Τσεχική Δημοκρατία Αντεχεται το κρυο της Πραγας???

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπερα σε ολους!Ξερω οτι το θεμα ισως να μη φαινεται σοβαρο αλλα σκεφτομαι να παω Πραγα τα Χριστουγεννα κ με απασχολει πολυ το θεμα του καιρου...Γενικως δεν αντεχω κ πολυ το κρυο κ ειμαι των ανοιξιατικων εκδρομων που η φυση ειναι πολυ πιο ομορφη..Αλλα το ετερον ημισυ θελει γιορτινη ατμοσφαιρα κ ειπα να καταπιεστω..Μπορει να μου πει καποιος που πηγε τετοια εποχη τι βαθμους ειχε?Με ισοθερμικο θα τα καταφερω η θα γυρισω παγωμενη κ θα κλαιω κ τα λεφτα μου???????????Δε μπορω να ειμαι σε ενα μερος κ να μη μπορω να το γυρισω λογω κρυου...Ειναι καλη επιλογη για γιορτες σε συγκριση με Βουδαπεστη?Τα αξιοθεατα ειναι κλειστα παραμονη κ Χριστουγεννα?Σας ευχαριστω!!!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Το κρύο αντέχεται, άλλα πράγματα όχι.
Να πας Βουδαπέστη και να βουτήξεις στις εξωτερικές πισίνες των λουτρών Szechenyi
(μπουαχαχα! TROOOOLL!!!!)
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Τι εννοεις?Τι δεν αντεχεται?Δε θεωρεις οτι ειναι καλος προορισμος?
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
γυρισα απο πραγα.Ειχε 0 βαθμους και αντεχοταν ανετα το κρυο. Απλα να εχεις ισοθερμικες καλτσες, κασκολ , ζεστα μπουφαν κλπ. Γενικα δε φυσαει καθολου οποτε το κρυο ειναι διαφορετικο
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Είχα πάει πέρυσι 15-17 Βουδαπέστη και 17-20 Πράγα. Η χριστουγεννιάτική ατμόσφαιρα της Πράγας υπερτερεί αυτή της Βουδαπέστης. Το κρύο ήταν ανεκτό, ψιλοχιόνιζε με θερμοκρασία 0-5C και φυσικά τα ισοθερμικά ήταν απαραίτητα.
Η Πράγα είναι πανέμορφη πόσο μάλλον χριστουγεννιάτικη.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Πήγαμε Πράγα φέτος αρχές Ιουνίου και φάγαμε το κρύο της αρκούδας.Μιλάμε για 5 βαθμούς κελσίου ΚΑΙ αέρα κοντά στο ποτάμι ειδικά.
Κατά τα άλλα είναι μια πανέμορφη πόλη όμως είναι κεντρική Ευρώπη και ο καιρός είναι πάντα απρόβλεπτος..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.866
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
αν φυσάει αέρας στη Πράγα,δεν παλεύετε.και εμείς πήγαμε πρόπερσι 25 Μαρτίου και είμασταν ντυμένοι σαν κρεμμύδια.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
kalspiros said:
Το κρύο αντέχεται, άλλα πράγματα όχι.
Να πας Βουδαπέστη και να βουτήξεις στις εξωτερικές πισίνες των λουτρών Szechenyi
(μπουαχαχα! TROOOOLL!!!!)
Περπατησες πολυ το ΠΣΚ Σπύρο ;;;

Χριστούγεννα Πράγα μια χαρά θα ειναι ειδικά τωρα που έκοψαν τα ταξίδια οι Ελληναρες με τα group !!!

ΥΓ τι μαζοχισμος πάντως ειναι αυτός να πηγαίνετε στην βόρεια Ευρώπη μέσα στο καταχείμωνο δεν το καταλαβαίνω !!!
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Δε διαφωνω μαζι σου...το εγραψα κ στο πρωτο μου μηνυμα...Πρωτη φορα θα ταξιδεψω τετοια εποχη,συνηθως απο Πασχα κ μετα κ πιστευω οτι τοτε αξιζει καθε χωρα!!!Κ φυσικα ακομα το σκεφτομαι....Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παντως!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
ΥΓ τι μαζοχισμος πάντως ειναι αυτός να πηγαίνετε στην βόρεια Ευρώπη μέσα στο καταχείμωνο δεν το καταλαβαίνω !!!
Κρύο... καιρός γιά γουτσου γουτσου αγαπητέ μου.


Εναλλακτικά: θα σου βγεί φτηνότερα απο το να βάλεις πετρέλαιο στην Ελλάδα
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Σωστος!!!!!!!! :D Τουλαχιστον θα σου μεινουν κ ωραιες εικονες......
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Πέρισυ λίγες μέρες πριν τα Χριτούγεννα ήμουν Πράγα και το κρύο (με ισοθερμικά βέβαια) αντεχόταν μια χαρά.. Η βροχή (σε συνδυασμό με τον αερα) ήταν αυτή που μας δυσκόλεψε στην περιήγηση αλλά ήταν έτσι μόνο τη πρώτη μέρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom