Απορία-Ευέλικτη τιμή

aikcos

Member
Μηνύματα
29
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
;
Σε αρκετές ιστοσελίδες αναζήτησης ξενοδοχείων υπάρχει κατω απο τον όρο ευέλικτη τιμή η επεξήγηση "Για ακυρώσεις ή αλλαγές μέχρι τις 16:00 την ημερομηνία άφιξης, δε θα χρεωθείτε με ακυρωτικά."
Τι ακριβώς σημαίνει;;; Είναι συγκεκριμένο το ποσό ή είναι ποσοστό και σε τελική ανάλυση αξίζει η επιπρόσθετη διαφορά;;;;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:cool:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Σημαίνει ότι το κλείνεις με την τιμή αυτή κι αν τυχόν θέλεις να το ακυρώσεις μέχρι και την τελευταία μέρα μπορείς να το κάνεις και δε θα χρεωθείς καθόλου. Μπορεί κάποια άλλη τιμή να είναι πιο χαμηλή ακόμα και για το ίδιο δωμάτιο την ίδια περίοδο αλλά σε περίπτωση που το ακυρώσεις θα χρεωθείς όλο το ποσό της κράτησης..
Αν είσαι σίγουρος για τις ημερομηνίες και ότι θες το συγκεκριμένο ξενοδοχείο προτίμησε τη χαμηλή τιμή, όχι την ευέλικτη! Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι :)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Εξαρτάται από το ξενοδοχείο το ποσό σε περίπτωση ακύρωσης δωματίου τελευταία στιγμή ή μη εμφάνισης στο ξενοδοχείο. Αρκετά μάλιστα ξενοδοχεία δεν δέχονται ακυρώσεις της τελευταίας ημέρας.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.394
Likes
14.334
Νομίζω ότι συνήθως τό ποσό άκύρωσης(μετά τήν προθεσμία πού αναφέρει) είναι ή χρέωση μιάς νύκτας.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Νομίζω ότι συνήθως τό ποσό άκύρωσης(μετά τήν προθεσμία πού αναφέρει) είναι ή χρέωση μιάς νύκτας.
Όχι πάντα..Στην περίπτωση που κλείνεις με "μη επιστρέψιμη χρέωση" χρεώνεσαι το συνολικό ποσό της κράτησης τη στιγμή της κράτησης και αν μετά-οποτεδήποτε-ακυρώσεις απλά δε σου επιστρέφουν τίποτα!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.394
Likes
14.334
Όχι πάντα..Στην περίπτωση που κλείνεις με "μη επιστρέψιμη χρέωση" χρεώνεσαι το συνολικό ποσό της κράτησης τη στιγμή της κράτησης και αν μετά-οποτεδήποτε-ακυρώσεις απλά δε σου επιστρέφουν τίποτα!
Συμφωνώ γιά τήν μή επιστρέψιμη.Εγώ μιλούσα γιά τήν ευέλικτη μέ ακύρωση τελευταίας στιγμής μετά τήν προθεσμία πού δίνει.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Συμφωνώ γιά τήν μή επιστρέψιμη.Εγώ μιλούσα γιά τήν ευέλικτη μέ ακύρωση τελευταίας στιγμής μετά τήν προθεσμία πού δίνει.
Σωστός..Δεν κατάλαβα ότι έλεγες γι αυτό ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.072
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom