Γαλλία Απορίες για Παρίσι

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Εμενα παλι μου φαινονται τελειως τουριστιλα καποιες δραστηριοτητητες οπως η θεα απο τον Πυργο του Αιφελ αλλα τεινω να καταληγω οτι και γενικα η πανοραμικη θεα των πολεων δεν μου προκαλει πλεον μεγαλη συγκινηση αφου στο 10λεπτο περιπου εχω βαρεθει, και πλεον δεν ανεβαινω πουθενα εφοσον εχει ουρα.
δεν πας μόνο για την θεα , πας κυρίως για την αίσθηση, βέβαια από τον πύργο του αιφελ δεν μπορείς να δεις το ωραιότερο αξιοθέατο...
 

steisy

Member
Μηνύματα
33
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Εγώ ακόμη το σκέφτομαι για το που θα ανέβω για τη θέα της πόλης. Πριν 20 χρόνια που πήγα 1η φορά Παρίσι ανέβηκα Πύργο Eiffel & Montparnasse. Τώρα φυσικά με τα παιδιά θα είναι αλλιώς. Montparnasse το αποκλείω γτ για 60 ευρώ νομίζω δεν αξίζει. Έχουμε λοιπόν: (2 γονείς+2 παιδιά) Eiffel tower 52ευρώ (2nd floor via lift), Arc de Triomphe Rooftop 26 (παιδιά free), Galeries Lafayette Rooftop view (free), Institut du Monde Arabe Rooftop (free). "κλείνω¨ προς Πύργο Eiffel (γτ δεν είναι μόνο η θέα αλλά κ η εμπειρία για τα παιδιά) & Galeries Lafayette Rooftop.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Τώρα φυσικά με τα παιδιά θα είναι αλλιώς. Montparnasse το αποκλείω γτ για 60 ευρώ νομίζω δεν αξίζει.
Μέχρι τον 56ο όροφο είναι 19ε και για τα παιδιά ακόμα λιγότερο. Ακόμα και το τουρ που περιλαμβάνει σαμπάνια έχει κάτω από 30ε.

Δειτε εδώ: Products
 

steisy

Member
Μηνύματα
33
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Μέχρι τον 56ο όροφο είναι 19ε και για τα παιδιά ακόμα λιγότερο. Ακόμα και το τουρ που περιλαμβάνει σαμπάνια έχει κάτω από 30ε.

Δειτε εδώ: Products
Χίλια συγνώμη που σας μπέρδεψα. 60 ευρώ για τους 4 μας εννοώ.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Επομενη βδομαδα θα ειμαστε 4 γεματες ημερες στο Παρισι (βασικα 4 διανυκτερευσεις αλλα φτανουμε μεσημερι, φευγουμε απογευμα). 1 full ημερα θα τη φαμε στη Disneyland. Αξιζει να φαμε αλλη μιση μερα στο ανακτορο των βερσαλλιων; Σκεφτομαστε να το βγαλουμε απ το προγραμμα γιατι θελει και 1.50-2 ωρες στο πηγαινε ελα και να το αντικαταστησουμε με βολτες στο Παρισι αλλα ακομα δεν εχουμε καταληξει ακομα.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Επομενη βδομαδα θα ειμαστε 4 γεματες ημερες στο Παρισι (βασικα 4 διανυκτερευσεις αλλα φτανουμε μεσημερι, φευγουμε απογευμα). 1 full ημερα θα τη φαμε στη Disneyland. Αξιζει να φαμε αλλη μιση μερα στο ανακτορο των βερσαλλιων; Σκεφτομαστε να το βγαλουμε απ το προγραμμα γιατι θελει και 1.50-2 ωρες στο πηγαινε ελα και να το αντικαταστησουμε με βολτες στο Παρισι αλλα ακομα δεν εχουμε καταληξει ακομα.
Εξαρτάται από τα γούστα και τις προτεραιότητες σου. Εγώ προσωπικά ούτε Disneyland θα πήγαινα, αλλά περί ορέξεως...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.220
Likes
5.748
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Επομενη βδομαδα θα ειμαστε 4 γεματες ημερες στο Παρισι (βασικα 4 διανυκτερευσεις αλλα φτανουμε μεσημερι, φευγουμε απογευμα). 1 full ημερα θα τη φαμε στη Disneyland. Αξιζει να φαμε αλλη μιση μερα στο ανακτορο των βερσαλλιων; Σκεφτομαστε να το βγαλουμε απ το προγραμμα γιατι θελει και 1.50-2 ωρες στο πηγαινε ελα και να το αντικαταστησουμε με βολτες στο Παρισι αλλα ακομα δεν εχουμε καταληξει ακομα.
Να το βγάλετε, να ευχαριστηθείτε Παρίσι.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Τέλος βδομαδας που πηγαινουμε βλέπω καιρο φουλ συννεφιασμένο με λίγη βροχή αλλά θερμοκρασίες οχι τοσο χαμηλές, 11-16 βαθμους καθημερινά μεταξύ 10am - 10pm. Παιζει εκει γενικά το real feel στο παρίσι γιατί λέμε να εγκαταλείψουμε την ιδέα του παλτό με κανα πιο light σακάκι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Τέλος βδομαδας που πηγαινουμε βλέπω καιρο φουλ συννεφιασμένο με λίγη βροχή αλλά θερμοκρασίες οχι τοσο χαμηλές, 11-16 βαθμους καθημερινά μεταξύ 10am - 10pm. Παιζει εκει γενικά το real feel στο παρίσι γιατί λέμε να εγκαταλείψουμε την ιδέα του παλτό με κανα πιο light σακάκι.
Το 11 να κοιτας, οχι το 16.
Κι ειναι κι ακριβα τα ρουχα να ψωνισεις εκει.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Τέλος βδομαδας που πηγαινουμε βλέπω καιρο φουλ συννεφιασμένο με λίγη βροχή αλλά θερμοκρασίες οχι τοσο χαμηλές, 11-16 βαθμους καθημερινά μεταξύ 10am - 10pm. Παιζει εκει γενικά το real feel στο παρίσι γιατί λέμε να εγκαταλείψουμε την ιδέα του παλτό με κανα πιο light σακάκι.
Το real feel είναι το χιλιοτραγουδισμενο more than a feeling. Πέρσι ήμουν με μπουφάν μέχρι τον Ιούνιο αν αυτό βοηθάει.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Τέλος βδομαδας που πηγαινουμε βλέπω καιρο φουλ συννεφιασμένο με λίγη βροχή αλλά θερμοκρασίες οχι τοσο χαμηλές, 11-16 βαθμους καθημερινά μεταξύ 10am - 10pm. Παιζει εκει γενικά το real feel στο παρίσι γιατί λέμε να εγκαταλείψουμε την ιδέα του παλτό με κανα πιο light σακάκι.
Πάρε ένα ζεστό μπουφαν και φόρεσε το με λεπτή μπλούζα και όχι πουλόβερ.
Η συννεφιά με τη βροχή δεν θα σου προκαλεί την ίδια αίσθηση ζέστης όπως εάν είχε ηλιοφάνεια.
Το έζησα πρόσφατα στη Ρώμη τον Δεκέμβρη. Με το 16αρι σκαγαμε το μεσημέρι με ήλιο και παλτό και το βράδυ το θέλαμε αν και είχε 10 βαθμούς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.527
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom