Απεργία των Ελεγκτών Εναέριας Κυκλοφορίας

verde

Member
Μηνύματα
38
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αστυπάλαια
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική, Λατινική Αμερική
πάντως το να κάνεις 48ωρη δεν έχει νόημα... ας την κάνουν σπαστή να μπορεί ο κόσμος να φεύγει την προηγόυμενη ή την επόμενη κ ας την τραβήξουν 1 μήνα... Αλλά 2 24ωρα συνεχόμενα το μόνο που καταφέρνουν είναι να δημιουργήσουν πρόβλημα στον κόσμο κ μάλιστα σε κόσμο που τους στηρίζει κ είναι αλληλέγγυος...
Εγώ πχ φεύγω στις 23 δε θα χα κανένα πρόβλημα να το κάνω 22 κ ας έχανα κ λεφτά αφού πάντα σέβομαι κ συμμετέχω σε απεργειακές κινητοποιήσεις..
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Παίρνουμε τηλέφωνο την αεροπορική μας... (ομοιοπαθής...)!
εγω επιστρεφω απο Καιρο εκεινη την ημέρα....τωρα θα εοιστρεψω...θα κερδισω μια μέρα...παω με το πυραμις και μου ειπαν οτι δεν ειχαν ακομα επισημη ενημερωση..αλλα δεν θα την βγαλουμε και στο αεροδρομιο..θα δειξει πως θα συμπεριφερθουν...
 

verde

Member
Μηνύματα
38
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αστυπάλαια
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική, Λατινική Αμερική
στην easyjet μάλλον έχουν πρόβληματα ακοής αφού δε σηκώνουν τηλέφωνα....
 

verde

Member
Μηνύματα
38
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αστυπάλαια
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική, Λατινική Αμερική
να ρωτησω κατι ρε παιδια... σε τετοιες περιπτωσεις τι γινεται με τις πτησεις?? μεταφερεσαι σε μια αλλη πτηση του σταθερου προγραμματος της εταιριας ή γινονται νεες εκτακτες πτησεις προς τον προορισμο που εχει ακυρωθει?? πχ υπαρχει περιπτωση easyjet να βαλει εκτακτο δρομολογιο για βερολινο το σαββατο τα μεσανυχτα μετα τη ληξη της απεργιας της παρασκευης?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.376
Μπραβο, μπραβο και εις ανωτερα!
Μετα απο χρονια ερευνων και αντιπαραθεσης ιδεων και κοινωνικοπολιτικων αντιπαραθεσεων και αγωνων, ανακαλυψαμε επιτελους τον προαιωνιο ''εχθρο''...
Ποιο ειναι αυτο το ''βδελυγμα'';
Μα φυσικα, ο εργαζομενος!
Αυτος και μονο αυτος, ειναι υπευθυνος για ολα τα στραβα και τα αναποδα που συμβαινουν σε αυτον τον πλανητη!
Φταιει για την οικονομικη κριση, φταιει για την ανυπαρκτη υγεια, φταιει για την απαραδεκτη παιδεια, φταιει για το διαλυμενο ασφαλιστικο συστημα.
Με λιγα λογια, φταιει για τα ΠΑΝΤΑ!
Μα πανω απ' ολα , φταιει που διαμαρτυρεται κιολας! Και θελει να κανει και απεργιες!!
Ακους εκει απεργιες...
Γρηγορα, μαζεψτε αυτους τους ''εγκληματιες'' και στειλτε τους σε στρατοπεδα συγκεντρωσης.
Καντε τους την πρεπουσα ''αναμορφωση'' και ''κατηχηση'', με τους γνωστους τροπους σας...
Οσοι αποδειχθουν ''ανεπιδεκτοι'' μαθησεως, να εκτελεστουν με συνοπτικες διαδικασιες...
Σιγα μην χαλαμε και χρηματα για να σιτιζουμε αυτους τους ''εγκληματιες''...
Και παλι θερμα συγχαρητηρια, σε ολους αυτους που ενστερνιζονται τις παραπανω αποψεις...
Αν καί παλιός(1966?) φαίνεται ότι έζησες σε άλλη χώρα.Γιατί οι συντεχνίες(όχι οι απλοι εργαζόμενοι) έχουν βάλει λιθαράκια(γιά νά μήν πω κοτρώνες:D) για να διαλυθούν αρκετά απο αυτά πού περιγράφεις παραπάνω...
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
εγώ πετάω απο Μόναχο για Αθήνα στις 22. Πήρα τη Lufthansa και μου είπαν ότι δεν είναι ακομα επιβεβαιωμένη η απεργία και να τους πάρω απο Δευτέρα. Αυτό σημαίνει ότι ίσως δε γίνει απεργία τελικά?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.855
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
αφου βγαλαν ανακοινωση...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
εγώ πετάω απο Μόναχο για Αθήνα στις 22. Πήρα τη Lufthansa και μου είπαν ότι δεν είναι ακομα επιβεβαιωμένη η απεργία και να τους πάρω απο Δευτέρα. Αυτό σημαίνει ότι ίσως δε γίνει απεργία τελικά?
Εδώ ισχύει το "ο κόσμος το χει τούμπανο και η Lufthansa κρυφό καμάρι"....
Εν πάση περιπτώσει, είναι λογικό να μην έχουν βγάλει ακόμα πλάνα για το ποιες πτήσεις δε θα γίνουν, ποιες θα αλλάξουν ώρες κλπ.
Στις 22 δεν το βλέπω να πετάτε, πάντως....
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
εγώ πετάω απο Μόναχο για Αθήνα στις 22. Πήρα τη Lufthansa και μου είπαν ότι δεν είναι ακομα επιβεβαιωμένη η απεργία και να τους πάρω απο Δευτέρα. Αυτό σημαίνει ότι ίσως δε γίνει απεργία τελικά?

Για την ερχόμενη εβδομάδα έχουν εξαγγείλει απεργιακές κινητοποιήσεις οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας στη Γερμανία, οι οποίες δεν είναι ακόμα γνωστό αν τελικά γίνουν, πότε θα ξεκινήσουν και πόσο θα διαρκέσουν.

Μήπως οι υπάλληλοι που μίλησες αναφέρονταν σε αυτό?

Παράλληλα ετοιμάζονται για κινητοποιήσεις και οι πιλότοι της Lufthansa.
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Α ωραία απο τη Σκύλλα στη Χάρυβδη δηλαδή. Και έχω κλέισει και ξενοδοχείο με μή επιστρέψιμη χρέωση, τέλεια.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
να ρωτησω κατι ρε παιδια... σε τετοιες περιπτωσεις τι γινεται με τις πτησεις?? μεταφερεσαι σε μια αλλη πτηση του σταθερου προγραμματος της εταιριας ή γινονται νεες εκτακτες πτησεις προς τον προορισμο που εχει ακυρωθει?? πχ υπαρχει περιπτωση easyjet να βαλει εκτακτο δρομολογιο για βερολινο το σαββατο τα μεσανυχτα μετα τη ληξη της απεργιας της παρασκευης?
Δεν ξερω τι θα γινει τωρα αλλα ξερω τι εγινε στην δικη μου περιπτωση με την easyjet. Ειχαν 4ωρη σταση εργασιας (12 με 4) οι ελεκτες εναεριας κυκλοφοριας στην Ελλαδα και η πτηση μας θα εφτανε στις 12:40 στο Ελ. Βενιζελος, οποτε δεν πεταξαμε απο Ρωμη. Το προβλημα ηταν οτι επομενη πτηση της easyjet με διαθεσιμες θεσεις ηταν δυο μερες μετα, οποτε παρατειναμε αναγκαστικα τις διακοπες μας. Bεβαια μας δωσανε και την επιλογη της επιστροφης του ποσου που αντιστοιχουσε στην πτηση αυτη αλλα δεν μας συνεφερε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom