Απεργούν την Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου οι Ελεγκτές Εναέριας Κυκλοφορίας. Θα ακυρωθούν όλες οι πτήσεις…

pepakos

Member
Μηνύματα
185
Likes
468
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
(Η απεργία αναμένεται, όπως όλες των Ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας τα τελευταία χρόνια, να κριθεί παράνομη και καταχρηστική, και αν επηρρεαστούν κάποιες πτήσεις αυτές θα είναι λίγες).
Πράγματι αυτό συνέβαινε τα τελευταία χρόνια, παρόλα αυτά η τελευταία τους απεργία στις 16 Μαρτίου 2023, φέτος με αφορμή τα Τέμπη, έγινε κανονικά. Και επειδή έτυχε να ταξιδεύω εκείνη την ημέρα με Pegasus για Κωνσταντινούπολη με την απογευματινή πτήση, η αεροπορική την μετέθεσε για τις 3 τα ξημερώματα της επόμενης ημέρας (17 μαρτίου).
Aegean και Sky όμως ακύρωσαν όλα τους τα δρομολόγια της 16ης.

Επομένως κάτι αντίστοιχο ειναι πιθανόν να συμβεί και τώρα.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.345
Likes
8.441
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Καλημέρα, και επίσημα με τα σχετικά ΝΟΤΑΜ !

1695199407440.png
 

JoanneKapa

Member
Μηνύματα
185
Likes
1.399
Επόμενο Ταξίδι
Περού - Βολιβία - Χιλή
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Πετάω αύριο πρωί για Κωνσταντινούπολη. Καμία ενημέρωση ακόμα. Πήρα στην aegean και μου είπε μέχρι το μεσημέρι ανακοίνωση. Τώρα είναι μεσημέρι. Το ξενοδοχείο πληρωμένο. Βλέπουμε..
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.822
Likes
15.887
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Πετάω αύριο πρωί για Κωνσταντινούπολη. Καμία ενημέρωση ακόμα. Πήρα στην aegean και μου είπε μέχρι το μεσημέρι ανακοίνωση. Τώρα είναι μεσημέρι. Το ξενοδοχείο πληρωμένο. Βλέπουμε..
Συμπάσχω. Εγώ ακύρωσα για την ώρα το ξενοδοχείο της πρώτης μέρας και το αυτοκίνητο.
 

z0ul

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σας, πετάω και εγώ αύριο το πρωί me easyJet! Ότι τηλέφωνο επικοινωνίας υπάρχει στο ίντερνετ δεν υπάρχει πλέον, δε λειτουργεί . Ξέρετε μήπως κάποιο τρόπο επικοινωνίας; υπάρχει περίπτωση να μας στείλουν ενημέρωση ότι ακυρώνεται η πτηση; δε ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις,δεν μου έχει τύχει και δεν έχω ξανά πετάξει με easyJet
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.822
Likes
15.887
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Αναμένουμε όλοι την ανακοίνωση της απόφασης του αν θα κριθεί η απεργία παράνομη ή όχι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.222
Likes
41.718
Αναμένουμε όλοι την ανακοίνωση της απόφασης του αν θα κριθεί η απεργία παράνομη ή όχι.
Κυριε Μακη, αν εγινε δικαστηριο σε Πρωτοδικειο οπως γινεται σ αυτες τις περιπτωσεις, η αποφαση βγαινει ως το μεσημερι της προηγουμενης. Εγινε δικη για να κριθει παρανομη η απεργια της ΑΔΕΔΥ? Θα ειχε βουηξει ο τοπος.
Νομιμη ειναι, περιμενετε τι θα αποφασισει να κανει η αεροπορικη με τις ακυρες πτησεις.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.822
Likes
15.887
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Κυριε Μακη, αν εγινε δικαστηριο σε Πρωτοδικειο οπως γινεται σ αυτες τις περιπτωσεις, η αποφαση βγαινει ως το μεσημερι της προηγουμενης. Εγινε δικη για να κριθει παρανομη η απεργια της ΑΔΕΔΥ? Θα ειχε βουηξει ο τοπος.
Νομιμη ειναι, περιμενετε τι θα αποφασισει να κανει η αεροπορικη με τις ακυρες πτησεις.

Η αεροπορική λέει ότι το υπουργείο μεταφορών έκανε προσφυγή και είναι εν αναμονή της απόφασης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.617
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom