Ανώμαλο κύμα κτυπά κρουαζιερόπλοιο της Luis

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
κριμα να πανε ετσι οι ανθρωποι...

μια ερωτηση για τους ναυτικους της παρεας:
Το πρωτο βιντεο το ειχα δει κ παλιοτερα (δεν ηξερα οτι ηταν ελληνικο το πλοιο!) και ειχα την απορια πως και δεν τουμπαρε το πλοιο. Μου φανηκε πολυ στο οριο, οτι ηθελε λιγαααακι ακομα για να συμβει. Με βαση την εμπειρια σας ισχυει κατι τετοιο η ειναι ιδεα μου?
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
"...πρόκειται για ένα ακόμα εφοπλιστικό έγκλημα σε βάρος της ανθρώπινης ζωής, στο όνομα του κέρδους..."

η αναλυση απο τον "ειδικο"...κατά της μόνης εταιρείας ουσιαστικά, που παίρνει ακόμα έλληνες ναυτικούς σε κρουαζιερόπλοια...
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ : Τραγωδία με δύο νεκρούς
Συγγνώμη κιόλας,είσαι υπέρμαχος του Λούη?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
κριμα να πανε ετσι οι ανθρωποι...

μια ερωτηση για τους ναυτικους της παρεας:
Το πρωτο βιντεο το ειχα δει κ παλιοτερα (δεν ηξερα οτι ηταν ελληνικο το πλοιο!) και ειχα την απορια πως και δεν τουμπαρε το πλοιο. Μου φανηκε πολυ στο οριο, οτι ηθελε λιγαααακι ακομα για να συμβει. Με βαση την εμπειρια σας ισχυει κατι τετοιο η ειναι ιδεα μου?
αν και δεν είμαι ο πλέον ειδικός και δεν καταλαβαίνω με τίποτε το ποστάρισμα του εν λόγω βίντεο εδώ μια και είναι από άλλη πλευρά του πλανήτη, θα σχολιάσω ότι παρά τις εντυπωσιακές λήψεις το πλοίο δεν κίνδυνεψε καθόλου. ειχε βλάβη σε 1 μηχανή λόγω προσωρινού μπλακ αουτ αλλά δεν βρέθηκε ποτέ σε κατάσταση emergency και μπορούσε επομένως να διορθώσει την πορεία του. θα κινδύνευε αν κάθε νέο κύμα το έβρισκε στην αρχή μιας νέας κλίσης οπότε θα αυξανόταν σταδιακά οι κλίσεις με κίνδυνο ανατροπής, συγχρονισμός δηλαδή. αλλά μπορούσε και πορεία να αλλάξει, 30-45 μοίρες προς τον κυματισμό, και αυξομείωση ταχύτητας να κάνει. ουδέν κίνδυνος παρά τις εντυπωσιακές (απέξω)κλίσεις.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Αν δεν κάνω λάθος πρόκειται για την ίδια εταιρεία που είχε υπό την ιδιοκτησία της και το ''Sea Diamond'',το πλοίο που αφέθηκε να βυθιστεί σε απόσταση 100 μέτρων από την ακτή στην Σαντορίνη τον Απρίλιο του 2007?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν δεν κάνω λάθος πρόκειται για την ίδια εταιρεία που είχε υπό την ιδιοκτησία της και το ''Sea Diamond'',το πλοίο που αφέθηκε να βυθιστεί σε απόσταση 100 μέτρων από την ακτή στην Σαντορίνη τον Απρίλιο του 2007?
ναι η ίδια εταιρεία με ξενοδοχείο στην Κέρκυρα και στην Κεφαλονιά, και λοιπόν? ήδη με το παραπάνω βίντεο έχουμε βγει εκτός θέματος μην συνεχίζουμε αλλού. για το ατύχημα που γράφεις έχει βγει πόρισμα και έχουν αποδοθεί ευθύνες σε συγκεκριμμένα πρόσωπα. άσχετο.
για το ατύχημα του θέματος υπάρχουν ειδικοί να αποφανθούν, όχι αυτοσχέδιοι "ειδικοί" και¨"δικαστές" τύπου μεσημεριανάδικων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.211
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom