Από Κρήτη με αγάπη...!!

matina.k

Member
Μηνύματα
10
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Λισαβόνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα από Κρήτη! :)
Παρακολουθώ χρόνια το φόρουμ, είτε για να ταξιδεύω και εγώ μέσα από τις ιστορίες των μελών είτε για συμβουλές/ιδέες για τα λίγα ομολογουμένως ταξίδια που έχω κάνει.
Πρώτη φορά προετοιμάζω μόνη μου ένα ταξίδι (συνήθως τα έκαναν άλλοι για μένα!) και αποφάσισα να γραφτώ είτε για τυχών ερωτήσεις που μπορούν να προκύψουν κατά τον σχεδιασμό είτε για να συνεισφέρω και εγώ όσο μπορώ από τις εμπειρίες μου.

Έχω ταξιδέψει 3 φορές Ιταλία, από τον βορρά μέχρι τον νότο και μια φορά, πρόσφατα, Λονδίνο (κυρίως για δουλειά οπότε δεν έκανα και πολύ τουρισμό) αλλά ελπίζω αυτά να είναι μόνο η αρχή... Λόγω δουλειάς (δουλεύω στον τουρισμό / δουλειά όλο τον χρόνο) μπορώ να παίρνω άδεια μόνο χειμώνα, μια φορά τον χρόνο, οπότε προσπαθώ να κάνω ένα ταξίδι, σε ένα μέρος που δε έχω ξαναπάει, κάθε χρόνο!
Φέτος ετοιμάζομαι για ταξίδι στην Κεντρική Ευρώπη (Βουδαπέστη/ Μπρατισλάβα / Βιέννη / Πράγα).

Μπορεί από εξωτερικό να μη έχω πολύ εμπειρία αλλά αν χρειαστείτε κάτι σχετικά με την Κρήτη (και κυρίως το ίσως παρεξηγημένο Ηράκλειο που είναι το σπίτι μου τα τελευταία 11 χρόνια) ή από Λιβαδειά/Βοιωτία μεριά που είναι το μέρος καταγωγής μου, θα χαρώ να σας βοηθήσω!

Ματίνα
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Καλώς όρισες συμπολίστισσα. Συνήθως οι συνάδελφοι σου πάνε ΝΑ Ασία.!!!
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καλώς ήρθες πατριώτισσα (έστω και εκ μεταγραφής)!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.528
Likes
7.845
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
καλως ηλθες στη παρεα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.722
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom