Ανασκόπηση ταξιδιών 2020

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
1 εβδομάδα οδικώς στο Μαυροβούνιο, υπέροχη χώρα, άν θέλετε ιστορία πείτε μου

Δεν υπάρχει καμία ιστορία στο φόρουμ αφιερωμένη αποκλειστικά στο Μαυροβούνιο. Σε όλες είναι κομμάτι από ταξίδι στα Βαλκάνια ή στην ευρύτερη περιοχή. Σίγουρα θα βοηθούσε μια ιστορία αφιερωμένη μόνο στο Μαυροβούνιο!


Σχετικά με το θέμα, στην αρχή του 2020 ξαναεπισκέφθηκα τους Δελφούς και την Αράχωβα μετά από πάρα πολλά χρόνια και την υπόλοιπη χρονιά κινήθηκα εντός Γαλλίας όπου επισκέφθηκα 17 πόλεις. Κάποια στιγμή θα ανοίξω θέμα για Γαλλία που θα γράψω 2 λόγια για το κάθε μέρος.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.010
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Είχα μεγαλες βλέψεις για το 2020:Ταξιδι-ονειρο Βιετνάμ- Καμπότζη- Σιγκαπούρη,προγραμματισμένο για τον Απρίλιο,το οποίο φυσικά πήγε υπέρ πίστεως...(αχ και όσο θυμάμαι τις συζητήσεις μας στην πρώτη συνάντηση των τραβελστοριτων που παρεβρέθηκα,στη Θεσσαλονίκη για την κοπή της πιτας,πόσες πολύτιμες πληροφορίες πήρα από τους συμφοτουμιτες για το "επικείμενο" ταξίδι μου εκεί,που να ξερά η καψερη!)

Πάνε και τα Χανιά που είχα προγραμματίσει να κατέβω με το κλείσιμο των σχολείων,λόγω της σχολικής παράτασης...

Μας έσωσε η μία βδομαδουλα στη Σκιάθο,όπου ευτυχως έκανα αληθινές διακοπές φέτος τον Αύγουστο!

Ανέβηκα και κάνα 2 φορές Όλυμπο μέσα στο καλοκαίρι (όχι κορυφή,απλή περιήγηση σε διάφορα μονοπάτια) που μου έδωσαν έδωσαν ένα μπούστ δεν μπορώ να πω...!

Νιώθω η ντροπή του τραβελστοριτη :haha:

Πάντως,είμαι έτοιμη να κλείσω ότι last minute προκύψει μόλις λίγο τα πράγματα ηρεμήσουν (Πάσχα θα'ναι? καλοκαίρι θα'ναι?)Το 2021 θα ξορκίσουμε το κακό:xalara:
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Δεν υπάρχει καμία ιστορία στο φόρουμ αφιερωμένη αποκλειστικά στο Μαυροβούνιο. Σε όλες είναι κομμάτι από ταξίδι στα Βαλκάνια ή στην ευρύτερη περιοχή. Σίγουρα θα βοηθούσε μια ιστορία αφιερωμένη μόνο στο Μαυροβούνιο!


Αυτό ακριβώς!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
ιούλιος: 4 μέρες Σαντορίνη
1 εβδομάδα οδικώς στο Μαυροβούνιο, υπέροχη χώρα, άν θέλετε ιστορία πείτε μου


αυτά κι απο μένα!!
Δεν κάνουν τέτοιες ερωτήσεις σε ένα φόρουμ που λέγεται travelstories...:xalara:
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Αν και τα ταξίδια στο εξωτερικό ακυρώθηκαν και περιοριστικά μόνο σε εξορμήσεις τους καλοκαιρινού μήνες θα τα παραθέσω ως εξής:
Ιούνιος: Σαντορίνη το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος.
Ιούλιος: tour στη Μεσσηνία
Αύγουστος: Ίος, Ηρακλειά και Κουφονήσια.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Η χειρότερη μου χρονια ταξιδιωτικά από όταν μπήκε το μικρόβιο με μία καινούρια χώρα-πόλη(Λουξεμβούργο), δύο εκδρομές στη Γερμανία (Magburg, Heidelberg) και 2 τετραήμερα Ελλάδα(Λευκάδα, Ζαγοροχώρια και Τζουμέρκα). Ο αριθμός πτήσεων και αυτός στα τάρταρα με έξι.

Για φέτος ελπίζω να μην αποτρελάθω απο την πολύ κλεισούρα.
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αρχικά, Καλή Χρονιά σε όλους με ΥΓΕΙΑ και πολλά ταξίδια το νέο έτος αν τελικά είναι εφικτό!

Ιανουάριος: Αυστριακές Άλπεις & Βαυαρικές Άλπεις
Ιούνιος: Κρήτη (Χανιά , Ρέθυμνο)
Ιούλιος: Αγία Ευθυμία Φωκίδας
Αύγουστος: Αγρίνιο - Μύτικας Αιτωλοακαρνανίας
Σεπτέμβριος: Σίκινος, Φολέγανδρος & Άγιος Πέτρος Αρκαδίας
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Καλη Χρονια σε ολους με υγεια και αγαπη και επιτελους ταξιδια!
Πολλα σχεδια κι εγω που τα περισσοτερα ναυαγησαν...

Αυτα που εγιναν ηταν τα εξης

Ιανουαριος
Ντουμπροβνικ
Θεσσαλονικη και Σερρες για δουλεια

Μαρτιος
Λαμια
Ηρακλειο,παλι για δουλεια.

Αυγουστος
Παρος

Ακυρωθηκαν: Μαδριτη για Φλεβαρη, Μπολονια για το Πασχα, Στοκχολμη τον Ιουνιο. Στο πλανο ηταν και roadrip Ρουμανια για τον Αυγουστο, αλλα ας οψεται η παλιοκατασταση!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.383
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Κάποια στιγμή θα ανοίξω θέμα για Γαλλία που θα γράψω 2 λόγια για το κάθε μέρος.
Άντε μπράβο, να ανοίξεις, γιατί είμαι σίγουρη οτι θα γράψεις για πράγματα που θα με ενδιαφέρουν!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom