Απεργία ΥΠΑ

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Φίλοι μου να ηρεμήσουμε λιγάκι.
Άνοιξα το θέμα αυτό για να γράφουμε ότι ξέρουμε για την απεργία.
 

dmdnf

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Καλησπέρα μίλησα πριν λίγο τηλεφωνικός με ελεγκτή εναέριας κυκλοφορίας και μου είπε πως για ταξίδι από Ελλάδα σε εξωτερικό δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Ξέρετε πόσο ισχύει αυτό?
Εγώ πετάω στις 16 για Ιορδανία,ελπίζω δηλαδή.
 

ilias_l

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Αστειάκι ήταν. Αν μου τύχαινε και με αποκαλούσαν Μητσοτάκη, θα χαμογελούσα, δίκιο θα είχαν. Φυσικά και μπορεί να μου συμβεί, δεν είπα πουθενά ότι φταίει ο άνθρωπος ή ότι έκανε κάτι λάθος. Άλλωστε κι ο ίδιος χαλαρά το πήρε... "σούπα".
ναι το πήρα χαλαρά γιατί είμαι σε πανεπιστήμιο και τα πράγματα είναι πιο εύκολα.

αλλά τον χειμώνα έχασα περίπου 450 ευρώ επειδή τα ξενοδοχεία δεν μας δίναν πίσω λευτά λόγω της απεργίας στην ελλάδα...

και όντως μητσοτάκης... 3 στα 3... κάθε γιορτές τα ίδια... καλύτερα να έκλεινα για Mauritius, δεν θα είχα και άγχος. Ειχε πτήση η british απο λονδίνο 300 λίρες για πάσχα. Τόσο έκλεισα και για Θεσσαλονίκη (280)... με ολυμπιακή... μετά ακύρωσαν τα δρομολόγια (η ολυμπιακή δεν πετάει πλέον λονδίνο)... και μου τα άλλαξαν με british... τώρα πάιζει να γίνει η απεργία... χαλαρά μεν.. άλλα όταν σου αλλάζουν 2 φορές τα σχέδια σε 1 μήνα και όταν στο έχουν κάνει ήδη 3 φορές παλιότερα αρχίζεις και το σκέφτεσαι αν θα προτιμήσεις ελλλάδα (κυρίως αν δεν είσαι έλληνας)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^εχεις απολυτο δικιο :(
 

Aptaliko

Member
Μηνύματα
57
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα μίλησα πριν λίγο τηλεφωνικός με ελεγκτή εναέριας κυκλοφορίας και μου είπε πως για ταξίδι από Ελλάδα σε εξωτερικό δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.Ξέρετε πόσο ισχύει αυτό?
Εγώ πετάω στις 16 για Ιορδανία,ελπίζω δηλαδή.
Τότε που είναι το πρόβλημα; Σε ταξίδια που γίνονται στην Ελλάδα ή σε ταξίδια από το εξωτερικό προς την Ελλάδα;
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Έχουμε κλείσει για Bergamo με Ryanair από Νεά Αγχίαλο στις 17.

Μήπως επειδή το αεροδρόμιο είναι στρατιωτικό αλλάζει η κατάσταση.
Όσον αφορά τον πύργο ελέγχου , εννοείται ότι δεν σε αφορά αφού η Αγχίαλος , τα Χανιά, η Κάρπαθος , η Καλαμάτα και ορισμένα άλλα αεροδρόμια υπάγονται στην Πολεμική Αεροπορία και όχι στην ΥΠΑ. Μάλιστα σε ορισμένα όπως το Ηράκλειο ή την Θεσσαλονίκη παρόλο που υπάγονται στην ΥΠΑ έχουν και ελεγκτές στρατιωτικούς...

Το μόνο που με φοβίζει,επειδή και εγώ ταξιδεύω για Γαλλία στις 15 Απριλίου από Ηράκλειο, είναι μήπως ,άπαντες, μας πάρει η μπάλα λόγω του κέντρου του FIR Αθηνών..Αν και ίσως να μην έχει σχέση, δε το γνωρίζω...Αν ξέρει κάποιος κάτι νεότερο ας πει...
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Αν στην απεργία δε συμμετάσχουν οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας, τότε επηρεάζονται μόνο οι πτήσεις εσωτερικού, γιατί κλείνουν τα αεροδρόμια που έχουν μόνο προσωπικό της ΥΠΑ.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Τι εννοεις? πρεπει να παθουμε ολοι Αλτσχαιμερ η να κανουμε μια αποτυχημενη καριερα στο σινεμα?
ε, όχι και αποτυχημένη... έβγαζε άφθονο γέλιο :lol:
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Καιγόμαστε γιατί πληρώσαμε εισιτήρια στην Ryanair, ενοικίαση αυτοκινήτου και ξενοδοχείο.

Ότι νέο υπάρχει να το γράψετε να ενημερωνόμαστε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom