Απορίες για γαμήλιο ταξίδι: Δομήνικος ή ΗΠΑ ή Μεξικό.

georalim

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά .Είμαι καινουργιος στην παρέα σας.Η αναζήτηση πληροφοριων όσο αφορά ένα επερχόμενο ταξίδι με έφερε στο forum σας και ομολογώ ότι εντυπωσιαστηκα τόσο απο τον όγκο των πληροφοριών που μπορείς να βρεις εδώ μεσα όσο και απο το μεράκι αρκετών απο εσάς να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας και να βοηθήσετε κόσμο που έχει κάθε έιδους ταξιδιωτική απορία.Μπράβο σας!
Τώρα όσο αφορά το επερχόμενο ταξίδι που προείπα,το καλοκαίρι παντρευομαστε με την γυναίκα μου και σκεφτήκαμε κάποιους προορισμούς για το γαμήλιο ταξίδι αλλα έχουμε κάποιες απορίες.
Τα πιθανά μέρη είναι: Χερσόνησος γιουκατάν σε συνδυασμό με miami ,αγιος δομίνικος ,μπαχάμες.

1ον)Να το οργανώσω μόνος ή να πάω σε ταξιδιωτικό?μας συμφέρει? (έχω οργανώσει αλλα σε ευρώπη όχι αμερική)
2ον)Είναι καλά ένα 10ήμερο περίπου?συνδυασμός 5 μέρες cancun και 5 μερες maimi.
3ον)Ποια η ιδανική περίοδος για ένα ταξίδι στους συγκεκριμένους προορισμούς?σκέφτομαστε για οκτώβριο-νοέμβριο '15.

Οποιαδήποτε γνώμη-βοήθεια θα είναι καλοδεχούμενη!
Ευχαριστούμε!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.921
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα

1ον)Να το οργανώσω μόνος ή να πάω σε ταξιδιωτικό?μας συμφέρει? (έχω οργανώσει αλλα σε ευρώπη όχι αμερική)
Εύκολοι προορισμοί είναι, μπορείς και μόνος σου. Αλλά άμα δε θες να σκοτίζεσαι, δώσε το σε πρακτορείο. Αφού έχεις εμπειρία πάντως, δεν έχει και φοβερές διαφορές από Ευρώπη στην οργάνωση.


2ον)Είναι καλά ένα 10ήμερο περίπου?συνδυασμός 5 μέρες cancun και 5 μερες maimi.
Πολλές οι 5 στο Μαϊάμι (σιγά την παραλία, το Κανκούν του ρίχνει στ' αυτιά), λίγες οι 5 στο Μεξικό. Ψηφίζω 7-3.

3ον)Ποια η ιδανική περίοδος για ένα ταξίδι στους συγκεκριμένους προορισμούς?σκέφτομαστε για οκτώβριο-νοέμβριο '15.
Μια χαρά, ούτε τυφώνες, ούτε βροχές και κυρίως όχι spring break, όπου και το γαμήλιο μετατρέπεται σε "ρόδα τσάντα και κοπάνα" ή "μαμήσι, χασίσι κι επιστροφή στη Βίσση". Μια χαρά εποχή διάλεξες.

Μπαχάμες μπλιαχ. Αγ. Δομίνικο μπορείς να τον προτιμήσεις και από Μαϊάμι, αλλά το Γιουκατάν-Μαϊάμι ταιριάζει περισσότερο.

Για ένα γρήγορο διαζύγιο πέρνα από το Hooters του South Beach.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.978
Likes
9.431
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Νομίζω ότι το Μαιάμι συνδυάζεται καλύτερα με Μπαχάμες.
Εγώ ψηφίζω όλες τις μέρες στο Γιουκατάν και να προσθέσεις και 3-4 μέρες ακόμα.
 

georalim

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση σας!
Δυστηχώς και οι 10 μέρες που λέω πάλι είναι αρκετές.Θέλω να συνδυάσω χαλάρωση και αξιοθέατα.Να νοικιάσω αμάξι και να γυρίσω.γιαυτο σκέφτομαι γιουκατάν.έχω και συγγενικο πρόσωπο που πήγε και μου το συστήνει.τώρα το miami το σκέφτηκα γιατί θα ήθελα να πάρω μια γευση απο αμερική γιατί δεν βλέπω να ξαναπηγαίνω κατα εκει.τα αεροπορικά προς ευρωπη είναι στο ίδιο περίπου απο κανκουν και μιαμι.θα δώ πρέπει να κινηθώ νωρίς γιατι τα αεροπορικά κάθε βδομάδα ανεβαίνουν!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.152
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom