'Ανοιξε το Paul και η δικιά μας όρεξη για γλυκά

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Οταν τυχει να ειναι φρεσκο και οταν λεω φρεσκο εννοω ζεστο ακομη, ειναι φυσικα οπως και ολα τα προιοντα, πολυ καλυτερο.
Το συγκεκριμενο με το καστανο οσο μενει, τοσο η γεμιση "ποτιζει" τη ζυμη και δεν ειναι και το καλυτερο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Οχι απαραιτητα !Παντα οταν φερνουν συναδελφοι τσουρεκια απο τον Τερκενλη στη Θεσσαλονικη δεν ειναι φρεσκα και αφρατα.Εγω δεν εχω δοκιμασει ποτε στην Θεσσαλονικη ,αλλα παντα αυτα που φερνουν ειναι ποσο?...2-3 ημερων
Τοσο πολυ δεν κραταει ενα τσουρεκι?
Αυτα τα απλα του Πασχα μια χαρα διατηρουν το αφρατεμα τους και για παραπανω μερες.
Σπαμάρετε διαρκώς με τα τσουρεκια σας στο θέμα με το Paul !!!!!

τεσπα ,δεν ξερω αν το τσουρέκι του Τερκενλή ειναι το καλύτερο ,ουτε θα μπω στη λογική να κανω μεχρι και crash test στο στομάχι μου για να το διαπιστώσω ,αλλά σίγουρα το τσουρέκι όπως και το καθε γλυκό πρέπει να τρωγεται φρέσκο ;). Μετα απο 2-3 μερες ειναι για πέταμα

Πάρε ενα μιλφέιγ απο τον Κωσταντινίδη που τα φτιάχνει μπροστα σου
και βαλτο στο ψυγείο και δοκίμασε το την άλλη μερα ,θα ειναι τόσο μαλακό το φύλλο που δεν θα τρωγεται ;)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Που ειναι ο Κωνσταντινιδης ?Χτες ακουσα γιαυτον ..οτι εχει το καλυτερο μιλφειγ παγκοσμιως(υπερβολη μου ακουγεται αυτο)
Και μη μας λες εμας οτι εσυ δεν σπαμαρεις.Εχω ντοκουμεντα.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Που ειναι ο Κωνσταντινιδης ?Χτες ακουσα γιαυτον ..οτι εχει το καλυτερο μιλφειγ παγκοσμιως(υπερβολη μου ακουγεται αυτο)
Και μη μας λες εμας οτι εσυ δεν σπαμαρεις.Εχω ντοκουμεντα.
εχει δυο στην Κηφισιας το ενα απεναντι απο το αλλο !!! στο υψος του γηροκομειου αθηανων...
εμενα παντως δεν μου αρεσει το μιλφειγ του (ειναι το αγαπημενο μου γλυκο) γτ για γεμιση βαζει μια κρεμα σαν σαντιγι πολυ γλυκια :roll: το καλο ειναι απλα οτι στο φτιαχνει την ωρα που εισαι εκει :D
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Από τότε που έφαγα τρίγωνα από τον Κωνσταντινίδη Θεσσαλονίκη, τα τσουρέκια του Τερκενλή ή ακόμα και το μιλφέιγ του Κωνσταντινίδη, μου φαίνονται...ποταπά! Πρέπει να κάνω ωστόσο και μια βόλτα στο Max perry να συγκρίνω για να είμαι και ακριβοδίκαιη.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Που ειναι ο Κωνσταντινιδης ?Χτες ακουσα γιαυτον ..οτι εχει το καλυτερο μιλφειγ παγκοσμιως(υπερβολη μου ακουγεται αυτο)
Και μη μας λες εμας οτι εσυ δεν σπαμαρεις.Εχω ντοκουμεντα.
Ζαχαροπλαστεία Κωνσταντινίδη έχει σε διάφορες περιοχές. Αγία Παρασκευή, Μαρούσι, Χαλάνδρι, Αμπελόκηπους και στη Συγγρού κοντά στο μετρό Φιξ.

ζαχ/στεία Κωνσταντινίδη

Πάντως νομίζω ότι το πιο ονομαστό μιλφέιγ (δεν ξέρω αν είναι και το καλύτερο) στην Αθήνα, είναι αυτό της Δέσποινας.
despina
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Από τα καλύτερα ζαχαροπλαστεία στη Λάρισα ο Κωνσταντινίδης και εκτός από μιλφέιγ φτιάχνει και το καλύτερο κρέμα παγωτό!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Πάντως νομίζω ότι το πιο ονομαστό μιλφέιγ (δεν ξέρω αν είναι και το καλύτερο) στην Αθήνα, είναι αυτό της Δέσποινας.
despina
αχ αυτο ειναι μιλφειγ!!! της Δεσποινας! απιθανο... που σου εχει και χαρτακι με οδηγιες οτι πρεπει να καταναλωθει μεσα σε μερικες ωρες :clap: απλα τελειο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Από τα καλύτερα ζαχαροπλαστεία στη Λάρισα ο Κωνσταντινίδης και εκτός από μιλφέιγ φτιάχνει και το καλύτερο κρέμα παγωτό!
το πρώτο άνοιξε στην Λάρισα

Στην Δεσποινα έπαιρνα μιλφέιγ απο το πρώτο μαγαζί στην πλατεία Αγίας σοφίας στο Ν.Ψυχικό και μετα απο την Ν.Ερυθραία ,καλο δεν λεω αλλά του Κωσταντινίδη είναι προσωπικά καλύτερο :)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
το πρώτο άνοιξε στην Λάρισα

Στην Δεσποινα έπαιρνα μιλφέιγ απο το πρώτο μαγαζί στην πλατεία Αγίας σοφίας στο Ν.Ψυχικό :)
Τι μου θυμιζεις τωρα τη παλια μου γειτονια :(:( εμενα για 8 χρονια πισω απο τη πλατεια Αγιας Σοφιας και βεβαια στη Δεσποινα ειχα ''μετοχες''
Αποψη μου οτι το μιλφειγ της δεν συγκρινεται με κανενα αλλο, απιστευτη δε ειναι και η μηλοπιτα, το τυραμισου σε ποτηρια και το τσιζ κεικ επισης με ποτηρια
Πολυ αναλαφρη η γευση τους σαν μους και οχι λυσσα στη ζαχαρη
Τοτε ειχε και λαιτ παστες με καντερελ,
Επισης μου αρεσε και η παστουλα με μπιτερ σοκολατα...πικρουτσικη ηταν αλλα τελεια
Δεν μιλαμε για τα γλυκα του fresh στη Κηφισσιας !!!!
Ουτε το καζαν ντιπι του Αγαπητου στη Κηφισσιας στο υψος του Αμαρουσιου...Το θυμαμαι απο τα νοιατα μου που σπουδαζα στη Θασσαλονικη....
Να πω για το Ρασταφαρι στα Βρηλισσια ??? Μηλοπιτα τατιν !!!
Ποσες αντοχες να εχω η γυναικα !!!!!:D:D:D
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
η μηλοπιτα, το τυραμισου σε ποτηρια και το τσιζ κεικ επισης με ποτηρια
Πολυ αναλαφρη η γευση τους σαν μους και οχι λυσσα στη ζαχαρη
Τοτε ειχε και λαιτ παστες με καντερελ,
Επισης μου αρεσε και η παστουλα με μπιτερ σοκολατα...πικρουτσικη

Ποσες αντοχες να εχω η γυναικα !!!!!:D:D:D
σε μισώ σε μισώ σε μισώ κλείνω τον υπολογιστή:throw: καληνύχτα σας!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.300
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom