Αν και πώς, σας άλλαξε το travelstories την άποψη, για κάποιον προορισμό...

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.762
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Η αλήθεια είναι ότι δεν άλλαξα γνώμη για κάποιον προορισμό, γιατί απλώς δεν υπάρχει black list για μέρη που δεν θέλω να πάω! Δεν υπάρχει για μένα αντι-ταξιδιωτικό μέρος. Ίσως όμως κάπου αλλάζουν οι προτεραιότητες. Κάποια μέρη μας κεντρίζουν το ενδιαφέρον περισσότερο από άλλα. Πάντως ο νούμερο ένα προορισμός για μένα παραμένει το Περού, αν και δεν φαίνεται να έχει τόσους πολλούς λάτρες εδώ μέσα (ή κάνω λάθος;)
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Ανακαλυψα το travelstories γυρνωντας απο Ινδια, δεν θα αλλαζα τοσο προορισμο, αλλα σιγουρα βρηκα μια καλη παρεα και πληροφοριες απο πρωτο χερι. Αν σκεφτω οτι Αιγυπτο και Ινδια πηγα με σχεδον καθολου προγραμμα, μαλλον θα ζητησω βοηθεια για τα επομενα.Επειδη περναω καλα στη ζωη μου, οταν παρατουσα την οικογενεια μου ενοιωθα αρκετες τυψεις.Εδω ανακαλυψα οτι μαλλον φυσιολογικη ειναι η τρελα μου να φευγω και περιμενα αρκετο καιρο για να το παρω αποφαση.Χαιρομαι απιστευτα να ακουω τα νεα σας, ειναι σα ναμαι και γω λιγο εκει, ΛΙΓΟ ΕΙΝΑΙ;
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Αν μου άλλαξε προορισμό? Και βέβαια!. Είχα σχεδιάσει να πάμε στον Μέλανα Δρυμό και Αλσατία τον Ιούνιο, είχα πάρει καταπληκτικές πληροφορίες απο το φορουμ και τσουπ! διαβάζω κατά σύμπτωση μια παλιά περιγραφή του traveller για την Τοσκάνη και σχόλια απο άλλους τραβελστορίτες.Μέσα σε μια εβδομάδα τα άλλαξα όλα! Ο γλυκός μου σύζυγος ούτε που ρώτησε για ποιο λόγο άλλαξα σχέδια και έτσι αφού μείναμε για λίγες μέρες στη Ρώμη καταλήξαμε για 7 μερούλες στην πανέμορφη Τοσκάνη. Οσο για την Αλσατία, έ καλά ναμαστε και όπου νάναι σκάει μύτη το ταξιδάκι μας. Αρκεί να μη μου κολλήσει καμιά νέα περιγραφή και γι'αλλού κινήσαμε κι αλλού οι τραβεστορίτες μας πάνε..
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
:lol:
macrafin, εσύ μας ξεπέρασες όλους, είσαι εκτός...συναγωνισμού !;)
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
αρκει βεβαια να καταφερω να πεισω την γυναικα μου να με ακολουθησει γιατι με το που ακουει Ασια κατι παθενει...
Αν διαβάσει τις ιστορίες μας, πιστεύεις ότι θα παραμείνει αμετάπειστη ?
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Οι ανεξάρτητοι-καπνιστές με έκαναν να σκέφτομαι το κάπνισμα...:bleh:
Εχει και ...κακές συναναστροφές στο φόρουμ, παίρνεις τα ρίσκα σου...:bleh::haha:

Ειχα μια πιο φοβισμενη αποψη για την Αφρικη, αλλα χαρη στην Lullu με τις αφηγησεις της απο Ναμιμπια και Αιθιοπια, μπηκαν και αυτες στο προγραμμα. Να δουμε τι θα προκανουμε πια.
Ωχ! και σ΄εμένα, μια εμπειρότατη και πολυταξιδεμένη φίλη εδώ μέσα...τα ίδια, θεωρεί την Αφρική, κορυφαία επιλογή!
Πού θα πρωτοπάμε κι εγώ δεν ξέρω...:roll:

Εμ, με admin και δημιουργό έναν Ταλιμπάν της ΝΥ τι περιμένεις...γενίτσαροι θα ξεπηδήσουν!
:haha:...το΄χα δει το έργο, με την εγγραφή μου, αλλά πίστευα πως έχω αντιστάσεις...:p
 
Μηνύματα
49
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΥΤΑΝ
Τρελαινόμουνα να διαβάζω τα γνωστά περιοδικά για ταξίδια. Όλα αυτά πια μου φαίνονται γελοία και «μικρά». Οι ταξιδιωτικές ιστορίες είναι ότι καλύτερο!!! …και φυσικά μετά από αυτό θέλω να πάω Νεπάλ και Θιβέτ.
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
εμενα, όσο και να φαίνεται περίεργο, μου άλλαξε τη γνώμη για τους εξωτικούς προορισμους! και μαλιστα οι ιστοριες της go2thebeach! και οχι φυσικά, πως δεν ήθελα να παω, απλά πιστευα πως θα καθομαι σε ενα resort ολη μερα, πραγμα που δεν με τραβουσε καθολου σαν ιδεα!
τωρα ξερω πως μπορω να γυρισω και να μυρισω κ μονη μου, χωρις να μου συμβουν ληστειες/φονοι/σεισμοι/λιμοι/και καταποντισμοι, οπως ακουγεται γυρω τριγυρω -μα γιατι φοβιζουν τον κοσμο????!:bleh::clap:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Μμμμ Είμαι και εγώ όπως ήσουν εσύ, χωρίς κανένα ενδιαφέρον για την Ν. Υόρκη, προτιμώ γενικώς πιο εξωτικά μέρη, ή και κάποιες πόλεις της Ευρώπης, λέτε να με καταφέρετε και εμένα να αλλάξω γνώμη; Για να δω πόσο πιστικοί μπορείτε να γίνετε….
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κοίταξε Ιωάννα, δεν προσπαθούν και ιδιαίτερα...αρκεί να χαθείς στις πληροφορίες και σιγά-σιγά σου προκύπτει μια...μετάλλαξη...να το πω ?:roll:

Κολλάς μικρόβιο, βρε παιδί μου, σαν τη γρίππη ένα πράγμα...:p
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Καλησπέρα και από εμένα. Και εγώ ανοίκω σε αυτούς που άλλαξαν γνώνη για τη Νέα Υόρκη χάρη στο φόρουμ. Δεν έιναι βέβαια μέσα στα άμεσα σχέδιά μου αλλά στο 5ετές πλάνο ενώ παλιότερα την είχα αποκλείσει τελείως.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Καλά ρε παιδιά, μα όλοι σε αυτό το φόρουμ έχετε και από ένα πενταετες πλάνο στα ταξίδια σας? Μόνο εγώ πηγαίνω όπου με παρασύρει ο άνεμος; -ή μάλλον οι προσφορές των αεροπορικών;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.101
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom