Ανταλλαγή θέσης στο αεροπλάνο;

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έκλεισα αεροπορικά με Ryan air για μένα και την 18χρονη κόρη μου.Το εισιτήριο της κόρης το έκλεισα με 20κιλη παραδοτέα αποσκευη, οπότε και είχε δωρεάν επιλογή θέσης.Το δικό μου χωρίς καμία αποσκευη και έτσι δεν επέλεξα θέση,γιατί ήθελε είκοσι ευρώ για να επιλέξω θέση.
Τι πιθανότητες έχω,αν ζητήσω από κάποιον από τους διπλανούς της να ανταλλάξουμε θέσεις για να είμαστε κοντά με την κόρη,να δεχτεί;
Να αγοράσω θέση να είμαι σίγουρη αξίζει ;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Aν βρεις καποιον που ταξιδευει μονος ειναι πιθανο, αλλά αν ο αλλος εχει πληρώσει για παρεα ή παραθυρο...δυσκολο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Τι πιθανότητες έχω,αν ζητήσω από κάποιον από τους διπλανούς της να ανταλλάξουμε θέσεις για να είμαστε κοντά με την κόρη,να δεχτεί;
Οταν οι πιθανες απαντησεις ειναι ναι και οχι, η πιθανοτητα ειναι 50%
Αν εχεις σταθει στον διαδρομο και ενοχλεις οποιον θελει να καθησει στη θεση που αγορασε η εχεις βαλει και πραγματα πανω παιρνοντας τον χωρο που ανηκει σε αλλους, μαλλον αυξανεται το οχι.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.941
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
...κ αλήθεια λέω, ανάλογα με το πόσο όμορφη ή άσχημη είναι η κόρη σου, και οι πιθανότητες. Και εφόσον ο ή η underwater θίχτηκε, με την απάντηση που έδωσα ! διάβασε, και απάντησε αν θα άλλαζες ή δεν θα άλλαζες σε κάποιες περιπτώσεις Curvy model calls on airlines to make seats bigger ή
Curvy model calls on airlines to make seats bigger ή Teen airline passenger changes seat after 'plus-sized' travelers crowd her, gets grief for 'fatphobia' και άλλα περιστατικά που κατ΄ επιλογήν επιβάτες άλλαξαν ή δεν άλλαξαν θέσεις. Τελικά κάποιοι έχετε λυμένο το ζωνάρι για ειρωνεία η καυγά !
https://www.news.com.au/travel/trav...s/news-story/932f88e2573617b7ebfcf7396ba5e677
 
Last edited:

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.537
Έκλεισα αεροπορικά με Ryan air για μένα και την 18χρονη κόρη μου.Το εισιτήριο της κόρης το έκλεισα με 20κιλη παραδοτέα αποσκευη, οπότε και είχε δωρεάν επιλογή θέσης.Το δικό μου χωρίς καμία αποσκευη και έτσι δεν επέλεξα θέση,γιατί ήθελε είκοσι ευρώ για να επιλέξω θέση.
Τι πιθανότητες έχω,αν ζητήσω από κάποιον από τους διπλανούς της να ανταλλάξουμε θέσεις για να είμαστε κοντά με την κόρη,να δεχτεί;
Να αγοράσω θέση να είμαι σίγουρη αξίζει ;
Εξαρταται τι θεση θα εχεις εσυ και τι θα ζητησεις. Πχ αν δωσεις παραθυρο μαλλον σιγουρα θα δεχτουν. Αν δωσεις διαδρομο πιθανον και αν δωσεις μεση μαλλον δυσκολο....
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.713
Likes
11.264
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
...κ αλήθεια λέω, ανάλογα με το πόσο όμορφη ή άσχημη είναι η κόρη σου, και οι πιθανότητες.
Σοβαρά τώρα, είναι απάντηση αυτή που δίνεις στη γυναίκα;
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Σοβαρά τώρα, είναι απάντηση αυτή που δίνεις στη γυναίκα;
Εδω στο τοπικ με την φοβια αεροπλανου απαντησε στην κοπελα με λινκ επεισοδιων mayday...

Στο τραγικο συμβαν με το γατακι επεσε χιουμορακι (πιο χαμηλα δεν παει).

Ειμαι οφφτοπικ αν ειναι ας διαγραφει αλλα εχει ξεφυγει το flame
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.423
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Δυστυχώς τα ζωνάρια μας είναι πολύ λιγότερα από το σεξισμό σας.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.013
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Έκλεισα αεροπορικά με Ryan air για μένα και την 18χρονη κόρη μου.Το εισιτήριο της κόρης το έκλεισα με 20κιλη παραδοτέα αποσκευη, οπότε και είχε δωρεάν επιλογή θέσης.Το δικό μου χωρίς καμία αποσκευη και έτσι δεν επέλεξα θέση,γιατί ήθελε είκοσι ευρώ για να επιλέξω θέση.
Τι πιθανότητες έχω,αν ζητήσω από κάποιον από τους διπλανούς της να ανταλλάξουμε θέσεις για να είμαστε κοντά με την κόρη,να δεχτεί;
Να αγοράσω θέση να είμαι σίγουρη αξίζει ;
Ειναι 50% -50%. Δεν εξαρταται μονο απο το τι θεση δινεις. Ακομα κ αν δινεις παραθυρο. Αν καποιος καθεται με την παρεα του, δε θα σηκωθει. Αν επισης καποιος εχει βολευτει με τα πραγματα του, δεν θα σηκωθει. Αυξανεις τις πιθανοτητες αν δε σε νοιαζει αν θα εισαι ακριβως διπλα της και ειστε οκ αν ειστε απεναντι, μια θεση μπροστα ή πισω.
Το εχω κανει. Εχω εξυπηρετηθει αλλα υπηρχαν φορες που εφαγα πορτα. Ποτε ομως δεν καιγομουνα στ' αληθεια. Απλα εκανα μια προσπαθεια.
Με αλλα λογια αν το κανεις να εισαι προετοιμασμενη οτι δεν θα ειστε μαζι και αν τυχει και τα καταφερεις, εχει καλως.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
NIKOLETA05 Σχετικά με τον τίτλο μάλλον εννοείς αλλαγή και όχι ανταλλαγή θέσης. Αφού θέλετε να κάτσετε δίπλα, οι πιθανότητες να συμβεί ζητώντας να μετακινηθεί κάποιος επιβάτης, αυξάνονται αν παραχωρήσεις παράθυρο/διάδρομο και αλλάξεις με μεσαία θέση. Δηλαδή δύσκολα θα αλλάξει κάποιος αφήνοντας το παράθυρό του (ειδικά στη Ryanair που γενικά έχει γεμάτες πτήσεις) για να κάτσει μεσαία θέση επειδή κάποιοι δεν αντέχουν 2-3 ώρες μακρυά.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.392
Επίσης από το πόσο μακριά θα κάθεστε στις ορίτζιναλ θέσεις. Αν η μία είναι 7 και η άλλη 30, μάλλον αδύνατο το κόβω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Στο τραγικο συμβαν με το γατακι επεσε χιουμορακι (πιο χαμηλα δεν παει).
Εχει παει. Χιουμορακι για την απεργια για τον κακομοιρη που πνιξανε οι ναυτικοι μπροστα στα ματια του κοσμου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom