Απο Torino με αγαπη

harisma23

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία (μάλλον)
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Σπουδαζω στο πολυτεχνειο του Τορινου στην Αρχιτεκτορικη ειναι καλα εδω αλλα μου λιπει η θαλασσα απο δουλεια θα ψαχτω απο Σεπτεβριο.... 13 και σημερα για το ταξιδι Ελλαδα ....
Ράνια, σου εύχομαι με το καλό να πάρεις το πτυχίο σου!

Δεν ξέρω αν σε περιμένει στρωμένη δουλειά πίσω, αν όμως όχι, σαν συνάδελφος αρχιτέκτων θα σου σύστηνα να μη γυρίσεις. Μεσούσης της οικονομικής κρίσης, ο κλάδος της οικοδομής έχει χτυπηθεί ίσως περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο και τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για όλους, πόσο μάλλον για ένα νέο μηχανικό που μόλις ξεκινάει.

Συγνώμη για το θάρρος που πήρα και για το off-topic... Καλή συνέχεια εύχομαι και με το καλό η επιστροφή σου.
 

ranioula

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ράνια, σου εύχομαι με το καλό να πάρεις το πτυχίο σου!

Δεν ξέρω αν σε περιμένει στρωμένη δουλειά πίσω, αν όμως όχι, σαν συνάδελφος αρχιτέκτων θα σου σύστηνα να μη γυρίσεις. Μεσούσης της οικονομικής κρίσης, ο κλάδος της οικοδομής έχει χτυπηθεί ίσως περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο και τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για όλους, πόσο μάλλον για ένα νέο μηχανικό που μόλις ξεκινάει.

Συγνώμη για το θάρρος που πήρα και για το off-topic... Καλή συνέχεια εύχομαι και με το καλό η επιστροφή σου.
Το γνωριζω πολυ καλα..... και πια στρωμερη δουλεια εμεις στα Χανια μονο μυγες χτυπαμε!!!!!! εδω τουλαχιστο ειναι τα πραμγατα ειναι σταθερα....και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μην γυρισω :(
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Καλως ηρθες και απο εμενα,:welcome2: αντε με το καλο να σε γνωρισουμε το καλοκαιρι
 

ranioula

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
καλημερα!!:welcome:!!!
turin ε??επειδη υπαρχει ενα μεταπτυχιακο που με ενδιαφερει εκει (για την ακριβεια ειναι μαλλον το μονο που με ενδιαφερει) πες μας λιγα παραπανω πραγματα για την πολη και την ζωη σε αυτη!!
Αν ερθεις δεν θα χασεις !!!!!!!

Η πολη του Τορινου, στο νομο του Πιεμοντε βοριοδυτικα στης Ιταλιας, ειναι ο τεταρτος οικονομικος πολος της χωρας αλλα και ο παλιοτερος καθος υπηρξε η πρωτη πρωτευουσα το 1861-1865.
Η πολη ειναι και ιδικα το κεντρο της ειναι εντυπωσιακο (και λιγα λεω), οι περιοχες γυρο απο αυτο ειναι σαν αλλα μικρα κεντρα, εχω τα παντα Βαρ (τα δικα μας καφε) Παμπς ( τα δικα μας μπαρακια) ακομα και Κλαμπ. Σουπερμαρκετ, μαγαζια με ρουχα , mercati (οι δικες μας λαικες αγορες), τραπεζες, ταχυδρομιο καθε περιοχη εχει τα δικατης. Οι συγκοινωνιες GTT - Gruppo Torinese Trasporti ειναι αψογες και λογο των δρομων μεγαλο φαρδους το μποτιλιαρισμα ειναι σπανιο, το μερτο αξιζει να το δεις σαν αξιοθεατο ( δεν εχει οδιγο).

Ελπιζω να σε βοηθισα λυγο, αν οχι στειλε μου μνμ με το τι θες να μαθεις
σε γενικες γραμες ειναι καλη επιλογη ... ;)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ράνια καλώς όρισες κι από μένα!τα χαιρετίσματα μου στο Τορίνο!όπου πριν πολλάααα χρόνια βρέθηκα για ένα μήνα με φοιτητικές ανταλλαγές και είχα περάσει εκπληκτικά και λίγα λέω...Ηταν η πρώτη μου επαφή με Ιταλία και με Ιταλούς:haha:και ακόμα θυμάμαι εικόνες από καλοντυμένους κουστουμαρισμένους Ιταλούς Αύγουστο μήνα:shock:με πολύ ζέστη,σε μιά άδεια σχεδόν πόλη....
Καλά να περνάς και καλό καλοκαίρι!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.825
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom