Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

maratha

Member
Μηνύματα
31
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γειά σας και από εμένα, είμαι νέο μέλος, δηλ. μέλος της τελευταίας μιας ώρας.Εδώ και μία εβδομάδα διαβάζω τις συζητήσεις για Κούβα (διάβασα και τις 84 σελίδες) με πολύ προσοχή.Έχω ενθουσιαστεί μαζί σας, είστε απίθανοι όλοι σας, ο Γιώργος βέβαια τα σπάει !!!!
 

maratha

Member
Μηνύματα
31
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γεια σας και πάλι, θα πάμε Κούβα τον Ιανουάριο, για 15 νύχτες, ο στόχος είναι να δούμε όσο περισσότερα γίνεται, από αυτά που διάβασα εδώ θα ήθελα να επισκεφτώ :Vinniales, Cienfuegos, Trinidad, Gamaguey, Santa Clara, Terrazas,Guama, Santiago. Η ερώτησή μου είναι είναι εφικτό να τα προλάβουμε ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.591
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γεια σας και πάλι, θα πάμε Κούβα τον Ιανουάριο, για 15 νύχτες, ο στόχος είναι να δούμε όσο περισσότερα γίνεται, από αυτά που διάβασα εδώ θα ήθελα να επισκεφτώ :Vinniales, Cienfuegos, Trinidad, Gamaguey, Santa Clara, Terrazas,Guama, Santiago. Η ερώτησή μου είναι είναι εφικτό να τα προλάβουμε ;
Ναι, εύκολα.
 

maratha

Member
Μηνύματα
31
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αυτή η απάντησή σου με ευχαριστεί πολύ!!!
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
ψαχνοντας κανα εισιτηριακι για δομηνικανη μαρτιο ειπα να δω τι παιζει και κουβα και βλεπω 460 ευρω με αλιταλια, κοιτα που θα ψηθω:oops:
 

Tanou

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Γεια σας και από μένα, εγώ πριν διαβάσω τις 84 σελίδες θα ήθελα να μάθω πόσο επικίνδυνα ειναι να κανεις τετοιο ταξιδι μονος (βασικά η φίλη μου θέλει να μαθει) θα πάμε τον επόμενο Ιανουάριο και φοβάται να το κάνουμε μόνοι μας (το ταξίδι εννοώ :p) και σκέφτεται να το κάνουμε μέσω ταξιδιωτικού πράγμα που δεν ψήνει καθόλου. Εσείς τι λετε?
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Γεια σου!
Φεύγω τέλη Σεπτέμβρη για Κούβα μόνος μου, βρήκα εισιτήρια με 350 απο Μιλάνο-Αβάνα, δεν εχω πάει ακόμα και δεν είμαι ειδικός να σου απαντήσω, αλλά απο τα άπειρα δημοσιεύματα εδω και τις άπειρες πληροφορίες δεν ειναι καθόλου επικίνδυνη χώρα! Βέβαια φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά λέει η παροιμία! Τώρα αν θες να σου στοιχίσει το ταξίδι τριπλάσια τιμή πήγαινε με ταξιδιωτικό, αν έχεις όρεξη να κάτσεις να διαβάσεις πληροφορίες από το φόρουμ μπορείς άνετα να το οργανώσεις και μόνος σου! Διάβασε και τις ιστορίες, με βοήθησαν πολύ!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.324
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γεια σας και από μένα, εγώ πριν διαβάσω τις 84 σελίδες θα ήθελα να μάθω πόσο επικίνδυνα ειναι να κανεις τετοιο ταξιδι μονος (βασικά η φίλη μου θέλει να μαθει) θα πάμε τον επόμενο Ιανουάριο και φοβάται να το κάνουμε μόνοι μας (το ταξίδι εννοώ :p) και σκέφτεται να το κάνουμε μέσω ταξιδιωτικού πράγμα που δεν ψήνει καθόλου. Εσείς τι λετε?
Το ταξίδι αυτό είναι κρίμα κι άδικο να το κάνει κανείς με ταξιδιωτικό, ακόμα κι αν έχει λεφτά για πεταμα.
Το αίσθημα ασφάλειας είναι πολύ υψηλό. Δεν αναφέρεται το παραμικρό.
Προσωπικά υπάρχουν μέρη στην Ελλάδα που έχω φοβηθεί αρκετά περισσότερο.
Να διαβάσεις και τις 84 σελιδες φίλε. Αξίζει. Και καλή πληροφόρηση θα βρείς για να το οργανώσεις όσο το δυνατόν πιο ωραία, και όλες οι απορίες τέτοιου τύπου απαντούνται κατ εξακολούθηση.
 

Strani21

Member
Μηνύματα
73
Likes
50
Γεια σας και από μένα, εγώ πριν διαβάσω τις 84 σελίδες θα ήθελα να μάθω πόσο επικίνδυνα ειναι να κανεις τετοιο ταξιδι μονος (βασικά η φίλη μου θέλει να μαθει) θα πάμε τον επόμενο Ιανουάριο και φοβάται να το κάνουμε μόνοι μας (το ταξίδι εννοώ :p) και σκέφτεται να το κάνουμε μέσω ταξιδιωτικού πράγμα που δεν ψήνει καθόλου. Εσείς τι λετε?
κανενα προβλημα πουθενα μην το σκεφτεσαι καθολου !
 

StSiotis

Member
Μηνύματα
28
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Καλησπέρα σας,
Είμαι νέο μέλος και διάβασα όλο το thread σχετικά με τις προτάσεις σας και κάπου μπερδεύτηκα με το πως να χωρίσω τις μέρες μου στην Κούβα...Θα πάμε με την κοπέλα μου από 13/12 μέχρι 26/12 άρα θα έχουμε 12 διανυχτερεύσεις..Θα θέλαμε να δούμε όσο πιο πολλά μέρη γίνεται και θα ήθελα την βοήθεια σας στο πως να σπάσω τις μέρες αυτές στα διάφορα μέρη..Ευχαριστώ πολύ!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.324
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας,
Είμαι νέο μέλος και διάβασα όλο το thread σχετικά με τις προτάσεις σας και κάπου μπερδεύτηκα με το πως να χωρίσω τις μέρες μου στην Κούβα...Θα πάμε με την κοπέλα μου από 13/12 μέχρι 26/12 άρα θα έχουμε 12 διανυχτερεύσεις..Θα θέλαμε να δούμε όσο πιο πολλά μέρη γίνεται και θα ήθελα την βοήθεια σας στο πως να σπάσω τις μέρες αυτές στα διάφορα μέρη..Ευχαριστώ πολύ!!
Καλώς ήρθες. Πολύ σωστή κίνηση να διαβάσεις πρώτα, αναφέρονται όλα όσα χρειάζεσαι.
Προσωπικά θεωρώ ότι με 12 διανυκτερεύσεις θα έχεις πολύ καλή εικόνα της χώρας, αρκεί φυσικά να κοιτάξεις και για αυτοκίνητο τις μέρες που είσαι εκτός Αβάνας, θα σε βοηθήσει πάρα πολύ.
Προσωπικά θα το χώριζα ως εξής: 6 Αβάνα,2 Βινιάλες,2 Τρινιδαδ,1 Σιενφουέγος,1 Ρεμέδιος, ή θα έκοβα πχ 1 από Αβάνα και το Ρεμέδιος ή το Σιενφουέγος και θα έβαζα 2 στο Καμαγουει αν είχα όρεξη για χιλιόμετρα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.591
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σας,
Είμαι νέο μέλος και διάβασα όλο το thread σχετικά με τις προτάσεις σας και κάπου μπερδεύτηκα με το πως να χωρίσω τις μέρες μου στην Κούβα...Θα πάμε με την κοπέλα μου από 13/12 μέχρι 26/12 άρα θα έχουμε 12 διανυχτερεύσεις..Θα θέλαμε να δούμε όσο πιο πολλά μέρη γίνεται και θα ήθελα την βοήθεια σας στο πως να σπάσω τις μέρες αυτές στα διάφορα μέρη..Ευχαριστώ πολύ!!
Αν χρειάζεστε αυτοκίνητο, κλειστε το κιόλας.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.239
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom