Απεργία ΥΠΑ

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^αναμενουμε...!!!!
:mad::mad::mad:

ο,τι μαθετε γραφτε το:roll::(
 

ilias_l

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
και εγώ πετάω 16..

θα με θυμάστε και απο άλλες φορές...

είμαι αυτός που έχασε την πτήση στις 15 Δεκ λόγω απεργίας (Χριστούγεννα) και το Πάσχα πέρυσι (πάλι οσυπα)

3/3 πτήσεις επιστροφής στην ελλάδα για γιορτές ακυρωμένες απο απεργίες... τυχαίο...

κάθε γιορτές τα ίδια κάνουν για να εκβιάσουν...

εδώ στην Αγγλία δια νόμου πρέπει να γίνει ψηφοφορία (την διοργανώνει το κράτος σε συνεργασία με τα unions) για το αν θέλουν οι εργαζόμενοι να γίνει απεργία, και αφού βγει το αποτέλεσμα μπορούν να απεργήσουν μετά 2 μήνες ώστε να ενημερωθεί το κοινό...

έχω ταλαιπωρηθεί απίστευτα με απεργείες... δεν ξέρω κάν αν πρέπει να έρχομαι ελλάδα για γιορτές :(
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
θα με θυμάστε και απο άλλες φορές...

είμαι αυτός που έχασε την πτήση στις 15 Δεκ λόγω απεργίας (Χριστούγεννα) και το Πάσχα πέρυσι (πάλι οσυπα)

Έλα ρε Κώστα! Καιρό έχουμε να σε δούμε! Η οικογένεια καλά; Η Μαρίκα, ο Κυριάκος, η Ντορα;
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εξυπναδες,για να σου τυχαινε εσενα να δω τι θα ελεγες...
Και σενα μπορει να συμβει.
 

Aptaliko

Member
Μηνύματα
57
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έχω την αίσθηση ότι το θέμα θα λυθεί πριν καν ξεκινήσει η απεργία :roll:.

Ούτε το κράτος έχει πια τα περιθώρια να υποκύπτει σε οικονομικές απαιτήσεις και αυτό οι εργαζόμενοι το ξέρουμε πια πολύ καλά αλλά και από την άλλη ο κόσμος-καταναλωτής-πολίτης είναι εξαγριωμένος και ενώ παλιά μπορεί να θεωρούσε δίκαια κάποια αιτήματα και να προσπέρναγε την όποια ταλαιπωρία τώρα δεν δέχεται μέσα στο γενικότερο χαμό και αβεβαιότητα που του παρέχει το κράτος να ταλαιπωρείτε επιπλέον στην καθημερινότητα του.

Πόσο δε όταν μιλάμε για κάποιους χώρους ακριβοπληρωμένους και προνομιούχους.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Δεν κατάλαβα? 11345 δούλευαν και πριν, 11345 δούλευαν και μετά. Ήταν καλύτεροι οι μεν από τους δε? Όσο απάνθρωπο ήταν να απολυθούν 11345, άλλο τόσο ανθρωπιστικό ήταν να προσληφθούν άλλοι 11345.
Γιατί δεν παραιτείσαι εσύ τότε για να δώσεις τη θέση σου σε κανέναν άλλο φουκαρά; Ένας δουλεύει τώρα, ένας θα δουλεύει και τότε. Δε μας ενδιαφέρει αν αφήνεις γυναίκα και παιδιά στο δρόμο, το θέμα μας είναι ότι ΕΝΑΣ θα δουλεύει, όπως και πριν.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γιατί δεν παραιτείσαι εσύ τότε για να δώσεις τη θέση σου σε κανέναν άλλο φουκαρά; Ένας δουλεύει τώρα, ένας θα δουλεύει και τότε. Δε μας ενδιαφέρει αν αφήνεις γυναίκα και παιδιά στο δρόμο, το θέμα μας είναι ότι ΕΝΑΣ θα δουλεύει, όπως και πριν.
Να παραιτηθώ γιατί? Εγώ δεν έκανα κάποια παράβαση καθήκοντος, ή κάτι που να προβλέπεται ως αιτία απολύσεως στη σύμβασή μου και τους νόμους. Εκείνοι έκαναν.

Επίσης, και οι άλλοι, οι άνεργοι που προσλήφθηκαν, είχαν κι εκείνοι γυναίκες και παιδιά. Και δεν προσελήφθησαν με χειρότερους όρους....
 

georgezerv76

Member
Μηνύματα
123
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαριούπολη-Ντονιετσκ
22-25 ειναι το ταξιδι μου...

ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΚΙΣΩ.,!!

κι εγω απληρωτος 2 μηνες ειμαι αλλα δεν ***ω τις διακοπες του αλλου που εχει χρυσοπληρωσει και ετοιμασει 4 μηνες πριν και ξερει οτι μεχρι τον αυγουστο δε θα μπορεσει να..ξεμυτισει απο το σπιτι (παρα μονο για δουλεια....)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.537
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εξυπναδες,για να σου τυχαινε εσενα να δω τι θα ελεγες...
Και σενα μπορει να συμβει.
Αστειάκι ήταν. Αν μου τύχαινε και με αποκαλούσαν Μητσοτάκη, θα χαμογελούσα, δίκιο θα είχαν. Φυσικά και μπορεί να μου συμβεί, δεν είπα πουθενά ότι φταίει ο άνθρωπος ή ότι έκανε κάτι λάθος. Άλλωστε κι ο ίδιος χαλαρά το πήρε... "σούπα".
 

turms

Member
Μηνύματα
2.072
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ψυχραιμια....
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
22-25 ειναι το ταξιδι μου...

ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΚΙΣΩ.,!!

κι εγω απληρωτος 2 μηνες ειμαι αλλα δεν ***ω τις διακοπες του αλλου που εχει χρυσοπληρωσει και ετοιμασει 4 μηνες πριν και ξερει οτι μεχρι τον αυγουστο δε θα μπορεσει να..ξεμυτισει απο το σπιτι (παρα μονο για δουλεια....)
Δεν σκίζεις καλύτερα το αφεντικό που σε έχει απλήρωτο, να πιάσει και τόπο;
 

turms

Member
Μηνύματα
2.072
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Έχω την αίσθηση ότι το θέμα θα λυθεί πριν καν ξεκινήσει η απεργία :roll:.

Ούτε το κράτος έχει πια τα περιθώρια να υποκύπτει σε οικονομικές απαιτήσεις και αυτό οι εργαζόμενοι το ξέρουμε πια πολύ καλά αλλά και από την άλλη ο κόσμος-καταναλωτής-πολίτης είναι εξαγριωμένος και ενώ παλιά μπορεί να θεωρούσε δίκαια κάποια αιτήματα και να προσπέρναγε την όποια ταλαιπωρία τώρα δεν δέχεται μέσα στο γενικότερο χαμό και αβεβαιότητα που του παρέχει το κράτος να ταλαιπωρείτε επιπλέον στην καθημερινότητα του.

Πόσο δε όταν μιλάμε για κάποιους χώρους ακριβοπληρωμένους και προνομιούχους.
εχω την αισθηση οτι καποιοι δεν θελουν να λυθει...για να εχουν πατημα για καποιες αλλες ενεργειες μετα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom