Σύρος Απορία για Σύρο

Μηνύματα
9
Likes
1
Γεια σας!!!
Μία γνωστή μου σκέφτεται με την παρέα της να πάνε Σύρο για 5ημερο. Εγώ έχοντας διαβάσει κάποια από αυτά που έχουν γραφτεί στο forum για το νησί, της τα είπα και ένιωσε πολλή απογοήτευση και ειδικότερα στο θέμα παραλιών και νυχτερινής ζωής. Είναι αλήθεια τόσο χάλια αυτά τα δύο; Χάλια παραλίες και πολύ low profile τη νύχτα; Τα φώτα σας plz! :D
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Η Συρος ειναι ενα πανεμορφο νησι και παραλιες εχει και νυχτερινη ζωη
(εξαρταται βεβαια αν ψαχνουν νυχτα Μυκονου)
και βεβαια η ανω Συρα ειναι καταπληκτικη!!!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Νυχτερινή ζωή έχει.
Οι παραλίες προσωπικά με άφησαν αδιάφορη, δηλαδή ενω είναι πολύ ωραίο νησι δεν θα πήγαινα τις καλοκαιρινές μου διακοπές εκεί
 
Μηνύματα
9
Likes
1
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.
Η Μύκονος πόση ώρα είναι από τη Σύρο;
Σκέφτονται να πάνε Σύρο, αλλά να πάνε Σάββατο βράδυ Μύκονο για ξέφρενο κλάμπινγκ και να γυρίσουν με το πρωινό την Κυριακή. Μη με ρωτήσετε γιατί δεν πάνε Μύκονο κατευθείαν. Απλά μία από την παρέα είναι τέρμα κολλημένη χωρίς κανένα λόγο και δεν θέλει να πάει Μύκονο για όσες μέρες πάνε διακοπές. (5 νομίζω)
Και σαν την καλύτερη παραλία της Σύρου πια προτείνετε;;;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
πραγματικα οι παραλιες της συρου ειναι μετριες προς χαλια.
η Ερμουπολη φυσικα και ειναι υπεροχη πολη αλλα επειδη καλοκαιρι=θαλασσα δεν θεωρω τη Συρο ιδανικη επιλογη για διακοπες.
η νυχτερινη ζωη ειναι ανυπαρκτη.

η αποσταση με τη Μυκονο ειναι γυρω στη 1 ωρα και ενα τεταρτο.αναλογα βεβαια και ποιο πλοιο θα παρεις.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Η Συρος ειναι ενα πανεμορφο νησι και παραλιες εχει
Πού τις είδες βρε συ τις ωραίες παραλίες; Και στον Κορινθιακό κόλπο να πας καλύτερες θα βρεις!

Όσο για νυχτερινή ζωή όλο και κάτι παίζει. Υπήρχαν ορισμένα μπαράκια και κλαμπάκια, απλά τα περισσότερα έπαιζαν ψιλοάθλια μουσική για τα γούστα μου, χαουζάκια, ελληνικά ποπ-λαϊκά, τέτοια. Αλλά αφού σκέφτονται να πάνε Μύκονο για clubbing λογικά δεν θα τους χαλάσουν αυτά.
 

vierinia

Member
Μηνύματα
27
Likes
17
Ωραίο νησί, πολύ όμορφη η Ερμούπολη αλλά απο παραλίες λίγα πράγματα. Για νυχτερινή διασκέδαση ούτε κρύο ούτε ζέστη.
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
εαν ενδιαφερεστε για παραλιες γιατι δεν επιλεγεται Τηνο;πιο κοντα και στην Μυκονο.βεβαια δεν γνωριζω τα της νυχτερινης διασκεδασης.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Παιδια..ουτε γω βρηκα χαλια/απαισιες/αθλιες κλπ τις παραλιες της Συρου. Οκ δεν με ενθουσιασαν αλλα μια χαρα μπανακια καναμε, πχ στον Γαλησσα. Μηλος δεν ειναι σε καμια περιπτωση λχ, αλλα εχω δει κ πολυ χειροτερες.
 

zoe1980k

Member
Μηνύματα
53
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΕΥΒΟΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
CUBA-CAYO LARGO
Πραγματικα οι παραλιες της Συρου δεν ειναι καλες! υπαρχουν πολλα καλυτερα και πιο ομορφα νησια για να επιλεξετε!
αναφορικα με την νυχτερινη ζωη , για εμένα, και σε αυτό το κομμάτι είναι μέτριου επιπέδου !
αν θες να σου προτεινουμε πολλαααα μερη να πας συνδυαζοντας νυχτερινη ζωη και απιστευτου κάλους παραλίες
 

traveltralala

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Συρος:
Από παραλίες Γαλησσάς και Κίνι ήταν ικανοποιητικές
Από φαγητό ήταν πολύ καλό με λίγο τσιμπημένες τιμές ωστόσο
Από αξιοθέατα, η Άνω Σύρος ήταν εκπληκτική, αρκετά αξιοθέατα από μουσεία κτλ, θαυμαστή αρχιτεκτονική, ωραία η συνοικία Βαπόρια, το Δημαρχείο, η πλατεία Μιαούλη
Από νυχτερινή ζωή δεν μπορώ να σε διαφωτίσω..
 

panagiota_21

Member
Μηνύματα
29
Likes
0
συρος παραλιες -αγκαθωπες κινι δελφινι λωτο γαλησας . οι καλυτερες και σιγουρακαμια σχεση με κορινθιακο κολπο . Για νυχτερινη ζωη εχει τα παντα και για ολα τα γουστα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.423
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom