Ισπανία Ανδαλουσία - Ερωτήσεις

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.114
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Πάντα ήθελα να πάω προς τα εκεί - τελικά κλείστηκε με aegean τον Ιούνη (2-6) προς και από Μάλαγα. Λίγες οι ημέρες πολλά τα μέρη.. θα έχω 4 γεμάτες ημέρες καθώς η πτήση της επιστροφής είναι 02:00 το πρωί.

Πλάνο :
Αφιξη Μάλαγα, διανυκτέρευση αναγκαστικά (άφιξη 01:00 το βράδυ). 1η ημέρα κάποιες ώρες στην Μάλαγα να την δούμε και φύγαμε για Γρανάδα.

Διανυκτέρευση Γρανάδα, το επομενο πρωί alhabra και μετά φύγαμε για Σεβίλλη.

Σεβίλλη δύο διανυκτερεύσεις και στον δρόμο της επιστροφής για Μάλαγα πάμε για κάποιες ώρες στην ronda.

Παραειναι ζορικο ;

Οι εναλλακτικές είναι να αφήσω εντελώς την Μάλαγα η να ξεχάσω πως γίνονται όλα και να αφησω για άλλη φορά Γρανάδα η Σεβίλλη

Τι λέτε ;
Αφου πετας για Μαλαγα νομίζω καλα κανεις και αφιερώνεις εστω ενα πρωινό.. Θα προλαβεις να περπατησεις το κέντρο της πόλης.. Γραναδα με το που φτάσεις και αφου η μερα ειναι μεγαλη τον Ιούνιο κανεις μια βολτα Αλμπαισιν, Μικρο Μαροκο και στο ποτάμι.. Την επόμενη όπως είπες Αλαμπρα.. Μια χαρα το βρίσκω..ενταξει δε θα ξεκουραστείς αλλα παίρνεις καλη γεύση θεωρω..
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Γειά σας παιδια! Σε λίγες μέρες πλησιάζει το ταξίδι μας στην Ανδαλουσία και είχα την εξής απορία: Έχει πάει κανείς στο χωριό Setenil de Las Bodegas και αν ναι, αξίζει? Διάβασα μέσα στις σελίδες του thread και Zahara και Grazalema στην γύρω περιοχή αλλά το συγκεκριμένο χωριό νομίζω δεν το ανέφερε κάνεις. Ψάχνοντας όμως στο Google maps μου φάνηκε ενδιαφέρον.
Το Setenil είναι πολύ όμορφο και εντυπωσιακό (έχει και ωραία ταβερνάκια κάτω από το βράχο). Όμορφο είναι και το Zahara. Στον δρόμο από Ρόντα (άχαστη) προς Σεβίλη μην παραλείψεις να τα δεις, αξίζουν 1 ώρα το καθένα.
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
194
Likes
217
Αφου πετας για Μαλαγα νομίζω καλα κανεις και αφιερώνεις εστω ενα πρωινό.. Θα προλαβεις να περπατησεις το κέντρο της πόλης.. Γραναδα με το που φτάσεις και αφου η μερα ειναι μεγαλη τον Ιούνιο κανεις μια βολτα Αλμπαισιν, Μικρο Μαροκο και στο ποτάμι.. Την επόμενη όπως είπες Αλαμπρα.. Μια χαρα το βρίσκω..ενταξει δε θα ξεκουραστείς αλλα παίρνεις καλη γεύση θεωρω..
Συμφωνεί και το ChatGPT με το πρόγραμμα :D (πάνω κάτω)
 

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
Καλησπέρα σε ολους, θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει κάποιον Έλληνα ξεναγό στην Ανδαλουσία. Με μια αναζήτησή έναν που βρήκα δυστυχώς δεν μπορεί.
Κάθε βοήθεια θα είναι πολύτιμη.

ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
Καλησπερα σε ολους, σκεφτομαστε να επισκεφτουμε την Ανδαλουσια με αφιξη στη Μαλαγα (και ενοικιαση αυτοκινητου) και παραμονη με 7 βραδυα στην περιοχη. Μπορειτε παρακαλω να με βοηθησετε πως να χωρισω τις ημερες; Σκεφτομαι 4 Σεβιλλη, 3 Γραναδα. Προφανως στις 4 Σεββιλη βαζω 1 μερα για Κορδοβα και 1 για Καντιθ. Θεωρειτε πως ειναι ενταξει; Θα αλλαζατε κατι στο προγραμμα; (ενδεχομενως να μπορουσα να προσθεσω μια ακομα διανυκτερευση)

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.848
Προσωπικά δε μου αρεσε η καντιθ σχετικα με το χρονο που χρειαζετε πηγενε ελα απο σεβιλλη. Θα μεινουν 2 μονο μερες για σεβιλλη και ειναι κριμα. Καλυτερα να αφιερωσετε μια μερα στη μαλαγα και να πατε παραλιακως ανατολικα της μαλαγα, κοβοντας μια διανυκτερευση απο τη γραναδα
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
Καλησπέρα σε ολους, θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει κάποιον Έλληνα ξεναγό στην Ανδαλουσία. Με μια αναζήτησή έναν που βρήκα δυστυχώς δεν μπορεί.
Κάθε βοήθεια θα είναι πολύτιμη.

ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αυτόν είχες βρει;
Ισπανικός κατάλογος - Εταιρείες - Τουριστικά γραφεία - Eπίσημος Ξεναγός / Official Tourist Guide
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
Καλησπερα σε ολους, σκεφτομαστε να επισκεφτουμε την Ανδαλουσια με αφιξη στη Μαλαγα (και ενοικιαση αυτοκινητου) και παραμονη με 7 βραδυα στην περιοχη. Μπορειτε παρακαλω να με βοηθησετε πως να χωρισω τις ημερες; Σκεφτομαι 4 Σεβιλλη, 3 Γραναδα. Προφανως στις 4 Σεββιλη βαζω 1 μερα για Κορδοβα και 1 για Καντιθ. Θεωρειτε πως ειναι ενταξει; Θα αλλαζατε κατι στο προγραμμα; (ενδεχομενως να μπορουσα να προσθεσω μια ακομα διανυκτερευση)

Ευχαριστω εκ των προτερων
Αν μπορείς βάλε και ενα πέρασμα απο Ρόντα. Μοιάζει αρκετά με τα δικά μας Μετέωρα - μπορεί και όχι βέβαια. Εγω είχα μείναι και ένα βραδυ στην Μαρμπέγια - Ακτή Ηλίου, η οποία θυμίζει έντονα Ελληνικό νησί.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα σε ολους, σκεφτομαστε να επισκεφτουμε την Ανδαλουσια με αφιξη στη Μαλαγα (και ενοικιαση αυτοκινητου) και παραμονη με 7 βραδυα στην περιοχη. Μπορειτε παρακαλω να με βοηθησετε πως να χωρισω τις ημερες; Σκεφτομαι 4 Σεβιλλη, 3 Γραναδα. Προφανως στις 4 Σεββιλη βαζω 1 μερα για Κορδοβα και 1 για Καντιθ. Θεωρειτε πως ειναι ενταξει; Θα αλλαζατε κατι στο προγραμμα; (ενδεχομενως να μπορουσα να προσθεσω μια ακομα διανυκτερευση)

Ευχαριστω εκ των προτερων
Καλημέρα. Εγώ δεν θα έλεγα όχι στο πλάνο των δυο πόλεων για διανυκτερεύσεις με την έξτρα μέρα στη Σεβίλλη (5+3 δηλαδή). Στο Κάντιθ είχαμε πάει από Σεβίλλη με λεωφορείο και μια χαρά χρόνο είχαμε. Βέβαια και να το παραλείψετε δεν πειράζει, αλλά και λίγη θαλασσίτσα ωραία θα είναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.260
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom