Ανταπόκριση από Australian Open 2020

tripakias

Member
Μηνύματα
7.964
Likes
12.003
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ζηλεύω κι εγώ ελεεινά...Τι παιχνιδάρα ήταν αυτή του Κύργιου με τον Kachanov? Τι μαγικό χέρι έχει αυτό το παιδί όταν έχει όρεξη να παίξει...Τι γνώμη έχουν οι Αυστραλοί για αυτόν; Χθες γινόταν χαμός αλλά είναι γενικά τόσο αγαπητός;
Γιατι να μην ειναι; Αυστραλος ειναι ο ανθρωπος, λες να μην χαιρονται με τις επιτυχιες του;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γιατι να μην ειναι; Αυστραλος ειναι ο ανθρωπος, λες να μην χαιρονται με τις επιτυχιες του;
Kαλά δεν είναι κι ο πιο συμπαθής και φερ πλέι τενίστας όλων των εποχών. Από δηλώσεις μέχρι χειρονομίες αυνανισμού στους αντιπάλους είναι μια μορφή... καλτ να την πω; Γκροτέσκα; Ταλεντάρα πάντως είναι, απίστευτο ταβάνι αλλά με τέτοια μυαλά δεν παίζει και πολύ ρόλο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ζηλεύω κι εγώ ελεεινά...Τι παιχνιδάρα ήταν αυτή του Κύργιου με τον Kachanov? Τι μαγικό χέρι έχει αυτό το παιδί όταν έχει όρεξη να παίξει...Τι γνώμη έχουν οι Αυστραλοί για αυτόν; Χθες γινόταν χαμός αλλά είναι γενικά τόσο αγαπητός;
Γιατι να μην ειναι; Αυστραλος ειναι ο ανθρωπος, λες να μην χαιρονται με τις επιτυχιες του;
Kαλά δεν είναι κι ο πιο συμπαθής και φερ πλέι τενίστας όλων των εποχών. Από δηλώσεις μέχρι χειρονομίες αυνανισμού στους αντιπάλους είναι μια μορφή... καλτ να την πω; Γκροτέσκα; Ταλεντάρα πάντως είναι, απίστευτο ταβάνι αλλά με τέτοια μυαλά δεν παίζει και πολύ ρόλο.
Γενικά ο Κύργιος έχει πολύ προβληματική συμπεριφορά, πέρσι το τερμάτισε με αυτά που έκανε και τιμωρήθηκε όσο κανένας άλλος τενίστας στο παρελθόν. Και ο κόσμος και τα media εδώ μέχρι τότε τον είχαν στο στόχαστρο για τη συμπεριφορά του.

Φέτος όμως, μετά από την περίοδο που έλειπε λόγω τιμωρίας, δείχνει πιο σοβαρός και προσπαθεί να μειώσει τα ξεσπάσματα στη συμπεριφορά του. Χωρίς να τα καταφέρνει πάντα, ο κόσμος τον έχει αγκαλιάσει, έχουν τεράστια επιθυμία να τον αγαπήσουν περισσότερο, το ίδιο και τα media. Οι πρωτοβουλίες που πήρε για τα θύματα των πυρκαγιών (ουσιαστικά όλο το ρεύμα των δωρεών από τον κόσμο του τένις ξεκίνησε από εκείνον) αλλά και το γεγονός ότι έχει δημιουργήσει ένα δικό του ίδρυμα με στόχο τη βελτίωση των συνθηκών ζωής για φτωχά παιδιά, νομίζω έχουν παίξει σημαντικό ρόλο στη στροφή του κόσμου υπέρ του.

Κατά τη γνώμη μου όσο και αν δε μου αρέσει να βλέπω κακές συμπεριφορές ειδικά στα γήπεδα του τένις, πολλές φορές ξεχνάμε ότι οι αθλητές αυτοί είναι νεαρά παιδιά (ο Κύργιος είναι 24) που υφίστανται μεγάλη πίεση και μεγάλη έκθεση μέσω των ΜΜΕ και δεν έχουν όλοι τα εφόδια να τα αντιμετωπίσουν. Η δημόσια παραδοχή του πρόσφατα για θέματα ψυχικής υγείας είναι κάτι που επιβεβαιώνει αυτό το πράγμα.
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Τελικα αφεντικο τοπες και τοκανες!
Εγω δεν ταχω καλα με το αθλημα αλλα οι πιεσεις που δεχθηκα με εκαναν να υποχωρησω και να παρακολουθησω σχεδον το μισο απο το παιγνιδι του Κυργιος (παιχνιδαρα τελικα) στην γιγαντοοθονη της καταμεστης Φεντερεισον σκουεαρ.
 
Last edited:

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.296
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Παρακολουθώ κάθε μέρα όσους αγώνες μπορώ... Λαοθάλασσα.... Χαμόγελα, λίγοι με μάσκες.... Σαν από άλλη χρονιά φερμένο το open.... Ωραίες εικόνες.... Μακάρι να μην αλλάξει κάτι και να συνεχίσετε να μην έχετε κρούσματα!🎾
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Είμαι οκ. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom