Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

mits501

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας,
Θα έρθουμε Κούβα την επόμενη εβδομάδα με γκρουπ κι έχω μερικές απορίες. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...
Θα μείνουμε σε κεντρικά ξενοδοχεία, melia cohiba στην Αβάνα, παρόμοιο στο Βαραδερο. Χρειάζεται προσαρμογέας για τις πριζες;
Wifi Δωρεάν στα ξενοδοχεία υπαρχει;
Τι καιρό θα βρουμε; ζέστη και υγρασία όπως έχω δει; βροχες; προφανως δε ζητάω προγνωση...Απλά από εμπειρία..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.276
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σας,
Θα έρθουμε Κούβα την επόμενη εβδομάδα με γκρουπ κι έχω μερικές απορίες. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...
Θα μείνουμε σε κεντρικά ξενοδοχεία, melia cohiba στην Αβάνα, παρόμοιο στο Βαραδερο. Χρειάζεται προσαρμογέας για τις πριζες;
Wifi Δωρεάν στα ξενοδοχεία υπαρχει;
Τι καιρό θα βρουμε; ζέστη και υγρασία όπως έχω δει; βροχες; προφανως δε ζητάω προγνωση...Απλά από εμπειρία..
Προσαρμογές δε χρειάζεστε, wifi δωρεάν μόνο στο Cohiba, ζεστή υγρασία βροχές. Το ίντερνετ δεν είναι αξιόπιστο, κοβεται συνέχεια.
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Για να βρούμε casa particular, κοιτάμε airbnb ή υπάρχουν κι άλλα sites;
 

Konstantinoz

Member
Μηνύματα
157
Likes
285
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκουαδορ,περου
Και μέσω του booking βγάζει casas τώρα για αλλά δεν ξέρω..να σε ρωτήσω pel ταξιδιωτική ασφάλιση π κοιταω έχεθ ιντεραμερικα. Κ mondial γύρω στα 70 ευρώ ξέρεις η κάποιος να ξέρει καποια φθηνότερη?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.276
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και μέσω του booking βγάζει casas τώρα για αλλά δεν ξέρω..να σε ρωτήσω pel ταξιδιωτική ασφάλιση π κοιταω έχεθ ιντεραμερικα. Κ mondial γύρω στα 70 ευρώ ξέρεις η κάποιος να ξέρει καποια φθηνότερη?
Ψάξε λίγο στα προηγούμενα κάποιοι ανέφεραν με κάτω από 20.

Εκτός του airbnb και του booking υπάρχουν άπειρα αλλα σαιτς όπως το micasaparticular , αλλά στο airbnb είναι μεγαλύτερη η ποικιλία.
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Εγώ ασφάλιση από World Nomads κλείνω, για δες εκεί τιμή
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.276
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ψάξε λίγο στα προηγούμενα κάποιοι ανέφεραν με κάτω από 20.

Εκτός του airbnb και του booking υπάρχουν άπειρα αλλα σαιτς όπως το micasaparticular , αλλά στο airbnb είναι μεγαλύτερη η ποικιλία.
Νομίζω ιντεραμέρικαν φίλος έκλεισε με 25 για 10 μέρες.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Για 11 μέρες ήταν 35€ στην Mondial αλλά την πήρα μέσω πρακτορείου μαζί με την βίζα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.924
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Η δεκαήμερη visa κόστιζε 55€ και συμπεριλαμβάνει και την ασφάλεια. Από τα πρακτορεία στην Αθήνα τουλάχιστον αυτό ίσχυε.
Επίσης για την ενοικίαση σπιτιών σε ολα τα σημεία της Κούβας, το airbnb αποδείχτηκε πολύ αξιόπιστο,και με αρκετές επιλογές.
 
Μηνύματα
210
Likes
859
Και μεις τα ίδια αλλά όχι πακέτο. 30 η βίζα σε πρακτορείο και 25 η ασφάλεια στην ιντεραμέρικαν για 10 μέρες.
Και εκεί airbnb και ένα που μας πρότειναν εκεί και κλείσαμε επί τόπου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom