Απεργία ΟΣΥΠΑ

digia

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
".......Επιπλέον, κατηγορεί την κυβέρνηση και τους θεσμικά υπεύθυνους πως "υποκύπτουν στις εντολές των δανειστών και αδιαφορούν για την εθνική οικονομία και τον μοναδικό πλέον αιμοδότη της, τον τουρισμό"
Ελα Χριστός κι Απόστολος! Κι αυτοί δηλαδή που κάνουν απεργία εν μέσω τουριστικής σεζόν ενδιαφερονται?
digia μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω , αλλά μάλλον σε αυτό το κράτος ουδείς δεν....

(σουρεάλ!)
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Αρα ακυρωνονται ολες οι πτησεις?? εγω πεταω για Ρωμη με ραιν απο ΘΕσσαλονικη... Την καταδικη μου μεσα!!!
Φανταζομαι πως με ραιαν δεν μεταφερονται οι πτησεις η κατι τετοιο ετσι?? για λεφτα πισω δεν το σκεφτομαι καν...
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Δεν ξερω...εμενα καποιο μειλ μεχρι τωρα δεν μου ηρθε απο την ραιαν...θα πρεπει να περιμενω μηπως??
 

digia

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
παλιότερα σε παρόμοιες καταστάσεις τι είχε συμβεί . σίγουρα πρέπει να περιμένουμε μήπως γίνει αναστολή των κινητοποιήσεων όπως είχε γίνει το 2011.
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Δεν ξερω. Παντως εγω σκεφτομαι να κλεισω νεο εοσιτηριο για τις 8/8 ....η ραιν σαν χαμηλου κοστους δε νομιζω να με καλυπτει καπου...
 

digia

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
κάποιος να μας πει ρε παιδιά παλιότερα τι είχε συμβεί σε παρόμοιες περιπτώσεις . πως συμπεριφέρονται οι αεροπορικές ?
 

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
+1 εαν ξερει καποιος. Εγω φευγω παρασκευη απο αθηνα σε παλια θεματα διαβασα οτι το Ελ. Βενιζελος δεν εχει προβληματα σε τετοιου ειδους απεργιες, αλλα παλι λενε στο ιντερνετ οι θα υπαρχει κι εκει προβλημα. Τι θα συμβει ξερει κανεις? Οι τακτικη των εταιριων ποια ειναι?
Ευχαριστω
 

babaganoush

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτιοανατολική Ασία κ.α.
σε προσφατη απεργια (16/7) αν και η ΟΣΥΠΑ ειχε ανακοινωσει πως θα συμμετασχει στις κινητοποιησεις με σταση εργασιας για καποιες ωρες. η δικη μου πτηση που συνεπιπτε με τη σταση εργασιας δεν επηρεαστηκε και στο αεροδρομιο δε φανηκε να υπηρχε προβλημα με αλλες πτησεις εκεινη την ωρα.
τωρα για αυτη την απεργια-παλι πεταω κατα τη διαρκεια της απεργιας!!!-και προσπαθω να μαθω τι θα γινει. απο την εταιρια μου ειπαν πως η Υπ. Πολ. Αεροποριας δεν τους εχει ειδιποιησει ακομη και θα δουμε απο βδομαδα. Η υπαλληλος ανεφερε πως σε αυτες τις περιπτωσεις αλλαζουν την πτηση για αλλη μερα χωρις επιπλεον χρεωση. εμενα αυτο δε μου λυνει ολα τα θεματα καθως ακολουθουν αλλες 3 πτησεις η τελευταια εκ των οποιων ειναι ξεχωριστο εισιτηριο.
παντως παλαιοτερα θυμαμαι πως ειχαν ανακοινωθει κινητοποιησεις και απεργιες που ομως δεν εγιναν. ας ελπισουμε!
 

digia

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
κι εγώ μίλησα με την αεροπορική μου και μου είπε το ίδιο. Επίσης μου είπε ότι φημολογείται μια απεργία αλλά για 10 και 11 Αυγούστου όχι για 9 .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.338
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom