Απο Θεσσαλονίκη για Αεροδρόμιο Βενιζέλος

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Ναι είναι η τοποθέτηση της Μαρίας αυτή.το σκα που αναφέρεις τι είναι ;
Σταθμός υπερπαραγωγή απο το μέλλον...Πρέπει να τον δει κανείς τουλάχιστον μια φορά στην ζωή του...Αν θα τον χρησιμοποιήσει είναι άλλη ιστορία....
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Κατεβαίνεις ΣΚΑ και παίρνεις από κει τον Προ-αστειακό (όταν περάσει, γιατί με τις φοβίες που ακολούθηααν το δυστήχημα έχουν τσεκουρώσει τα έτσι κι αλλιώς πενιχρά δρομολόγια). Τώρα, το ψυχολογικό θέμα που φοβάστε τα τρένα, τα αεροπλάνα ή τα βαπόρια έτσι γενικώς, είναι αντικείμενο ειδικής επιστήμης.
Δε τιθεται ψυχολογικο θεμα αλλα ασφαλειας...αν εσυ πιστευεις οτι φτιαχτηκε κατι επανω στο θεμα τρενου μετα το δυστυχημα εισαι ελευθερος να το χρησιμοποιησεις..εμενα να μου λειπει το βυσσινο!επισης μονος σου ειπες οτι εχουν κοψει ηδη και τα λιγοστα δρομολογια που ειχε αρα για ποιο λογο να γινει ολη αυτη η ταλαιπωρια ενω μπορει να παρει κτελ και χ93???για 2 ωρες λιγοτερο ταξιδι???
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Δε τιθεται ψυχολογικο θεμα αλλα ασφαλειας...αν εσυ πιστευεις οτι φτιαχτηκε κατι επανω στο θεμα τρενου μετα το δυστυχημα εισαι ελευθερος να το χρησιμοποιησεις..εμενα να μου λειπει το βυσσινο!επισης μονος σου ειπες οτι εχουν κοψει ηδη και τα λιγοστα δρομολογια που ειχε αρα για ποιο λογο να γινει ολη αυτη η ταλαιπωρια ενω μπορει να παρει κτελ και χ93???για 2 ωρες λιγοτερο ταξιδι???
Το πρόβλημα του ΚΤΕΛ είναι ότι από ότι διάβασα δεν κανεί κρατήσεις εισητηριων πως να πάρω ρίσκο να έχω κλείσει τόσα αεροπορικά και να πάω και αν αν έχει θέση εκείνη την ημέρα.επίσης το χ93 πάει Κηφισο Βενιζέλο απευθείας ;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
ΚΤΕΛ έχει καμιά 10αριά δρομολόγια τη μέρα και εννοείται ότι μπορείς να κάνεις τηλεφωνική ή ηλεκτρονική κράτηση από πριν, μη σε αγχώνει.
Για 2 άτομα βέβαια προφανώς βολεύει το αεροπλάνο Θεσσαλονίκη Αθήνα (και ειδικά εάν η πτήση από Αθήνα είναι με την ίδια αεροπορική ή συμμαχία). Αν είστε 4 ίσως βολεύει αυτοκίνητο
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Το πρόβλημα του ΚΤΕΛ είναι ότι από ότι διάβασα δεν κανεί κρατήσεις εισητηριων πως να πάρω ρίσκο να έχω κλείσει τόσα αεροπορικά και να πάω και αν αν έχει θέση εκείνη την ημέρα.επίσης το χ93 πάει Κηφισο Βενιζέλο απευθείας ;
Μέχρι πριν την τραγωδία των Τεμπών γινόταν κανονικά προπώληση εισιτηρίων στα ΚΤΕΛ.
Το ακριβώς διάβασες ή εννοείς με τις μη κρατήσεις στα ΚΤΕΛ; 🤔
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Το πρόβλημα του ΚΤΕΛ είναι ότι από ότι διάβασα δεν κανεί κρατήσεις εισητηριων πως να πάρω ρίσκο να έχω κλείσει τόσα αεροπορικά και να πάω και αν αν έχει θέση εκείνη την ημέρα.επίσης το χ93 πάει Κηφισο Βενιζέλο απευθείας ;
Πηγαινε κλεισε απο σημερα για την ημερα που θα ταξιδεψεις που ειναι το δυσκολο?ασε που εγω πριν 2 χρονια μια χαρα εκλεισα μεσω ιντερνετ εισιτηριο απο Θεσ/νικη-Αθηνα...ενα τηλεφωνο στα κτελ πιστευω θα σου λυσει την απορια..οσο αφορα το χ93 ναι ειναι εξπρες και σ αφηνει απευθειας αεροδρομιο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Δε τιθεται ψυχολογικο θεμα αλλα ασφαλειας...αν εσυ πιστευεις οτι φτιαχτηκε κατι επανω στο θεμα τρενου μετα το δυστυχημα εισαι ελευθερος να το χρησιμοποιησεις..εμενα να μου λειπει το βυσσινο!επισης μονος σου ειπες οτι εχουν κοψει ηδη και τα λιγοστα δρομολογια που ειχε αρα για ποιο λογο να γινει ολη αυτη η ταλαιπωρια ενω μπορει να παρει κτελ και χ93???για 2 ωρες λιγοτερο ταξιδι???
Είστε στα καλά σας, προτείνετε διαδρομή ωρών νε ένα ΚΤΕΛ που δε μπορείς ούτε τα πόδια σου να κουνήσεις και λέτε το ταξίδι με το τρένο ταλαιπωρία; Έχετε αίσθηση των πραγματων;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Είστε στα καλά σας, προτείνετε διαδρομή ωρών νε ένα ΚΤΕΛ που δε μπορείς ούτε τα πόδια σου να κουνήσεις και λέτε το ταξίδι με το τρένο ταλαιπωρία; Έχετε αίσθηση των πραγματων;
Παμε παλι αναγνωση..μονος σου λες οτι ο προαστιακος εχει αραια δρομολογια..ποσες ωρες θελει να ρθει με το απλο τρενο κ αλλη ποση ωρα να περιμενει να περασει προαστιακος???ενω με κτελ και λεωφορειο εχει σιγουρες στανταρ ωρες!αυτο λεω εγω...τωρα αν θελετε βγαλετε φαντασματα μονοι σας δε σας πιανουμε πουθενα!στη τελικη ενηλικας ειναι ας αποφασισει μονος του τι ειναι προτιμοτερο να κανει δε βρισκω το λογο που συνεχιζεις και απαντας σ αυτα που λεω απο τη στιγμη που δε σ αρεσουν!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Είστε στα καλά σας, προτείνετε διαδρομή ωρών νε ένα ΚΤΕΛ που δε μπορείς ούτε τα πόδια σου να κουνήσεις και λέτε το ταξίδι με το τρένο ταλαιπωρία; Έχετε αίσθηση των πραγματων;
Η μετακίνηση με Το τρένο στην Ελλάδα και πριν την τραγωδία των Τεμπών ήταν μια σκέτη ταλαιπωρία σε ότι αφορά την συνέπεια των δρομολογίων του. Σχεδόν ποτέ δεν ήξερες αν θα φτάσεις στην ώρα σου στον επιθυμητό σου προορισμό. Σε ότι αφορά την άνεση των ποδιών ναι δεν είναι ταλαιπωρία φυσικά το τρένο. Αλλά στα άλλα, άστα να πάνε.
Και στα λέει αυτά κάποιος που γουστάρει πολύ τη μετακίνηση με τρένο και αποφεύγει τα ΚΤΕΛ όπου κ όπως μπορεί.
Καλή Ανάσταση κ καλο Πάσχα 😎
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Η μετακίνηση με Το τρένο στην Ελλάδα και πριν την τραγωδία των Τεμπών ήταν μια σκέτη ταλαιπωρία σε ότι αφορά την συνέπεια των δρομολογίων του. Σχεδόν ποτέ δεν ήξερες αν θα φτάσεις στην ώρα σου στον επιθυμητό σου προορισμό. Σε ότι αφορά την άνεση των ποδιών ναι δεν είναι ταλαιπωρία φυσικά το τρένο. Αλλά στα άλλα, άστα να πάνε.
Και στα λέει αυτά κάποιος που γουστάρει πολύ τη μετακίνηση με τρένο και αποφεύγει τα ΚΤΕΛ όπου κ όπως μπορεί.
Καλή Ανάσταση κ καλο Πάσχα 😎
Το πρόβλημα μου δεν είναι να ειμαι στριμωγμένος στο ΚΤΕΛ 5ωρες έτσι και αλλιώς 13 ώρες στο αεροπλάνο θα ειμαι.δεν εμπιστεύομαι αυτούς στα δρομολογια τους και στους χρόνους τους.το θέμα τρένο είναι άλλη ιστορία και εμένα δεν μου Πάει η καρδιά να ανέβω ξανά
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Ποιους δεν εμπιστεύεσαι; τους χρόνους των ΚΤΕΛ;
Είναι οι πιο συνεπείς. Πιο συνεπείς και από των αεροπλάνων.
Όσες φορές ταξίδεψα Θεσσαλονίκη Αθήνα Θεσσαλονίκη με ΚΤΕΛ δεν θυμάμαι την παραμικρή καθυστέρηση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ποτε εδω και 20 χρονια δεν εχω παρει τρενο για να κανω μετεπιβιβαση σε αεροπλανο. Μονο κτελ.
Το τρενο το επαιρνα μονο για μετακινηση απο τοπο σε τοπο, για να μην εχει σημασια το οτι θα καθυστερησει 1-2 ωρες, κατι που θεωρειται οτι δεν εχει απαιτηση αποζημιωσης απο τον ΟΣΕ, αρα δεδομενο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.701
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom