Γαλλία Απορίες για Παρίσι

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Αξίζουν οι κατακομβες;
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.464
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Οι κατακομβες για εμένα αξίζουν πάρα πολύ, αν δεν σε απωθει το μακαβριο του πράγματος φυσικά.

Όσοι βρεθούν στο Παρίσι μέχρι και την άλλη Κυριακή να ξέρουν ότι έχουν ανθισει οι κερασιες στο parc de Sceaux. Είναι που είναι ωραίο πάρκο έτσι κι αλλιώς αξίζει επίσκεψη πιστεύω. Υπάρχει και στάση rer κανα τέταρτο με τα πόδια.

IMG_20220409_120210.jpg


IMG_20220409_120539.jpg


IMG_20220409_120702.jpg
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
καλημερα, για Παρισι πρεπει να κλεισω πιο πριν κατι ; Ισως λουβρο; κατι αλλο;
Αποφάσισε και κλείσε από εδώ ότι θες να επισκεφθείς. Γλιτώνεις ουρές και ταλαιπωρία. Αν θες να ανέβεις στο πύργο του Άιφελ με ασανσέρ μόνο από το ίντερνετ θα βρεις και τουλάχιστον ένα μήνα πριν
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
το Centre Pompidou αξιζει; σε σχεση με Tate ή Mama καλυτερο ή χειροτερο?
 

paliakos

Member
Μηνύματα
68
Likes
163
καλημερα, για Παρισι πρεπει να κλεισω πιο πριν κατι ; Ισως λουβρο; κατι αλλο;
Καλημέρα Ειρήνη, καλή Κυριακή!!!Πήγα πριν 3 χρόνια περίπου 8 ημέρες 7 βράδια.Νομιζω διάβασες και την ιστορία μου.Κλεισε τα πάντα από δω κάτ εμέ.
Προσωπικά έκλεισα εκτός από αεροπορικά και ξενοδοχείο που είναι αυτονόητο,μουσείο Λούβρου, Βερσαλλίες, Disneyland μία ημέρα και για τα δύο πάρκα.Το μόνο που δεν έκλεισα ήταν Πύργος του Άιφελ όπου το έκανα εκεί.Διαλεξα μία μέρα καθημερινή νωρίς το πρωί και ανεβήκαμε σχετικά γρήγορα.
Δε γνωρίζω πόσες μέρες θα κάτσεις,κοίταξε αν σε συμφέρει να βγάλεις απεριόριστες διαδρομές,εμείς είχαμε πάρει και μια φωτογραφία μαζί μας γιατί χρειάζεται και νομίζω πληρώσαμε 20-25 ευρώ ο ένας.Συμφερει πολύ.
Το Παρίσι είναι όνειρο,να περάσετε τέλεια!!!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ναι, διάβασα την ιστορία σου και πραγματικά με βοήθησε πολύ! Βέβαια, εγώ εγώ πάει μικρή και τώρα βγάζουμε πρόγραμμα που δεν έχει disneyland με σκοπό να πάμε σε 3 χρόνια με τα μικρά μας. Ετσι, δεν θα κάνουμε κάποια πράγματα που θα τα κάνουμε με τα μικρά μαζί..... 4 μέρες έχουμε, δεν τις λες κ πολλές....
 

paliakos

Member
Μηνύματα
68
Likes
163
Ναι, διάβασα την ιστορία σου και πραγματικά με βοήθησε πολύ! Βέβαια, εγώ εγώ πάει μικρή και τώρα βγάζουμε πρόγραμμα που δεν έχει disneyland με σκοπό να πάμε σε 3 χρόνια με τα μικρά μας. Ετσι, δεν θα κάνουμε κάποια πράγματα που θα τα κάνουμε με τα μικρά μαζί..... 4 μέρες έχουμε, δεν τις λες κ πολλές....
Θα περάσετε τέλεια,μια χαρά είναι και 4 μέρες!!!
Σας ζηλεύω καλοπροαίρετα πάντα!!!
Και σε τέσσερις μέρες μπορείς να κάνεις πάρα πολλά.Προσωπικα εκτός από Λούβρο και Βερσαλλίες που νομίζω σχεδιάζεις,έχεις χρόνο για Πύργο του Άιφελ, κρουαζιέρα Σηκουάνα, φυσικά Μονμάρτη, Αψίδα και πιστεύω αρκετά ακόμη.
Με σωστό προγραμματισμό πάντα..
Εμείς με τη σύζυγο το επόμενο που σχεδιάζουμε είναι Βενετία-Ρωμη,ενώ στα πλάνα μας είναι φυσικά πάλι και το ονειρεμένο Παρίσι!!!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ευχαριστουμε! το εχουμε αναγκη!!! Συμβουλη, αν δεν εχετε ακομα παιδακια ... πατε και κανενα πιο μακρινο γιατι με μικρα ειναι δυσκολο να κανεις υπερατλαντικο ταξιδι... ειτε με αυτα, ειτε χωρις αυτα...! και τα κοντινα τα κανετε και σαν γονεις!
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.464
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Αν βρεθείτε την Κυριακή 22 Μαΐου στο Παρίσι να ξέρετε ότι η Champs-Élysées μετατρέπεται σε θερινό σινεμά! Χρειάζεται κράτηση, αλλά είναι δωρεάν. Η ταινία που θα προβληθεί είναι το a star is born. Για κράτηση πατήστε εκεί που γράφει formulaire.

Un Dimanche au Cinéma… sur les Champs-Élysées !
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Καλώς εχόντων των πραγμάτων, 26 με 30 Ιουνίου θα είμαστε στο Παρίσι.
Επειδή αυτή την εποχή τα πράγματα είναι ρευστά και επίσης φοβάμαι καμία ακύρωση από την Transavia, αναρωτιέμαι εάν είναι απαραίτητο να κλείσω από τώρα, Disneyland, πύργο του Άιφελ και Λούβρο που σίγουρα θα πάμε. Εάν δηλαδή το αφήσω για μια - δύο ημέρες πριν, υπάρχει περίπτωση να μην βρούμε εισιτήρια;
Φάγαμε και μια ήττα με τα εισιτήρια της Disneyland που τις τελευταίες ημέρες ανέβηκαν 15€ και έχω την κόρη που γκρινιάζει να τα κλείσουμε όλα τώρα.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Καλώς εχόντων των πραγμάτων, 26 με 30 Ιουνίου θα είμαστε στο Παρίσι.
Επειδή αυτή την εποχή τα πράγματα είναι ρευστά και επίσης φοβάμαι καμία ακύρωση από την Transavia, αναρωτιέμαι εάν είναι απαραίτητο να κλείσω από τώρα, Disneyland, πύργο του Άιφελ και Λούβρο που σίγουρα θα πάμε. Εάν δηλαδή το αφήσω για μια - δύο ημέρες πριν, υπάρχει περίπτωση να μην βρούμε εισιτήρια;
Φάγαμε και μια ήττα με τα εισιτήρια της Disneyland που τις τελευταίες ημέρες ανέβηκαν 15€ και έχω την κόρη που γκρινιάζει να τα κλείσουμε όλα τώρα.
Αν θες να ανέβεις στο πύργο με το ασανσέρ αν το αφήσεις τελευταία στιγμή δεν θα βρεις, μπορεί να μη βρεις και τώρα...
Για Λούβρο την αναμονή δεν την γλιτώνεις και ας έχεις εισιτήριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom