Γαλλία Απορίες για Παρίσι

xenita

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Καλημέρα σε όλους. Σκεφτόμαστε με τον σύζυγο να νοικιάσουμε μηχανάκι για τις 6 μέρες που θα είμαστε στο Παρίσι στα τέλη του Αυγούστου.Μήπως κάποιος έχει νοικιάσει μηχανάκι, βέσπα όσο ήταν στο Παρίσι για να μου δώσει πληροφορίες; Πως ήταν σαν εμπειρία; Ευχαριστώ
 

xenita

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Καλημέρα σε όλους. Σκεφτόμαστε με τον σύζυγο να νοικιάσουμε μηχανάκι για τις 6 μέρες που θα είμαστε στο Παρίσι στα τέλη του Αυγούστου.Μήπως κάποιος έχει νοικιάσει μηχανάκι, βέσπα όσο ήταν στο Παρίσι για να μου δώσει πληροφορίες; Πως ήταν σαν εμπειρία; Ευχαριστώ
Καλησπέρα, μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι; Είναι εύκολο να το γυρίσεις με μηχανή; Βρίσκεις εύκολα θέσεις πάρκινγκ;
 

VasilisTravel

Member
Μηνύματα
30
Likes
34
Καλημέρα σας,

στις 19/09 πηγαίνω Παρίσι και βλέπω ότι θα έχει θερμοκρασίες 19-22 μέγιστες και 10-12 ελάχιστες.Να πάρω καμιά ζακετούλα :) μαζί μου;;; μιας και βλέπω ότι θα έχει την δροσιά του!!!

Τι λέτε παιδιά;

Ευχαριστώ,
Βασίλης.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Καλημέρα σας,

στις 19/09 πηγαίνω Παρίσι και βλέπω ότι θα έχει θερμοκρασίες 19-22 μέγιστες και 10-12 ελάχιστες.Να πάρω καμιά ζακετούλα :) μαζί μου;;; μιας και βλέπω ότι θα έχει την δροσιά του!!!

Τι λέτε παιδιά;

Ευχαριστώ,
Βασίλης.
Ζακετούλα και κανένα ψιλό αδιάβροχο.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Καλημέρα σας,

στις 19/09 πηγαίνω Παρίσι και βλέπω ότι θα έχει θερμοκρασίες 19-22 μέγιστες και 10-12 ελάχιστες.Να πάρω καμιά ζακετούλα :) μαζί μου;;; μιας και βλέπω ότι θα έχει την δροσιά του!!!

Τι λέτε παιδιά;

Ευχαριστώ,
Βασίλης.
Χειμωνιατικη εννοείς; Χτες το βράδυ έπεσε κάτω από 10. Ήμουν με μακρυμανικο και ανοιξιάτικη ζακέτα και ξεπαγιασα! Το πρωί είναι οκ.
 

VasilisTravel

Member
Μηνύματα
30
Likes
34
Χειμωνιατικη εννοείς; Χτες το βράδυ έπεσε κάτω από 10. Ήμουν με μακρυμανικο και ανοιξιάτικη ζακέτα και ξεπαγιασα! Το πρωί είναι οκ.
Έχω δει και εγώ τις θερμοκρασίες που θα έχει τις επόμενες ημέρες, επομένως θα έρθω προετοιμασμένος!

Ευχαριστώ,
Βασίλης.
 

elenoul

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Καλησπέρα!

Σε λίγες μέρες ταξιδευω για Γαλλία. Το ταξίδι μου συμπεριλαμβάνει μια 24ωρη στάση στο Παρίσι.

Ξερω πως ειναι απειροελαχιστος χρόνος για να δω το Παρίσι. Θα βαλω ομως τα δυνατα μου να το εξερευνησω όσο μπορω!

Παρακαλω προτάσεις ;;!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ξερω πως ειναι απειροελαχιστος χρόνος για να δω το Παρίσι. Θα βαλω ομως τα δυνατα μου να το εξερευνησω όσο μπορω!

Παρακαλω προτάσεις ;;!!
Δε ξέρω αν έχεις ξαναπάει, στη θέση σου πάντως θα κατέβαινα κέντρο προσπαθώντας να δω μερικά αξιοθέατα στα πέριξ του Σηκουάνα φτάνοντας μέχρι Αιφελ & Αψίδα. Δε ξέρω αν έχεις ξαναπάει, πάντως καιρού επιτρέποντος κι αν εχεις θέληση μπορείς να δεις ικανοποιητικά πραγματάκια, συνδυάζοντας και τα μέσα μεταφοράς.
 

Tomvrs

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλησπέρα
Μια βοήθεια για τον Πύργο του Άιφελ θα ήθελα.
Επειδη άργησα να κλεισω εισιτήρια για να αποφύγω την αναμονή πόση ώρα πρέπει να περιμένεις για να βγάλεις εκεί εισιτήριο για την κορυφή. Επιπλέον είδα έχει εισιτήρια για ανάβαση με τα πόδια στον δεύτερο όροφο. Από εκεί μπορώ να πάω με το ασανσέρ στην κορυφή πληρώνοντας το ανάλογο αντίτιμο;
ευχαριστω εκ των προτέρων
 

paliakos

Member
Μηνύματα
68
Likes
163
Καλησπέρα
Μια βοήθεια για τον Πύργο του Άιφελ θα ήθελα.
Επειδη άργησα να κλεισω εισιτήρια για να αποφύγω την αναμονή πόση ώρα πρέπει να περιμένεις για να βγάλεις εκεί εισιτήριο για την κορυφή. Επιπλέον είδα έχει εισιτήρια για ανάβαση με τα πόδια στον δεύτερο όροφο. Από εκεί μπορώ να πάω με το ασανσέρ στην κορυφή πληρώνοντας το ανάλογο αντίτιμο;
ευχαριστω εκ των προτέρων
Καλησπέρα, επέλεξε καθημερινή νωρίς το πρωί και θα ανέβεις εύκολα!!!
Εμείς πήγαμε Δευτέρα 8:30 το πρωί και σε μία ώρα ειμασταν μέσα.
Βγάλε για κορυφή που πας και στους τρεις ορόφους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom