Αυστρία Σλοβακία Απο τη Βιέννη στη Μπρατισλάβα με πλοιο

ASIMAKOPOULOU DIN

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Θα ταξιδέψω στις 14/9 απο Βιέννη για Μπατισλάβα. Για εμπειρία αποφάσισα να πάω με πλοίο. Αν έχει ταξιδέψει κάποιος ας μου δώσει πληροφορίες και κυρίως αν μπορώ να βρώ πλοίο με θέσεις σε εξωτερικό χώρο για να δω καλύτερα τη διαδρομή μεσα απο το Δούναβη. Ευχαριστώ.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Θα ταξιδέψω στις 14/9 απο Βιέννη για Μπατισλάβα. Για εμπειρία αποφάσισα να πάω με πλοίο. Αν έχει ταξιδέψει κάποιος ας μου δώσει πληροφορίες και κυρίως αν μπορώ να βρώ πλοίο με θέσεις σε εξωτερικό χώρο για να δω καλύτερα τη διαδρομή μεσα απο το Δούναβη. Ευχαριστώ.
Θα πάρεις ποταμόπλοιο από τη πλατεία Σουηδίας πλήρωσα πριν κάποια χρόνια 37 ευρώ για δυο άτομα αλλά άξιζε η διαδρομή ήταν πολύ όμορφη.Πήραμε τα εισιτήρια από κιόσκι έξω από το πλοίο αλλά δεν βρήκαμε τίποτα στη πρώτη θέση που είναι πανοραμική η θέα γύρω στις 2 ώρες ήταν η διαδρομή ,Στο γυρισμό πήραμε τραίνο για να δούμε την ύπαιθρο στη τιμή των 10 ευρώ.Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε θα σε ενημερώσουν οι πιο πρόσφατοι σε αυτό το δρομολόγιο
 

ASIMAKOPOULOU DIN

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Μήπως θυμάσαι την εταιρία και αν οι θέσεις ηταν εξωτερικές;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Μήπως θυμάσαι την εταιρία και αν οι θέσεις ηταν εξωτερικές;
Οχι δεν θυμάμαι την εταιρεία αλλά προτίμησε να πάρεις θέση εσωτερική είναι κλειστή με τζαμαρία και βλέπεις όλη τη διαδρομή φαντάσου σαν θέσεις αεροπλάνου αλλά πολύ πιο άνετα .Εμείς δεν βρήκαμε θέση ανεβήκαμε κατάστρωμα φυσούσε πολύ για Πρωτομαγιά και έκανε κρύο.Καλού κακού τσέκαρε τα πλοία μια μέρα πρίν και κλείσε εισιτήριο ανάλογα πότε σε βολεύει
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.541
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom