Ανοιξιάτικες τιμές Aegean

manosge

Member
Μηνύματα
5
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΡΑΗΛ
θελω να παω ενα ταξιδακι ευρωπη το καλοκαιρακι και ενω καθε χρονο τακλεινω γεναρη τα εισιτηρια , τωρα με τις τιμες της aegean εχω κολλησει! Παιζει να βγαλει καμια προσφορα ξανα αυτη η εταιρια ή να αρχισουμε να κοιταμε απο την αλλη μεριά?:D:D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.035
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Λοιπόν, οι εμπλοκές με το νέο σύστημα έχουν αρχίσει και σπάνε νεύρα. Το Σαββατοκύριακο αναγκάστικα και περίμενα τις ατελείωτες ουρές στο check-in, επειδή το web-checkin ήταν κάτω, τα self-checkin μηχανήματα επίσης, και τα γκισέ στο αεροδρόμιο λειτουργούσαν με το παλιό σύστημα.
Τώρα προσπαθώ να κλείσω εισητήρια, και είναι στοχαστικό το αν και πότε θα μου βγάλει διαθεσιμότητα για κάποιες πτήσεις (π.χ. δρομολόγιο που έχει availabilty στο seatcounter.com δεν εμφανίζεται καν να υπάρχει στο site τους, και κάτι τέτοια φαιδρά).
Προφανώς είναι φυσιολογικό σε κάθε εταιρία, αεροπορική ή άλλη, να έχει προβλήματα σε πληροφοριακά συστήματα κάποιες λίγες μέρες όταν κάνει μεγάλες αλλαγές. Αρκεί οι κάποιες λίγες μέρες να μη γίνονται κάποιες λίγες εβδομάδες....
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
**Ξερει κανεις αν στα φτηνα (saver) της aegean διδεται καποιο ποσοστο πισω αν ακυρωθουν νωρις?

Μέχρι ένα 24ωρο νωριτερα, επιστρεφουν τους φορους..μειον 15 ευρώ (ακυρωτικο πρόστιμο) ?!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.035
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και μια και είμαι στο θέμα του μπάχαλου που επικρατεί με την αναβάθμιση της Aegean, φαίνεται ότι έχει αυξηθεί τόσο πολύ ο φόρτος εργασίας τους, που έχουν βάλει όποιο ναναι να σηκώνει τα τηλέφωνα στις κρατήσεις. Καλά να μην κάνεις τη δουλεία σου από το website, αλλά ούτε καν από το τηλέφωνο?
Σήμερα μια κοπελιά μου επανέλαβε μάλιστα 3 φορές ότι είναι αδύνατο να κάνουν interline τις αποσκευές από A3 σε LH με διαφορετικά εισιτήρια... (!!), μου έκλεισε εισιτήριο αρνούμενη να καταχωρήσει τη Miles & More μου, μου ζήτησε κινητό & e-mail για να στείλει το confirmation (άσχετα που confirmation mails δεν φεύγουν λόγω... αναβάθμισης), και με έβαλε και στην αναμονή όσο ρώταγε τις άλλες πως γίνεται το preseating....
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Και μια και είμαι στο θέμα του μπάχαλου που επικρατεί με την αναβάθμιση της Aegean, φαίνεται ότι έχει αυξηθεί τόσο πολύ ο φόρτος εργασίας τους, που έχουν βάλει όποιο ναναι να σηκώνει τα τηλέφωνα στις κρατήσεις. Καλά να μην κάνεις τη δουλεία σου από το website, αλλά ούτε καν από το τηλέφωνο?
Σήμερα μια κοπελιά μου επανέλαβε μάλιστα 3 φορές ότι είναι αδύνατο να κάνουν interline τις αποσκευές από A3 σε LH με διαφορετικά εισιτήρια... (!!), μου έκλεισε εισιτήριο αρνούμενη να καταχωρήσει τη Miles & More μου, μου ζήτησε κινητό & e-mail για να στείλει το confirmation (άσχετα που confirmation mails δεν φεύγουν λόγω... αναβάθμισης), και με έβαλε και στην αναμονή όσο ρώταγε τις άλλες πως γίνεται το preseating....[/quot


Μου εχει τύχει,από την LH, να μη μου βγαζουν καν καρτα επιβιβασης σε πτηση LH-A3 γιατι δεν έβλεπε η υπάλληλος,οτι είναι ενα ενιαιο εισιτηριο και φυσικα δεν μπηκε καν στον κόπο να το ψαξει!! Θα ξανακανετε Check-in στη Στουτγκαρδη..ετσι απλα!Θελω να ελπίζω ότι αυτές είναι συμπεριφορές συγκεκριμένων υπαλλήλων κ όχι ο κανόνας. Ευελπιστω να έπεσες σε μία "κακή" υπάλληλο κ η aegean να μη μας κανει τετοια!!
 

dimpanayio

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία,γη του Πυρός,Αν
Κάτι ακούγεται για συγχωνευση Aegean και Ολυμπιακής. Αν πράγματι γίνει αυτό θα έχουμε σκληρότατο μονοπώλιο χειρότερο και από παλιότερα. για να δούμε τι θα δούμε......;);););).
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Κάτι ακούγεται για συγχωνευση Aegean και Ολυμπιακής. Αν πράγματι γίνει αυτό θα έχουμε σκληρότατο μονοπώλιο χειρότερο και από παλιότερα. για να δούμε τι θα δούμε......;);););).
dim, μάλλον κάποιος χτίζει σενάριο για ξεφόρτωμα ΑΡΑΙΓ.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Μου εχει τύχει,από την LH, να μη μου βγαζουν καν καρτα επιβιβασης σε πτηση LH-A3 γιατι δεν έβλεπε η υπάλληλος,οτι είναι ενα ενιαιο εισιτηριο και φυσικα δεν μπηκε καν στον κόπο να το ψαξει!! Θα ξανακανετε Check-in στη Στουτγκαρδη..ετσι απλα!Θελω να ελπίζω ότι αυτές είναι συμπεριφορές συγκεκριμένων υπαλλήλων κ όχι ο κανόνας. Ευελπιστω να έπεσες σε μία "κακή" υπάλληλο κ η aegean να μη μας κανει τετοια!!

Αυτο μου εχει τυχει πολλακις τα τελευταια 2 χρονια, απο ισπανικο αεροδρομιο. Μου εχει τυχει να πεταω με το συζυγο, και αυτος να παρει τις 2 καρτες επιβιβασης και εμενα να μου δινουν μονο για την πρωτη πτηση. Απλα πας ξανα στο ενδιαμεσο σταθμο και σου δινουν την καρτα επιβιβασης. Η αιτιολογηση που μου δινουν καθε φορα που μου συμβαινει αυτο ειναι οτι το συστημα δε εβγαλε την καρτα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.968
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom