Πολωνία Απορίες για Κρακοβία..???

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Θέλω βοήθεια στην οργάνωση του ταξιδιού μου στη Κρακοβία 22-26-2011
Διαμονή σε διαμέρισμα? Εκδρομές σε άλλες πόλεις? Ξέρουμε οικομικό τρόπο να γίνουν όλα αυτά? Ευχαριστώ πολύ.
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Θέλω βοήθεια στην οργάνωση του ταξιδιού μου στη Κρακοβία 22-26-2011
Διαμονή σε διαμέρισμα? Εκδρομές σε άλλες πόλεις? Ξέρουμε οικομικό τρόπο να γίνουν όλα αυτά? Ευχαριστώ πολύ.
Ίσως βρείς κάτι εδώ..
http://www.travelstories.gr/%EA%F1%E1%EA%EF%E2%DF%E1/18471-%DC%F6%E9%EE%E7-%EA%E1%E9-%EC%E5%F4%E1%EA%E9%ED%DE%F3%E5%E9%F2-%F3%F4%E7%ED-%EA%F1%E1%EA%EF%E2%DF%E1.html

http://www.travelstories.gr/%F3%F0%EF%F5%E4%DC%E6%EF%ED%F4%E1%F2-%F3%F4%E7%ED-%EA%F1%E1%EA%EF%E2%DF%E1/17672-%EC%E1%E3%E9%EA%DE-%EA%F1%E1%EA%EF%E2%DF%E1.html

Καλά να περάσεις..:clap::clap:
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Eυχαριστώ πολύ.
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
Θέλω βοήθεια στην οργάνωση του ταξιδιού μου στη Κρακοβία 22-26-2011
Διαμονή σε διαμέρισμα? Εκδρομές σε άλλες πόλεις? Ξέρουμε οικομικό τρόπο να γίνουν όλα αυτά? Ευχαριστώ πολύ.
ζηλευωωωωωω... καλα να περασεις..

επειδη εχω ψαχτει για κρακοβια, υπαρχουν αξιολογα διαμερισματα σε καλες τιμες..

με lot πας? απευθειας?
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
ζηλευωωωωωω... καλα να περασεις..

επειδη εχω ψαχτει για κρακοβια, υπαρχουν αξιολογα διαμερισματα σε καλες τιμες..

με lot πας? απευθειας?


Ευχαριστώ τα έχω διαβάσει όλα τα άρθρα σχετικά με το ταξίδι. Πηγαίνω με lot απευθείας πτήση 255ε πολύ πρωινή με επιστροφή βράδυ. Σκέπτομαι να πάω Ζακοπάνε για τη φύση και ράφτιν στο ποτάμι, τις υπόλοιπες μέρες Άουσβιτς, Αλατωρυχεία και γύρο της πόλης.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Ψάχνοντας στις διάφορες σελίδες για τη Πολωνία είδα μια πόλη πανέμορφη τη wroclaw. Αξίζει άραγε μια μονοήμερη από τη Κρακοβία? Με το τρένο η το λεωφορείο? Να κάνω αυτή η μονοήμερη στη Βαρσοβία?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
το Wroclaw, ναι είαι υπέροχο, αλλά κι ταξίδι 6 ωρών από την Κρακοβία. σου συμβουλεύω καλύτερα να πας Βαρσοβία μονοήμερη, να φύγεις με το πρωινό IR στις 7 το πρωί, να φτάσεις εκεί στις 10 κι να αναχωρίσεις στις 2000 κι θα είσαι στην Κρακοβία στις 2300
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Eυχαριστώ πολύ.Θα ήθελα αν μπορούσες να μου γράψεις αν είναι εύκολο να πάρω το λεωφορείο για Ζακοπάνε, διάβασα οτι περνουν έξω από το σιδ. σταθμό. Θα πάω κατευθείαν στο Ζακοπάνε μιάς και φθάνω στη Κρακοβία στις 6,30 το πρωί, θα μείνω εκεί ένα βράδυ και θα γυρίσω το απόγευμα της Πέμπτης. Μου μένουν το απόγευμα της
Πέμπτης η Παρασκευή το Σάββατο και η Κυριακή ολόκληρη. Μία μέρα στη Βαρσοβία και τις άλλες Άουσβιτς, αλατωρυχεία και βόλτες στη πόλη. Υπάρχει υπαίθρια αγορά στη πόλη ?πως πάμε? Θέλεις να σου φέρουμε κάτι από την Ελλάδα? Θα μείνουμε στο Novotel centrum, το βρήκα σε καλή τιμή.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Eυχαριστώ πολύ.Θα ήθελα αν μπορούσες να μου γράψεις αν είναι εύκολο να πάρω το λεωφορείο για Ζακοπάνε, διάβασα οτι περνουν έξω από το σιδ. σταθμό. Θα πάω κατευθείαν στο Ζακοπάνε μιάς και φθάνω στη Κρακοβία στις 6,30 το πρωί, θα μείνω εκεί ένα βράδυ και θα γυρίσω το απόγευμα της Πέμπτης.
έχεις ένα λεωφορείο στις 0640 κι γενεικά υπάρχει λεωφορείο κάθε 30 λεπτά

Υπάρχει υπαίθρια αγορά στη πόλη ?πως πάμε?
εννοείς με παλιατζίδικα, πες μου τι ακριβώς ψάχνεις


Θέλεις να σου φέρουμε κάτι από την Ελλάδα?
την Καθημερινή μόνο :)


Θα μείνουμε στο Novotel centrum, το βρήκα σε καλή τιμή.
καλό είναι, δίπλα στο κάστρο Wawel :)
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Ευχαριστώ. Θα σου φέρω τη καθημερινή της Κυριακής κ του Σαββάτου. Εννοώ αγορές με αντίκες όπως σε άλλες πόλεις.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
κι πότε με το καλό έρχεσε? για να φτιάξω το προγραμμά μου :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.141
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom