Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Δε με κοίταξαν τις 3 τελευταίες φορές, αλλά δε λέει και τίποτα, εσένα μπορεί να σε τσεκάρουν.
Eμάς δε μας κοίταξαν στο πήγαινε αλλά στα τελευταία δύο ταξίδια αλλά στην επιστροφή από Βρυξέλες κοίταζαν τι εισιτηριο έχεις και σου έλεγαν βάλε τσαντα στη βαλίτσα πχ.

Η απορία μου και μόνιμο άγχος εμένα είναι το βάρος γιατί στη χειραποσκευή μου με ρούχα σχεδόν φτάνω τα 8kg οπότε κανά μπουκαλάκι και τίποτα έξτρα είμαι πάντα πάνω από 8.5-9kg και έχω απορία αν έχουν ζυγίσει ποτέ, γιατί δε μου έχει τύχει ποτέ
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Eμάς δε μας κοίταξαν στο πήγαινε αλλά στα τελευταία δύο ταξίδια αλλά στην επιστροφή από Βρυξέλες κοίταζαν τι εισιτηριο έχεις και σου έλεγαν βάλε τσαντα στη βαλίτσα πχ.

Η απορία μου και μόνιμο άγχος εμένα είναι το βάρος γιατί στη χειραποσκευή μου με ρούχα σχεδόν φτάνω τα 8kg οπότε κανά μπουκαλάκι και τίποτα έξτρα είμαι πάντα πάνω από 8.5-9kg και έχω απορία αν έχουν ζυγίσει ποτέ, γιατί δε μου έχει τύχει ποτέ
Στη Θεσσαλονίκη τις τελευταίες 3 φορές τουλάχιστον ζύγισαν κανονικά. Μέχρι τα 8.5 (το πολύ 9) δε σου λένε κάτι. Από 9 και πάνω χρεώνουν de facto.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Γνωρίζετε αν μπορώ να προσθέσω αποσκευη στην κράτηση μου πληρώνοντας με μίλια;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Δε με κοίταξαν τις 3 τελευταίες φορές, αλλά δε λέει και τίποτα, εσένα μπορεί να σε τσεκάρουν.
Το σχολιαζω γιατι δεν εχουν υπαλληλους στα αεροδρομια κ σχηματιζονται ουρες,εδω αυτο γινοταν απο αρχες Μαιου,οποτε ετσι δε δημιουργειται εξτρα καθυστερηση αν καθονται κ τσεκαρουν κ εισιτηρα κατα το boarding;
 
Last edited by a moderator:

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Ναι μπορεις

Το σχολιαζω γιατι δεν εχουν υπαλληλους στα αεροδρομια κ σχηματιζονται ουρες,εδω αυτο γινοταν απο αρχες Μαιου,οποτε ετσι δε δημιουργειται εξτρα καθυστερηση αν καθονται κ τσεκαρουν κ εισιτηρα κατα το boarding;
Πως γίνεται;Στην εφαρμογή δεν είδα τέτοια δυνατότητα,μόνο μέσω του τηλεφωνικού κέντρου;
 

lio13

Member
Μηνύματα
42
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Canada
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Πηρα τηλέφωνο την Αegean δυστυχώς ειχε αρκετη ωρα αναμονή λογω των περιστάσεων προφανώς.Ουτε η υπάλληλος ακουγόταν πολύ σίγουρη, μέχρι λίγες ώρες πριν την πτήση μου είπε με επιφύλαξη.
Καμία ενημέρωση / άλλη απάντηση σχετικά με αυτό? Αλλαγή πτήσης πριν την αναχώρηση? Είναι δυνατόν σε όλο το σάιτ της να μην αναγράφεται πουθενά? (Ενώ πχ η sky το έχει ξεκάθαρα και σε πολύ εμφανές σημείο)
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Πως γίνεται;Στην εφαρμογή δεν είδα τέτοια δυνατότητα,μόνο μέσω του τηλεφωνικού κέντρου;
Αν πας στη διαχειριση κρατησης και μετα προσθηκη αποσκευης δε σου δινει τιμη και επιλογη για αγορα με μιλια;μηπως δεν εχεις αρκετα τοτε.
Κανονικα πρεπει να σου δειχνει αυτο

20220618_025929.jpg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Αν πας στη διαχειριση κρατησης και μετα προσθηκη αποσκευης δε σου δινει τιμη και επιλογη για αγορα με μιλια;μηπως δεν εχεις αρκετα τοτε.
Κανονικα πρεπει να σου δειχνει αυτο

View attachment 396122
Τοσα χρονια ουτε που το ειχα προσεξει!
 

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Τελικά δεν την γλύτωσα ούτε εγώ. Ενώ οι πτήσεις μου ήταν με SKG-ATH-DVB και αρχικά δεν είχε αλλάξει κάτι στο πλάνο, χθες τελείως τυχαία που κοίταζα τις πτήσεις μου στην εφαρμογή είδα ότι άλλαξε την επιστροφή και τη παρέτεινε μια μέρα μετά, απο Τρίτη σε Τετάρτη. Την Τρίτη από Ντουμπρόβνικ την αφαίρεσε τελείως απο το πρόγραμμα. Ακόμα δεν έχω λάβει ούτε email, ούτε κάποια ενημέρωση, ούτε τίποτα!
 

VeganFox

New Member
Μηνύματα
3
Likes
4
Καλημέρα σε όλους και όλες, επειδή πρώτη φορά χρειάζεται να αγοράσω έξτρα αποσκευή (ταξιδεύουμε για Αμερική την Τετάρτη), υπάρχει χρονικός περιορισμός για αγορά στο αεροδρόμιο ή μπορώ να το κάνω όταν πάω για το check in στο γκισε της Aegean κανονικά 2 ώρες πριν ας πούμε...

*δυστυχώς δεν μου επιτρέπει την αγορά μέσω app
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Καλημέρα σε όλους και όλες, επειδή πρώτη φορά χρειάζεται να αγοράσω έξτρα αποσκευή (ταξιδεύουμε για Αμερική την Τετάρτη), υπάρχει χρονικός περιορισμός για αγορά στο αεροδρόμιο ή μπορώ να το κάνω όταν πάω για το check in στο γκισε της Aegean κανονικά 2 ώρες πριν ας πούμε...

*δυστυχώς δεν μου επιτρέπει την αγορά μέσω app
Δεν μπορείς να κάνεις προαγορά μέσω της διαχείρισης της κράτησης;Στο αεροδρόμιο είναι ακριβότερα.

Επιπλέον αποσκευή & Υπέρβαρη αποσκευή | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom