Βέλγιο Από Αεροδρόμιο Charleroi μέχρι Βρυξέλλες

GiwtaMerlia

Member
Μηνύματα
87
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες-Άμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Σας ευχαριστω πολυ!!!!

Καλησπερα σας συγγνωμη που κανω καταχρηση του χρονου σας παρακαλω πεταξατε κι εσεις Σαρλερουα? Εμεις πεταμε με RYANAIR φτανουμε κατα τις 14.Οποτε απο οτι βλεπω στο Forum δεν υπαρχει απο το αεροδρομιο γραμμη τρενου και θα πρεπει να χρησιμοποιησω πρωτα λεωφορειο μεχρι που? ωστε να κανω αλλαγη με τρενο και να μπορεσω να φτασω στο Αμστερνταμ και αν γνωριζετε ποσο μπορει να μου κοστισει η ολη διαδρομη Σαρλερουα αεροδρομιο μεχρι Αμστερνταμ κεντρικο σταθμο?? Δεν υπαρχει κατι direct απο αεροδρομιο εστω με αλλαγες γραμμων??.Σας ευχαριστω πολυ
Καλησπέρα, θα πρότεινα να μπείτε στο σάιτ της flibco.com και να δείτε το κόστος για τις ημερομηνίες που θέλετε στη διαδρομή Σαρλερουά-Μίντι. Εγώ πχ επειδή τα έκλεισα με το που βγήκαν, μου κόστισε 12€ για 2 άτομα, μαζί με την ασφάλεια για τις αποσκευές. Από εκεί και πέρα ασυζητητί τρένο για Άμστερνταμ από Μίντι. Δε θα πρότεινα με τίποτα τη flixbus καθώς ταξίδεψα αυθημερόν στη Λιλ και χωρίς καμία ειδοποίηση, ακυρώθηκε το δρομολόγιο (η μέρα ήταν ηλιόλουστη κανένα πρόβλημα στους δρόμους, δε μάθαμε ποτέ το λόγο) και αντί να φύγουμε απόγευμα, μας έκλεισαν ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ το επόμενο δρομολόγιο στις 01.40 τα μεσάνυχτα. Μην τα πολυλογώ, για σίγουρη, εύκολη και άνετη μετακίνηση, μόνο τρένο, κατά τη δική μου γνώμη σαφώς.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Έχει 50% έκπτωση η Flibco για τις πρώτες 1000 κρατήσεις έως τις 14.11.2021 για μετακίνηση στο αεροδρόμιο Charleroi ως κατωτέρω ανάλυση με χρήση του κωδικού ADVENTURE.

"Book your shuttle bus from Brussels, Lille, Ghent or Bruges, use promo code ADVENTURE and receive a 50% discount* on your next shuttle bus trip. It's easy: look up your shuttle bus on our website or mobile app and enter the promo code ADVENTURE at the end of the booking process.

Psssssssst! Don’t wait too long, this offer is only available for the first 1,000 tickets.
The 50% discount, applicable with the promo code ADVENTURE, is valid for the following lines and limited in number:

  • Brussels – Charleroi Airport
  • Lille – Charleroi Airport
  • Bruges/Ghent – Charleroi Airport
The promo code is for one-time use only and valid until 14/11/21. Discount cannot be combined with any other offer."
 
Μηνύματα
16
Likes
2
Γεια σας γνωριζει καποιος αν ισχυουν ή οχι λεοφωρειο απο Βρυξελλες για αεροδρομιο Σαρλερουα;;;
Τρενο να πηγαινει απ ευθειας απο οσο εψαξα δεν υπαρχει

Σας ευχαριστω
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Γεια σας γνωριζει καποιος αν ισχυουν ή οχι λεοφωρειο απο Βρυξελλες για αεροδρομιο Σαρλερουα;;;
Τρενο να πηγαινει απ ευθειας απο οσο εψαξα δεν υπαρχει

Σας ευχαριστω
Είχε flixbus.Αλλά τώρα δεν βλέπω δρομολόγια.Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο.

Edit.Πρέπει να υπάρχει αυτό.

Order Summary
 
Μηνύματα
16
Likes
2
Είχε flixbus.Αλλά τώρα δεν βλέπω δρομολόγια.Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο.

Edit.Πρέπει να υπάρχει αυτό.

Order Summary
Σ ευχαριστω για την απαντηση. Εψαξα με flibco αλλα λογω covid δεν ισχυουν τα δεομολογια. Καποιος αλλος τροπος να φτασει κανεις στο αεροδρομιο;;;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Σ ευχαριστω για την απαντηση. Εψαξα με flibco αλλα λογω covid δεν ισχυουν τα δεομολογια. Καποιος αλλος τροπος να φτασει κανεις στο αεροδρομιο;;;
Tο δοκίμασα τώρα, μου βγάζει δρομολόγια από Midi Timetable και μπορώ κανονικά να κλείσω.
 
Μηνύματα
16
Likes
2
Tο δοκίμασα τώρα, μου βγάζει δρομολόγια από Midi Timetable και μπορώ κανονικά να κλείσω.
Ενδιαφερομαι για Γεναρη και δεν βγαζει δρομολογια

Το Rome to Rio βγάζει και την επιλογή του Blablacar.Δεν ξέρω αν λειτουργεί τώρα.Διαφορετικά και αναγκαστικά μόνον τρένο.

Brussels to Charleroi - 4 ways to travel via train, bus, rideshare, and taxi
Σ ευχαριστω , δειχνει δρομολογια αυτο ρο λινκ. Ξερεις μηπως και αν ο τελικος προορισμος ειναι και το αεροδρομιο;;;

Σ ευχαριστω , δειχνει δρομολογια αυτο ρο λινκ. Ξερεις μηπως και αν ο τελικος προορισμος ειναι και το αεροδρομιο;;;
Επισης συγνωμη υπαρχει τρενο απ ευθειας απο βρυξελλες σε αεροδρομιο Charleroi???
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Επισης συγνωμη υπαρχει τρενο απ ευθειας απο βρυξελλες σε αεροδρομιο Charleroi???
όχι

Ενδιαφερομαι για Γεναρη και δεν βγαζει δρομολογια
Μάλλον είναι νωρίς γι' αυτό.

Σ ευχαριστω , δειχνει δρομολογια αυτο ρο λινκ. Ξερεις μηπως και αν ο τελικος προορισμος ειναι και το αεροδρομιο;;;
Δεν έχει σημασία αν το rome2rio βγάζει δρομολόγια. Το θέμα είναι να τα βγάζει και η εταιρία και να μπορείς να κλείσεις. Πιστεύω ότι πάντα θα έχει δρομολόγια η flibco. Για μεγαλύτερη σιγουριά να συμβουλεύεσαι την επίσημη σελίδα του αεροδρομίου Access & Parking
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Δεν βγάζει δρομολόγια μάλλον γιατί είναι νωρίς. προσπάθησε πάλι αρχές Δεκέμβρη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Ενδιαφερομαι για Γεναρη και δεν βγαζει δρομολογια


Σ ευχαριστω , δειχνει δρομολογια αυτο ρο λινκ. Ξερεις μηπως και αν ο τελικος προορισμος ειναι και το αεροδρομιο;;;


Επισης συγνωμη υπαρχει τρενο απ ευθειας απο βρυξελλες σε αεροδρομιο Charleroi???
Το link του Rometorio εννοείς;΄Οχι.Αλλά δεν έχει και σημασία.Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την κάθε εταιρεία.Αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμη για Γενάρη.Μπορεί να αλλάξουν όλα.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.555
Likes
12.626
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Εγω όταν είχα πάει πριν 5 χρόνια μου κανόνισαν οι φίλοι μου shared taxi....αν θυμάμαι καλά έδωσα ένα 20ρικο. Ψάξτο μήπως βγάλεις άκρη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom