Αξίζει να κάνω κάμπινγκ μόνη?

clau0706

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
αξίζει να κάνω κάμπινγκ μόνη?
Καλησπέρα σε μια τεράστια παρέα...
Σήμερα βρήκα το forum αυτό και έχω πραγματικά ενθουσιαστεί.
Θέλω να κάνω τόσα πολλά ταξίδια και οι εμπειρίες και οι απόψεις όλων των φίλων εδώ θα μου φανούν σίγουρα τόσο χρήσιμες.

Μόλις γύρισα από Ελαφόνησο και δυστυχώς οι φίλοι μου λόγω υποχρεώσεων δεν μπορούν άλλο να συνεχίσουν τις διακοπές τους και σκέφτηκα να το τολμήσω μόνη μου. Στην Ελαφόνησο συνάντησα ένα τύπο ο οποίος έκανε καμπινγκ μόνος και με παρότρυνε να το κάνω κι εγώ.
Απλά κολλάω γιατί ως γυναίκα φαίνεται λίγο διαφορετικά.
Δεν θέλω να περάσει στους άλλους η εικόνα της "μόνης γυναίκας ψάχνει". Σαφώς και θα ήθελα να μπορέσω να βρω ένα παρεάκι να ανταλλάξω μια κουβέντα, αλλά και να μην βρω, οκ δεν έγινε κάτι.
Είδα κάποιες απόψεις για την Αμοργό και η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει η ιδέα. Έχω ξαναπάει αλλά όχι σε κάμπινγκ. Για Αιγιάλη σκέφτομαι και από ότι διάβασα για την high season είναι λίγο ζόρικα όσον αφορά στο που θα στήσω και στο θέμα σκιάς, αλλα είμαι αρκετά οργανωμένη οπότε θα το ρίσκαρα αυτό. Το θέμα μου είναι ότι δεν έχω ξανακάνει μόνη διακοπές και θα ήθελα την γνώμη σας. Έχει κάποιος τολμήσει να το κάνει?

Ζητώ συγγνώμη για το πρώτο ποστ αλλά δεν είχα δει την επισύμανση για τα κεφαλαία! Και μπράβο σας, κάνετε πολύ καλή δουλειά !!!!!!
 

the-vog

Member
Μηνύματα
42
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Όταν εγώ κάνω σχέδια...
Ταξίδι-Όνειρο
..ο Θεός γελάει...
εγώ θα βαριόμουν μόνη...

Καλώς ήρθες!!:clap:
 

clau0706

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Λες να βαρεθώ? Από την άλλη όμως σκέφτομαι ότι εφόσον μπορώ να εκμεταλλευτώ λίγες ακόμα μέρες γιατί να κλειστώ στην Αθήνα?
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.002
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Εσυ ξερεις τον εαυτο σου καλυτερα απο ολους. Αν εισαι τυπος που κανεις ευκολα γνωριμιες μπορει να βρεις και παρεα. Αν παλι περνας και μονη σου καλα , μην το σκεφτεσαι και πηγαινε.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Mια χαρά θα κάνεις κάμπινγκ μόνη σου. Διάλεξε ένα μέρος με νέα παιδιά και μπόλικη σκιά.
 

plani

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
και εγω το ίδιο δίλημμα ειχα-τελικα δεν το έχω τολμήσει ακόμα αλλά μέχρι τέλος καλοκαιριού παίζει να πάω μια ελαφονησσο μόνη με τα βιβλία μου!!!!οπότε βουρ στο νησί
 

clau0706

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Εντάξει λοιπόν..., νιώθω πιο αποφασισμένη τώρα. Θα το τολμήσω και θα σας πω εντυπώσεις. Εύχομαι σε όλους καλές διακοπές είτε μόνοι είτε με παρέα, και σας ευχαριστώ πολύ!!!!!!!
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Δε θέλω να σε αποθαρρύνω, αλλά σκέψου το λίγο παραπάνω πριν το αποφασίσεις, ειδικά αν δεν είσαι πολύ κοινωνικός τύπος.
Υπάρχουν αρκετοί που το καταφέρνουν, εγώ πάντως ούτε για μπάνιο δε πάω μόνος μου, με βαριέμαι αμέσως. ;p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.150
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom