Σουηδία Αξιόπιστη (?) ιστοσελίδα για διαμέρισμα

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Κατ' αρχήν θέλω να πω ένα τεράάάάάάστιο ευχαριστώ σε όλους τους φίλους στο φόρουμ γιατί πριν δύο μήνες ένα ταξίδι στη Σκανδιναβία ήταν για μένα πολύ μακρινό όνειρο. Άρχισα να διαβάζω για να ταξιδέψω τουλάχιστον με το νου και ...... σιγά σιγά το όνειρο έγινε στόχος και ο στόχος σχέδιο το οποίο έχει ήδη τεθεί σε εφαρμογή!!!!
Τα εισιτήρια κλείστηκαν και το πρόγραμμα είναι: 9 Ιουνίου Στοκχόλμη για 3 νύχτες, 2 νύχτες Μπέργκεν και 1 Όσλο. Αναζητώντας διαμέρισμα βρίσκω στο stockholmbudget.com πιο πολλές και (μάλλον) πιο οικονομικές επιλογές από την Airbnb.
Το ερώτημα είναι πόσο αξιόπιστη είναι αυτή η ιστοσελίδα; Έχει κάποιος υπόψη του κάποια άλλη αξιόπιστη για διαμέρισμα;
Βασίζομαι στη γνώμη σας και εύχομαι σε όλους πολλά και υπέροχα ταξίδια.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ευχαριστω greg_thess για την ανταποκριση
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Κατ' αρχήν θέλω να πω ένα τεράάάάάάστιο ευχαριστώ σε όλους τους φίλους στο φόρουμ γιατί πριν δύο μήνες ένα ταξίδι στη Σκανδιναβία ήταν για μένα πολύ μακρινό όνειρο. Άρχισα να διαβάζω για να ταξιδέψω τουλάχιστον με το νου και ...... σιγά σιγά το όνειρο έγινε στόχος και ο στόχος σχέδιο το οποίο έχει ήδη τεθεί σε εφαρμογή!!!!
Τα εισιτήρια κλείστηκαν και το πρόγραμμα είναι: 9 Ιουνίου Στοκχόλμη για 3 νύχτες, 2 νύχτες Μπέργκεν και 1 Όσλο. Αναζητώντας διαμέρισμα βρίσκω στο stockholmbudget.com πιο πολλές και (μάλλον) πιο οικονομικές επιλογές από την Airbnb.
Το ερώτημα είναι πόσο αξιόπιστη είναι αυτή η ιστοσελίδα; Έχει κάποιος υπόψη του κάποια άλλη αξιόπιστη για διαμέρισμα;
Βασίζομαι στη γνώμη σας και εύχομαι σε όλους πολλά και υπέροχα ταξίδια.



Την airbnb έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές. Είναι αξιόπιστη. Μόνο που σου δεσμεύει το ποσό από την αρχή. Καλό ταξίδι.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Eυχαριστώ κι εσένα aspa. Τελικά νομίζω θα καταλήξω στην airbnb για να αποφύγω το ρίσκο αφού δεν έχω επιβεβαίωση για την stockholmbudget.com.

Σε ότι αφορά την δέσμευση του ποσού αν καταλαβαίνω καλά η airbnb θα χρεώσει την κάρτα μου την στιγμή που κάνω την κράτηση αλλά απ' όσο ξέρω δίνει τα χρήματα στον ιδιοκτήτη την επομένη της άφιξής μου. Σωστά;

Και σε κάτι ακόμα τη γνώμη σου: Νομίζεις ότι είναι εντάξει να κλείσω τώρα για τον Ιούνιο ή μήπως από τη χαρά μου ;) βιάζομαι πάρα πολύ;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Σε ότι αφορά την δέσμευση του ποσού αν καταλαβαίνω καλά η airbnb θα χρεώσει την κάρτα μου την στιγμή που κάνω την κράτηση αλλά απ' όσο ξέρω δίνει τα χρήματα στον ιδιοκτήτη την επομένη της άφιξής μου. Σωστά;
Σωστά.Μετά θα πρέπει να δεις την εκάστοτε πολιτική ακύρωσης.Αυτό που δεν επιστρέφεται είναι η προμήθεια της εταιρείας.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Και πάλι ευχαριστώ greg_thess
 

JChris

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Γεια σε ολους! Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Θα πάω Παρίσι τον Δεκέμβρη και έχω κοιτάξει για σπίτια στην Airbnb αλλά μόλις ανακάλυψα και το VRBO. Είδα λοιπόν ένα διαμέρισμα που με ενδιαφέρει στο vrbo, απλά έχω μπερδευτεί με την τιμή. Τι είναι το "Refundable Damage Deposit" και ποια είναι η τελική τιμή; Αυτή που λέει ως "Total" ή το "Total + deposit"; Σας ευχαριστώ πολύ!
 

Attachments

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Γεια σε ολους! Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Θα πάω Παρίσι τον Δεκέμβρη και έχω κοιτάξει για σπίτια στην Airbnb αλλά μόλις ανακάλυψα και το VRBO. Είδα λοιπόν ένα διαμέρισμα που με ενδιαφέρει στο vrbo, απλά έχω μπερδευτεί με την τιμή. Τι είναι το "Refundable Damage Deposit" και ποια είναι η τελική τιμή; Αυτή που λέει ως "Total" ή το "Total + deposit"; Σας ευχαριστώ πολύ!
Εγγύηση για πιθανές ζημιές.Που επιστρέφεται άν δεν υπάρξουν ζημιές.Το ποσό φαίνεται κάπως υπερβολικό πάντως.
 

JChris

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Σε ευχαριστω πολύ! Πραγματικά είναι πολύ μεγάλο ποσό! Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι να τα δώσεις από πριν αυτά τα λεφτά. Ούτως ή άλλως αν γίνει κάποια ζημιά μπορούν να στα πάρουν μετά από την κάρτα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.714
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom