Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Καλημέρα σας! Η Aegean Μου ακύρωσε πτήση για Ζυριχη στις 15 Ιανουαρίου και μου την έβαλε για 14. Δεν έχω τη δυνατοτητα να ταξιδέψω τότε ούτε και θέλω να ακυρώσω γιατί έχω εισιτήρια τρένων που δεν αλλάζουν. Έλεος, 2 μέρες πριν την περίοδο των 14 ημερών και αυτοί….. τι να κάνω ρε παιδιά την ίδια μέρα πστα η Swiss το βγάζει κ η aegean στο σάιτ της. Γιατί δε μας στέλνουν με αυτην;
Δικαιουσαι refund και μπορεις να κλεισεις με εταιρεια της επιλογης σου.
@mourohavlos αυτο που προτεινεις το εχω πετυχει απο Star Alliance σε Star Alliance εισιτηριο, με μιλια , και 6 μηνες πριν την πτηση αφου δοθηκε εγκριση απο τη νεα αεροπορικη γιατι της περισσευαν εισιτηρια και η Aegean απορροφησε το μικρο εξτρα κοστος (της ταξης των 15 ευρω ανα ατομο). 14 μερες πριν το κοστος θα ειναι αλλο.
 
Last edited:

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κλείσω εισιτήρια στην Aegean με χειραποσκευή κι αν χρειαστεί να κλείσω μεγάλη βαλίτσα λίγο πριν το ταξίδι? Ή πρέπει να μπεί στην αρχική κράτηση???
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κλείσω εισιτήρια στην Aegean με χειραποσκευή κι αν χρειαστεί να κλείσω μεγάλη βαλίτσα λίγο πριν το ταξίδι? Ή πρέπει να μπεί στην αρχική κράτηση???
Καλησπέρα, μπορείς να διαχειριστείς τη κράτηση σου και να προσθέσεις την αποσκευή σου αν και όποτε εσύ θέλεις πριν το ταξίδι. Βέβαια δε ξέρω αν σε συμφέρει μετά σε σχέση με τη τιμή του εισιτηρίου.
Για παράδειγμα το καλοκαίρι η χρέωση ήταν 21€ η βαλίτσα σε κάθε διαδρομή.
 

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Καλησπέρα, μπορείς να διαχειριστείς τη κράτηση σου και να προσθέσεις την αποσκευή σου αν και όποτε εσύ θέλεις πριν το ταξίδι. Βέβαια δε ξέρω αν σε συμφέρει μετά σε σχέση με τη τιμή του εισιτηρίου.
Για παράδειγμα το καλοκαίρι η χρέωση ήταν 21€ η βαλίτσα σε κάθε διαδρομή.
Με μια ματιά που έριξα, μέσω του εισιτηρίου έχει γύρω στα 22€. Μικρό το κακό σε σχέση με τα 25 που κοστίζει κανονικά.😊😊
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να κλείσω εισιτήρια στην Aegean με χειραποσκευή κι αν χρειαστεί να κλείσω μεγάλη βαλίτσα λίγο πριν το ταξίδι? Ή πρέπει να μπεί στην αρχική κράτηση???
Μπορεις λιγο πριν το ταξιδι στο τσεκ ιν. Μπορεις ακομη και στο γκισε, αλλα μιλαμε για διπλασια τιμη εκει.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πάρε τους τηλέφωνο αν μπορούν να σου βάλουν τη μέρα που θέλεις συνδυασμό πτήσεων (με star alliance), δεν έχεις να χάσεις κάτι
Το ζήτησα αλλά δε το δέχεται, μου λέει δε μπορούμε να σας στείλουμε με συνεργαζόμενη εταιρεία καθώς πάμε εμείς σ αυτό το προορισμό. Και το κόστος με Swiss είναι μεγάλο

Δικαιουσαι refund και μπορεις να κλεισεις με εταιρεια της επιλογης σου.
@mourohavlos αυτο που προτεινεις το εχω πετυχει απο Star Alliance σε Star Alliance εισιτηριο, με μιλια , και 6 μηνες πριν την πτηση αφου δοθηκε εγκριση απο τη νεα αεροπορικη γιατι της περισσευαν εισιτηρια και η Aegean απορροφησε το μικρο εξτρα κοστος (της ταξης των 15 ευρω ανα ατομο). 14 μερες πριν το κοστος θα ειναι αλλο.
Ισχυει το κόστος είναι τεράστιο.. το μόνο που δίνουν είναι voucher και μετά να κλείσω με υην αεροπορική που θέλω
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Ισχυει το κόστος είναι τεράστιο.. το μόνο που δίνουν είναι voucher και μετά να κλείσω με υην αεροπορική που θέλω
Ολες οι εταιρειες δινουν επιστροφη χρηματων για τοσο μεγαλη αλλαγη, πολλες δινουν refund ακομη και για αλλαγη μιας ωρας, και η Aegean δινει voucher?
Περιεργο μου φαινεται.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ολες οι εταιρειες δινουν επιστροφη χρηματων για τοσο μεγαλη αλλαγη, πολλες δινουν refund ακομη και για αλλαγη μιας ωρας, και η Aegean δινει voucher?
Περιεργο μου φαινεται.
Μου δίνει και refund αλλά τι να το κάνω εγώ θέλω να πάω στο προορισμό μου.. το θέμα είναι δε μπορώ να πάω μια μέρα πριν λόγω εργασιας
 

vanda

Member
Μηνύματα
887
Likes
4.250
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Μου δίνει και refund αλλά τι να το κάνω εγώ θέλω να πάω στο προορισμό μου.. το θέμα είναι δε μπορώ να πάω μια μέρα πριν λόγω εργασιας
Μπορείς να δεις αν έχει πτήση για Γενεύη εκείνη την ημέρα και μετά να επιβαρυνθείς εσύ η η Aegean την ενδιάμεση πτήση η διαδρομή με τρένο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Μπορείς να δεις αν έχει πτήση για Γενεύη εκείνη την ημέρα και μετά να επιβαρυνθείς ....η Aegean την ενδιάμεση πτήση η διαδρομή με τρένο.
Για αλλαγη σε διαστημα μεγαλυτερο των 14 ημερων δεν υποχρεωνει τιποτε την Aegeam να πληρωσει κατι αλλο.. Για λιγοτερο απο 14 μερες θα την πηγαιναν και θα επαιρνε και 250 ευρω αποζημιωση. Ετσι ειναι ο κανονισμος.

Μου δίνει και refund αλλά τι να το κάνω εγώ θέλω να πάω στο προορισμό μου.. το θέμα είναι δε μπορώ να πάω μια μέρα πριν λόγω εργασιας
Σου δινει refund για να κλεισεις αλλη πτηση. Αυτη ειναι η κατασταση με τον κοβιντ, αλλαγες και ακυρωσεις.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Καλησπερα αν κατάλαβα καλά σήμερα που έψαχνα να κλείσω εισιτήριο στη κατηγορία light επιτρέπεται βαλίτσα καμπίνας μέχρι 8 κιλά και όχι προσωπικό αντικείμενο ? Παλιοτερα πάντα είχα τη βαλίτσα της καμπίνας και ένα σχολικό σακίδιο μέσα στο αεροπλάνο.....να υποθέσω ότι πλέον το σακίδιο δεν παίζει ?
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Καλησπερα αν κατάλαβα καλά σήμερα που έψαχνα να κλείσω εισιτήριο στη κατηγορία light επιτρέπεται βαλίτσα καμπίνας μέχρι 8 κιλά και όχι προσωπικό αντικείμενο ? Παλιοτερα πάντα είχα τη βαλίτσα της καμπίνας και ένα σχολικό σακίδιο μέσα στο αεροπλάνο.....να υποθέσω ότι πλέον το σακίδιο δεν παίζει ?
Δεν παίζει πλέον. Μονο στο Flex.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.622
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom