Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
εσύ Γιώργο προτείνεις για μονοήμερη από Αβάνα βιναλες η πιναλ Ντελ Ρίο? Άμα πάρω οργανωμένη ημερισια εκδρομη έχω την δυνατότητα για μπάνιο σε ένα από τα δυο?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.569
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
εσύ Γιώργο προτείνεις για μονοήμερη από Αβάνα βιναλες η πιναλ Ντελ Ρίο? Άμα πάρω οργανωμένη ημερισια εκδρομη έχω την δυνατότητα για μπάνιο σε ένα από τα δυο?
Το Πινάλ Ντελ Ρίο δεν έχει θάλασσα, είναι πολύ μακριά. Ακόμη και το Βινιάλες είναι 32χλμ από την κοντινότερη παραλία. Όχι, οι ημερήσιες δεν προσφέρονται για μπάνιο σε καμία από τις δύο. Βασικά ούτε για να προλάβεις να δεις το Βινιάλες ανθρώπινα δεν προσφέρονται, είναι αρκετές ώρες από την Αβάνα και περνάς τις περισσότερες ώρες στο λεωφορείο.
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Κατάλαβα μάλλον δεν το βλέπω να πηγαίνω προτιμώ να κάτσω 1 ημέρα παραπάνω Αβάνα από το να φάω της μισή ημέρα στο λεωφορείο
Να σε ρωτήσω Γιώργο επειδή θα είμαι μόνος μου στην Κούβα για ταξι compartidos πόσο εύκολο είναι να βρεις κάνεις άλλους έτσι ώστε να μοιραστώ τα έξοδα ?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.569
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κατάλαβα μάλλον δεν το βλέπω να πηγαίνω προτιμώ να κάτσω 1 ημέρα παραπάνω Αβάνα από το να φάω της μισή ημέρα στο λεωφορείο
Να σε ρωτήσω Γιώργο επειδή θα είμαι μόνος μου στην Κούβα για ταξι compartidos πόσο εύκολο είναι να βρεις κάνεις άλλους έτσι ώστε να μοιραστώ τα έξοδα ?
Δενξέρω τι εποχή θα πας και πού θα μένεις, αλλά γενικά είναι εύκολο.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
594
Likes
2.466
Ταξίδι-Όνειρο
???
Το Βινιαλες εχει πανέμορφη φύση και είναι ωραίο χωριό, στα δικά μου μάτια χωριό μου φάνηκε παρά πόλη. Συστήνω ανεπιφύλακτα το πακέτο ιππασία - ιστορία πούρων. Και φυσικά καταρράκτες El Nicho μεταξύ Σιενφουεγος και Τρινιδάδ. Η φύση οργιάζει εκεί
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Ok ευχαριστώ googlara τους καταρράκτες ωραία φύση έχει..το cayo de santa saria αξίζει έχει πιο ωραίες παραλίες από βαραδερο ?.σήμερα το έκλεισα το εισιτήριο για Κούβα από 10-23 Δεκεμβρίου με klm 420 euro υπερπροσφορα
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.569
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ok ευχαριστώ googlara τους καταρράκτες ωραία φύση έχει..το cayo de santa saria αξίζει έχει πιο ωραίες παραλίες από βαραδερο ?.σήμερα το έκλεισα το εισιτήριο για Κούβα από 10-23 Δεκεμβρίου με klm 420 euro υπερπροσφορα
Εξαιρετική τιμή, ειδικά για τέτοια εποχή.

Γούστα είναι αυτό με τις παραλίες. Επειδή καμία δεν είναι για να κόβεις φλέβες, θα προτιμούσα βαραδερο που έχει Κουβανούς, νυχτερινή ζωή και πόλεις σε απόσταση βολής.
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Εξαιρετική τιμή, ειδικά για τέτοια εποχή.

Γούστα είναι αυτό με τις παραλίες. Επειδή καμία δεν είναι για να κόβεις φλέβες, θα προτιμούσα βαραδερο που έχει Κουβανούς, νυχτερινή ζωή και πόλεις σε απόσταση βολής.
Γιώργο οι Κουβανοί κάνουν freddo capuccino η να πάρω μίξερ από το σπίτι να τους διδάξω σαν κλασσική εληναρα
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.569
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γιώργο οι Κουβανοί κάνουν freddo capuccino η να πάρω μίξερ από το σπίτι να τους διδάξω σαν κλασσική εληναρα
Ούτε κάνουν, ούτε τους αρέσει. Κρύος καφές στην Καραϊβική αντιμετωπίζεται ως σίχαμα.
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ταξίδι-Όνειρο
Εκουαδορ,περου
Ούτε κάνουν, ούτε τους αρέσει. Κρύος καφές στην Καραϊβική αντιμετωπίζεται ως σίχαμα.
Γιώργο ο καφές στην Κούβα είναι καλός αξίζει να πάρω για σπίτι;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.685
Likes
50.569
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γιώργο ο καφές στην Κούβα είναι καλός αξίζει να πάρω για σπίτι;
Δεν έχω ιδία άποψη, δεν πίνω καφέ. Λένε ότι είναι καλός, αν και καλυτεροτερος πωλείται εξ ολοκλήρου στην Ιαπωνία και δε θα τον βρεις εδώ. Στο βινιαλες και το café escorial στην plaza vieja της Αβάνας θα βρεις να αγοράσεις διαφόρων ειδών.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom