Γαλλία Απορίες για Παρίσι

Μηνύματα
19
Likes
7
καλημέρα! εγω θα κάνω την αρχή σχολιάζοντας την πρωτη σας επιλογη! αμαρτία να αφήσετε εκτός το μουσείο του Λούβρου.. δεν ειμαι τοσο των μουσείων, αλλα το συγκεκριμένο μουσείο ειναι οτι καλύτερο!! επιπλέον εφοσον εχετε 5 μερες γεμάτες , και δεν αναφέρεις τις Βερσαλλίες , τότε μια χαρά προλαβαίνετε να πατε και Λούβρο και Ντισνευλαντ!! Ντισνευλαντ θα χάσετε μια μέρα, Λουβρο μισή μερα, οποτε προλαβαίνετε θεωρω...
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Βερσαλλίες θα πάμε! Οπότε υποθέσαμε ότι κ εκεί θέλουμε μια μέρα....
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Έχω πάει 5-6 φορές στο Παρίσι (συνολικά καμιά 40αριά μέρες), δεν έχω πάει ούτε Βερσαλλίες ούτε Disneyland.
Βέβαια πρέπει να είμαι η εξαίρεση
Σε περνάω.
Εγώ πήρα 2 φορές στο Παρίσι και πήγα και Λούβρο και Βερσαλλίες και Ντισνειλαντ. :xalara:
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Εγώ πάντως πήγα 7 μέρες ,και πρόλαβα εύκολα να πάω και στα 3 αυτά μέρη!! Προσωπική μου άποψη, όταν ξαναπάω Παρίσι θα ξαναεπισκεφθω Ντίσνεϋλαντ και Λούβρο, αλλά όχι Βερσαλλίες ,γιατί με κούρασαν λίγο θα έλεγα..

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Βερσαλλίες θα πάμε! Οπότε υποθέσαμε ότι κ εκεί θέλουμε μια μέρα....
Εφόσον έχετε και Βερσαλλίες στο πρόγραμμα, όντως οι δύο μέρες καλύφθηκαν.. δεν πειράζει ( αν και ξαναλέω για Λούβρο είναι κρίμα) θα έχετε έναν ακόμα λόγο να ξαναεπισκεφθειτε το Παρίσι!!!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλημερα, απο Τριτη μεσημερι μεχρι Σαββατο πρωι, τι καρτα να βγαλω για τα μεσα; δεν ξερω ακομα που θα μεινουμε, εχω κλεισει με δωρεαν ακυρωση....αλλα δεν θα μεινουμε λογικα εκει... To orly bus που λετε εχει συχνα δρομολογια ειδα καθε 20λεπτο... και στοιχιζει 9.5ε σωστα; ή να βγαλω με € 22.80 weekly Passe Navigo και μετραει κ για το αεροδρομιο; με το που βγαινεις το βρισκεις ευκολα λογικα; που β γαζεις το weekly Passe Navigo; Τελος, γραφετε πολυ συχνα για επικινδυνες περιοχες.... ποιες ειναι αυτες; πραγμτατικα, πουθενα δεν εχω νιωσει μεγαλυτερο κινδυνο απο κάποιες περιοχες στο κεντρο της Αθηνας.... που ακομα και εκει, με σκετικη προσοχη εισαι οκ.... καμια καλη ιστορια εχετε να προτεινετε; εκτος απο την ασπρομαυρη που εχω ηδη διαβασει; παρατηρω οτι οι παλιες καλες καπου κρυβονται....
 
Last edited:

titikos

Member
Μηνύματα
159
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλημέρα σε όλους. Υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα τα αξιοθέατα (μουσεία, πάρκα, δρόμοι, κτίρια) του Παρισιού. Θα ήθέλα να διαβάσω λίγα πράγματα για το καθένα κ στη συνέχεια να βγάλω ένα πρόγραμμα.
Ευχαριστώ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλημέρα σε όλους. Υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα τα αξιοθέατα (μουσεία, πάρκα, δρόμοι, κτίρια) του Παρισιού. Θα ήθέλα να διαβάσω λίγα πράγματα για το καθένα κ στη συνέχεια να βγάλω ένα πρόγραμμα.
Ευχαριστώ
Δεν νομίζω να υπάρχουν ξεχωριστά τα αξιοθέατα.Μόνον μέσα στις ιστορίες η στις πληροφορίες έχουν βγάλει διαδρομές που έχουν κάνει.
 

titikos

Member
Μηνύματα
159
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Δεν νομίζω να υπάρχουν ξεχωριστά τα αξιοθέατα.Μόνον μέσα στις ιστορίες η στις πληροφορίες έχουν βγάλει διαδρομές που έχουν κάνει.
Αυτό κατάλαβα με λίγο ψάξιμο. Ευχαριστώ
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.468
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Καλημέρα σε όλους. Υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα τα αξιοθέατα (μουσεία, πάρκα, δρόμοι, κτίρια) του Παρισιού. Θα ήθέλα να διαβάσω λίγα πράγματα για το καθένα κ στη συνέχεια να βγάλω ένα πρόγραμμα.
Ευχαριστώ

Ξεψάχνισε αυτό το site: Sortiraparis.com: our best deals for shows, theatre, concerts, museums and nights in Paris

Ότι πιο ολοκληρωμένο έχω δει για το Παρίσι. Με αναφορές σε αξιοθέατα, κρυφά διαμαντάκια, μουσεία, θέατρα, συναυλίες, μπαρ, προτάσεις για φαγητό κλπ. Μέχρι και δρώμενα μπορείς να βρεις για κάθε μέρα ή νέα για την πόλη.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλημερα, για Παρισι πρεπει να κλεισω πιο πριν κατι ; Ισως λουβρο; κατι αλλο;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
καλημερα, για Παρισι πρεπει να κλεισω πιο πριν κατι ; Ισως λουβρο; κατι αλλο;
Από ότι διαβάζω στο Λούβρο είναι πλέον υποχρεωτικό να κάνεις από πριν κράτηση για να πας, λόγω κοβιντ. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος

Για κάτι άλλο δεν ξέρω. Αυτό που θα πω όμως και το απευθύνω σε οποιονδήποτε ενδιαφέρεται: Αν θέλεις να πας στις κατακόμβες κλείσε οπωσδήποτε από πριν εισιτήριο μην κάνεις τη βλακεία που έκανα εγώ όταν πήγα την τελευταία φορά πριν τον κόβιντ βέβαια, και περίμενα τρεις ώρες και παραπάνω απέξω στην ουρά! Έλεγα πού θα πάει τώρα θα τελειώσει, τώρα φτάνω στο ταμείο, και το καθυστερούσα να φύγω και να πάω άλλη μέρα. Ε μετά ήταν πολύ αργά για να φύγω.. Πού να το φανταστώ, δεν φαντάζεσαι μου χάλασε όλη την εμπειρία και πείναγα τρομερά κιόλας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom