Απεργία 16 Μαρτίου 2010 - ΑΔΕΔΥ (Μεταφέρθηκε στις 11/Μαρ)

harmem

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπορντο-Παρισι
Το ειχα στο μυαλο μου οτι θα γινει απεργια καποια ημερα του Μαρτιου και δυστυχως η ΑΔΕΔΥ προκυρηξε απεργια την ημερα που πεταω για Παρισι.
16 Μαρτιου λοιπον νεα απεργια απο την ΑΔΕΔΥ. Δεν εχει ανακοινωθει τιποτα ακομη στο site της αλλα αποφασιστηκε σημερα και θα αναρτηθει εντος της ημερας. Η ΓΣΕΕ δεν εχει ανακοινωσει ακομη κατι αλλα αναμενουμε. Παντως με την απεργια της ΑΔΕΔΥ (περιμενουμε να δουμε τι θα κανουν οι ελεγκτες) αλλα μαλλον παλι δε θα πεταξει τιποτα οπως εγινε και στις 24/2.
Τηλεφωνησα στην aegean και μου ειπαν οτι ως εταιρεια δεν εχουν ενημερωθει ακομη επισημα και οταν συμβει αυτο αν τελικα ειναι μεσα και οι ελεγκτες και ακυρωθουν οι πτησεις θα ακολουθηθει η ιδια διαδικασια (αλλαγη πτησης ή ακυρωση).
Αν τεθει θεμα αλλαγης πτησης, ειναι πιθανη και αναχωρηση νωριτερα ή αναγκαστικα σε μεταφερουν σε καποια επομενη πτηση? εγω δεν μπορω να φυγω αργοτερα γιατι εχω αγορασει και εισιτηρια τρενων για Μπορντο στις 16. Βλέπω να τρωμε πακετακι...
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Συμπέρασμα,αυτή την εποχή που έχει πολλές απεργίες μην κλείνετε πτήσεις μεσοβδόμαδα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.766
Εγώ πετάω 18 Μάρτη και φαίνεται τη γλύτωσα.....και διερωτώμαι, αν πετάξεις άλλη μέρα, τι γίνεται με τα ξενοδοχεία που έχεις πληρώσει? (σε περίπτωση που πας την επομένη και πληρώσεις 1 νύχτα τσάμπα)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.889
Likes
26.908
Εγώ πετάω 18 Μάρτη και φαίνεται τη γλύτωσα.....και διερωτώμαι, αν πετάξεις άλλη μέρα, τι γίνεται με τα ξενοδοχεία που έχεις πληρώσει? (σε περίπτωση που πας την επομένη και πληρώσεις 1 νύχτα τσάμπα)
πονεμενη ιστορια ,συνηθως τα ξενοδοχεια δειχνουν κατανοηση,
αλλα αν δεν εχουν διαθεσιμοτητα ,αστα να πανε
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Ηθικο διδαγμα της ιστοριας: Αποφυγετε τις μερες Τεταρτη & Πεμπτη, προκειμενου να ταξιδεψετε αυτο το διαστημα με τις πολλες και συνεχομενες(;) απεργιες.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω πεταω 17 ημερα τεταρτη και ετρεμα για καμια απεργια..φθηνα την γλιτωσα..:cool:
 

harmem

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπορντο-Παρισι
Kαλημερα σ' ολους. Ξερει κανεις τι γινεται με τους ελεγκτες σχετικα με την απεργια την 16/3? Συνηθως ποτε ανακοινωνουν αν συμμετεχουν ή οχι? Τελευταια στιγμη? Απο την aegean μου ειπαν πως καποιες φορες γινεται δικαστηριο για την απεργια των ελεγκτων με αποτελεσμα να βγαινει η αποφαση τις τελευταιες ημερες και ετσι αναγκαστικα η εταιρεια ενημερωνει τους πελατες της τελευταια στιγμη. Στην προηγουμενη τελευταια απεργια του Φεβρουαρίου μου ειπαν οτι ενημερωθηκαν σχετικα νωρις οτι η απεργια θα γινει κανονικα και ετσι ενημερωσαν και τους πελατες νωριτερα απο αλλες φορες. Υπαρχει καποιο site στο οποιο οι ελεγκτες ανακοινωνουν τη συμμετοχη τους ή οχι?
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εγω παλι σκεφτομαι τις περικοπες που θα μου κανουν στο μισθο.Γιαυτο πρεπει να χαμηλωσω καπως τα στανταρντς μου για τις καλοκαρινες διακοπες
Αλλα καλυτερα να κοψω απο αλλου,για να τα δωσω στις διοκοπες.
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
harmem και εγω αυτο βλεπω..Αν και εγω θα ειμαι Γαλλια καποιες μερες πριν,ο αδερφος μου εχει κλεισει στις 16..Και πρωι πρωι τρενο απο Παρισι για Μπορντο..Υπαρχει καποια λυση απο καποιον που επεσε πανω σε απεργια??Αν τελικα απεργησουν οι ελεγκτες..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom