Βατικανό Ιταλία Απορία για Βατικανό

mmmm28

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Θα ταξιδέψω στην ¨Αιώνια Πόλη¨ σε ένα μήνα και άρχισα να ψάχνομαι για αξιοθέατα, τιμές και προορισμούς ... :reading:
Επειδή όμως είναι πολύ λίγες οι μέρες που θα έχω (2 ), δεν θέλω να χαραμίσω τον χρόνο μου σε μουσεία..
Και μετά από λίγο διάβασμα βλέπω ότι οι περισσότεροι αγοράζουν tickets για το Βατικανό μέσα από διάφορα site.. Αυτά τα ticket και η ουρά που περιμένεις είναι γαι τα μουσεία του Βατικανό?????:rolleyes-80: και εγώ που δεν θέλω να πάω σε όλα αυτά τα μουσεία?? απλά θέλω να μπώ για να δω την Βασιλική του Αγίου Πέτρου... πάλι πρέπει να πληρώσω και να περιμένω??

HELP ME PLSSSS!!!!!!
 

mmmm28

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
:lol: Ευχαριστώ πολύ!!! άρα το μόνο που χρειάζομαι είναι το Roma Pass?? Βασικά θέλω μια κάρτα για τα μεταφορικά για 3 μέρες. Συμφέρει αυτό?? και είναι καλύτερα να το πάρω online ή βρίσκω εύκολα από εκεί??
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Αν το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι οι μετακινήσεις υπάρχει αρκετά πιο οικονομική κάρτα για 3 μέρες με 16,50. Η Roma Pass κοστίζει 34 αλλά περιλαμβάνει δωρεάν είσοδο στα 2 πρώτα μουσεία που θα επισκευθείς και κάποια άλλα δωρεάν μουσεία όπως και έκπτωση σε όλα τα υπόλοιπα μοσεία που θα μπεις. Επειδή όμως αναφέρεις ότι δεν σε ενδιαφέρουν τα μουσεία νομίζω πως σε συμφέρει καλλίτερα η απλή κάρτα μεταφορών για 3 μέρες.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Last edited by a moderator:

anna souridi

Member
Μηνύματα
36
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Οι αποστάσεις είναι τόσο βατές που κινήσαι άνετα με τα πόδια. Ισως βολέψει να πάρετε σκέτα εισιτήρια 1,60 το ένα
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δυο ημερησιες θελει,συνολο 8 ευρω.
Λάθος. 2 επι 6 κανει 12 ευρώ.

Οι αποστάσεις είναι τόσο βατές που κινήσαι άνετα με τα πόδια. Ισως βολέψει να πάρετε σκέτα εισιτήρια 1,60 το ένα
Θα διορθωνω συνεχεια.?πριν γράψετε μια τιμή επιβεβαιωστε πρωτα. 1,50 το ενα.
 
Last edited by a moderator:

mmmm28

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
:)Παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Εύχομαι να περάσω τόσο όμορφα όσο οι περισσότεροι από σας!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
στο ευχόμαστε.:lol:
 

anna souridi

Member
Μηνύματα
36
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Ναι, ναι 1,50 ευρω είναι το εισιτήριο!!! Συγνώμη για την βιασύνη. Μόλις είδα το σχόλιο Samion έβαλα τα γέλια, γιατί μου είχες στείλει (όταν ζήταγα και εγώ πληροφορίες) σε φωτο το εισιτήριο. Οπότε όταν τα πήρα από το μαγαζάκι, τι θυμήθηκα??? Εσένα!!!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom