα πιο ακριβα οσο το καθυστερεις.

Και αν δεις στο τσεκ ιν να ειστε ο ενας στην αρχη κ ο αλλος στο τελος μην τρελαθεις. Σε ολους ετσι ηταν κ ολοι καθοντουσαν μαζι γιατι αλλαζανε.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
410
Likes
1.353
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Τελικα επικοινωνησα με την kiwi μου στειλε ενα μειλ και αναβαθμησα την πτηση μου σε priority.Οντως δεν συμφερε να δωσω εκει βαλιτσα.Τελος καλο ολα καλα.Μες την priority το εισητηριο απο οτι καταλαβα ειναι και βαλιτσα εως 10κg και επιβιβαζεσε πιο γρηγορα στο αεροπλανο.
 

frosw

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Τελικα επικοινωνησα με την kiwi μου στειλε ενα μειλ και αναβαθμησα την πτηση μου σε priority.Οντως δεν συμφερε να δωσω εκει βαλιτσα.Τελος καλο ολα καλα.Μες την priority το εισητηριο απο οτι καταλαβα ειναι και βαλιτσα εως 10κg και επιβιβαζεσε πιο γρηγορα στο αεροπλανο.

Η βαλιτσα μεχρι 10κ ειναι ναι. Το πιο γρηγορα μην το περιμενεις. Απλα δεν θα περιμενεις στην ουρα. Γτ για το priority εχει λιγους. Οποτε απλα περνας γρηγορα. Οχι πρωτος ομως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom