Βέλγιο Γαλλία Από Βρυξέλλες για Ντίσνευλαντ

zvarveri

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Θα ηθελα την βηθεια σας κ τα φωτα σας!!
Μεσα Νοεμβριου θα ταξιδεψουμε οδικως απο Βρυξελλες για Ντισνευλαντ κ θα κανουμε μια διανυκετρευση εκει κοντα στην Ντισνευλαντ. οχι στα ξενοδοχεια μεσα στο Παρκο, αλλα σε ασχετα εξω απο αυτο κ πολυ πιο οικονομικα!

Θα θελα να σας ρωτησω μηπως γνωριζετε τι ωρες εμφανιζοναι ο Μικι Μοαυς, η Μινι κ γενικα οι ηρωες μεσα στην Ντισνευλαντ κ το ρωτω γιατι ειχα ξαναπαει πριν 8 χρονια, χωρις παιδι τοτε κ δεν ετυχε να δουμε καποιον ηρωα, παρα μονο τον Πλουτο. θα με φαει η κορη μου αν δεν δουμε τον "αληθινο Μικι Μαους", πως λεει!

Οιι παρελαση τι ωρα γινεται??

Στην επιστροφη με αυτοκινητο απο Ντισνευλαντ προς Βρυξελλες εχετε να μου προτεινετε καποια ομορφη πολη για σταση για καφεδακι κ φαγητο?

Γενικα θα ηθελα χρησιμες πληροφοριες για την Ντισνευλαντ, τι να προσεξω, που να φαμε καλα κ οικονομικα, κλπ κλπ κλπ. θα ειναι η πρωτη εκδρομη με την μικρη εκει κ εχω λιγο αγχος!

Τα φωτα σας παρακαλω!
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Οι ώρες εμφάνισης των ηρώων αναγράφονται στο πρόγραμμα του πάρκου το οποίο θα παραλαβεις από την είσοδο. Εκεί θα βρεις πότε και πού εμφανίζονται. Αναγραφονται επίσησ οι ώρες των παρελάσεων και των άλλων σόου. Αλλάζει κάθε 10-15 μέρες. Μπορείς να το βρεις στην ιστοσελίδα τους. Στο κλείσιμο του πάρκου έχει το επετειακό σόου Disney dreams με πυροτεχνήματα. Για φαΐ δεν έχω να σου προτείνω κάτι γιατί δεν είχα φάει μέσα στο πάρκο. Πάντως, τέλη Σεπτεμβρίου που είχα πάει πολλά εστιατόρια στο πάρκο ήταν κλειστά.
 

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Τον Ιούλιο που ήμασταν εμείς εκεί έχω την αίσθηση οτι η παρέλαση γίνονταν κάθε μία ώρα.Όσο για φαγητό δεν νομίζω οτι υπάρχει φθηνό μέσα στην Disneyland.Το ένα hotdog του Mickey :) έκανε 8 ευρώ!Τι να κάνουμε όμως,μια φορα πάς!:p
 

manina71

Member
Μηνύματα
35
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Earl Of Sandwich Paris | The World’s Greatest Hot Sandwich
Τέλεια σαντουιτσάκια και κατά τη γνώμη μου και value for money στο Disney Village (έξω από τα πάρκα).
Επίσης Anette's Diner (σε αμερικάνικο στυλ) επίσης στο Village ή κάποιος μπουφές μέσα στα πάρκα (αν σας αρέσει) όπως π.χ. Agrabah Cafe (με ανατολίτικα φαγητά) ή Plaza Gardens Restaurant, (αυτά τα δύο στο Disneyland Park).
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Το φαγητό μέσα στο πάρκο είναι λιγάκι ακριβούτσικο...είχα πάει μεσα Αυγούστου πριν 6 χρόνια κ ακόμα κ μιση φέτα καρπούζι έκανε 6 € !!!! Για να δείτε τους ήρωες καλύτερα κάνε μια αναζήτηση στο site όλο κ κάτι θα λέει εκεί!! και επίσης αφού θα μείνετε 1 βράδυ εκεί προτείνω να δείτε μια παρασταση από αυτές που παίζονται μέσα στο πάρκο πχ. lion king. Πραγματικά τα αξίζουν τα λεφτά τους!!! :D
 

Niki_K

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο,Λίμνη Κόμο,Ελβετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Επίσης ένα καλό εστιατόριο έξω απο το πάρκο είναι και το Planet Hollywood. Το φαγητό είναι τύπου Friday's , η διακόσμηση σα να μπαίνεις σε στούντιο του Hollywood και οι τιμές αρκετά καλές. Έχει επίσης και μαγαζί με αναμνηστικά (τύπου Hard Rock Cafe) ,αν ενδιαφέρεστε..
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Επίσης ένα καλό εστιατόριο έξω απο το πάρκο είναι και το Planet Hollywood. Το φαγητό είναι τύπου Friday's , η διακόσμηση σα να μπαίνεις σε στούντιο του Hollywood και οι τιμές αρκετά καλές. Έχει επίσης και μαγαζί με αναμνηστικά (τύπου Hard Rock Cafe) ,αν ενδιαφέρεστε..
Πολύ καλή πρόταση! Επίσης το φαστφουντάδικο που παίζεται το Lion king πως λέγεται?? εκεί μπορούν να πάνε να φάνε και να παρακολουθήσουν και την παράσταση μαζι!! :clap::cool:
 

zvarveri

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
τελεια!!!! εγω διαβαζα στο ελληνικο site της Disneyland κ δεν ελεγε κατι σχετικο για τις ωρες εμφανισης των ηρωων. μαλλον θα πρεπει να ψαξω στο γαλλικο site.

Όσο για το φαγητο, το Planet Holywood ειναι ειπατε εκτος του παρκου?? θα πρεπει να παμε δηλαδη κατα το απογευματακι που θα φυγουμε απο κει ε??

Αυτο με το επετειακο show κ τα πυροτεχνηματα που ειπατε που ειναι? γινεται μεσα στο παρκο την ωρα που κλεινει το παρκο? αν θυμαμαι καλα γυρω στις 6-7 κλεινει ε?
 

Niki_K

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο,Λίμνη Κόμο,Ελβετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Όσο για το φαγητο, το Planet Holywood ειναι ειπατε εκτος του παρκου?? θα πρεπει να παμε δηλαδη κατα το απογευματακι που θα φυγουμε απο κει ε??
To Planet Hollywood είναι ακριβώς απ'έξω! Θα το δείτε μπαίνοντας! Απ'ότι θυμάμαι είναι ανοιχτό μέχρι αργά!
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
zvarveri said:
τελεια!!!! εγω διαβαζα στο ελληνικο site της Disneyland κ δεν ελεγε κατι σχετικο για τις ωρες εμφανισης των ηρωων. μαλλον θα πρεπει να ψαξω στο γαλλικο site.

Όσο για το φαγητο, το Planet Holywood ειναι ειπατε εκτος του παρκου?? θα πρεπει να παμε δηλαδη κατα το απογευματακι που θα φυγουμε απο κει ε??

Αυτο με το επετειακο show κ τα πυροτεχνηματα που ειπατε που ειναι? γινεται μεσα στο παρκο την ωρα που κλεινει το παρκο? αν θυμαμαι καλα γυρω στις 6-7 κλεινει ε?
Μπες στο αγγλικό σάιτ. Εκεί θα βρεις τις ώρες που ανοίγει και κλείνει το πάρκο τουλάχιστον για αυτόν τον μήνα. Επίσης μπορείς να βρεις και τις ώρες εμφανίσης των ηρώων(για αυτή την εβδομάδα, ίσως και για την επόμενη). Οσο για το Disney dreams, γίνεται στο κάστρο της ωραίας κοιμωμένησ, την ωρα που αναγραφεται οτι κλείνει το πάρκο(κλείνουν οι ατραξιόν).
 

zvarveri

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
αχ τελεια!!!!!!!!! σας ευχαριστω πολυ!!!!!

τωρα καμια ιδεα για την διαδρομη Βρυξελλες-Ντυσνευλαντ?? εχετε κατι στο νου σας?? ή να παμε κατευθειαν Βρυξελλες??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.683
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom