Γαλλία Ιταλία Από Μιλάνο στο Παρίσι

ABS

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα

Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα την γνώμη σας και συμβουλές για ένα οδικό τουρ διάρκειας 15 ημερών από το Μιλάνο στο Παρίσι ( Disneyland) με στάση στην Ελβετία και επιστροφή από Γερμανία.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλώς ήρθες...
Επιστροφή από Γερμανία?
Γιατί όχι από Νότια Γαλλία?
Λοιπόν, ξεκινάς από Μιλάνο, κάνεις στάση στη Γενεύη ή στη Ζυρίχη για διαμονή και συνεχίζεις για Παρίσι. Στην επιστροφή Στραμβούργο, Στουτγκάρδη και Μόναχο οι πιθανοί προορισμοί σου για διαμονή και περιήγηση (κατά τη γνώμη μου πάντα και αφού θέλεις να επιστρέψεις μέσω Γερμανίας).
Καλά να περάσετε...
 

ABS

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλώς ήρθες...
Επιστροφή από Γερμανία?
Γιατί όχι από Νότια Γαλλία?
Λοιπόν, ξεκινάς από Μιλάνο, κάνεις στάση στη Γενεύη ή στη Ζυρίχη για διαμονή και συνεχίζεις για Παρίσι. Στην επιστροφή Στραμβούργο, Στουτγκάρδη και Μόναχο οι πιθανοί προορισμοί σου για διαμονή και περιήγηση (κατά τη γνώμη μου πάντα και αφού θέλεις να επιστρέψεις μέσω Γερμανίας).
Καλά να περάσετε...
Καλησπέρα

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου .Θα έχω μαζί μου και 3 παιδιά 9,10,13 χρονών και θα ήθελα να δούνε όσα περισσοότερα μπορούν. Πιστεύεις οτι πρέπει να κλείσω από εδώ ξενοδοχεία η να βρίσκω στην διαδρομή ? Εχεις να προτείνεις επιπλέον μέρη η και ξενοδοχεία?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
πότε σχεδιάζεις να κάνεις το ταξίδι ?
για το αν θα κλέισεις η όχι εξαρτάται και από τήν εποχή
δώσε στοιχεία
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Λογικό είναι να θέλεις να δουν όσα περισσότερα μπορούν τα παιδιά σου αλλά μήπως γίνει πολύ κουραστικό γι' αυτά και είναι τόσες οι εναλλαγές ώστε στο τέλος θα μπερδευτούν τόσο πολύ και δεν θα τους μείνει τίποτα?
Διαφορετική ζωή και νοοτροπία τόσο στην Ιταλία όσο και στην Ελβετία, τη Γαλλία και τη Γερμανία.
Φυσικά, εσύ ξέρεις τα παιδιά σου καλύτερα και εσύ αποφασίζεις.
Αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι στη Eurodisney, τον Αύγουστο γίνεται πανικός!
Τα πούλμαν από Γαλλία, Ισπανία και άλλες γειτονικές χώρες είναι τόσα πολλά που βαριέσαι να τα μετρήσεις! Παντού θα χρειαστεί να περιμένετε! Γι' αυτήν την περίοδο υπολόγισε περισσότερες ημέρες στην Eurodisney.
Όσον αφορά το Παρίσι, μπορεί οι Γάλλοι να πηγαίνουν διακοπές τον Αύγουστο και η πόλη να είναι σχετικά ήρεμη αλλά δεν συμβαίνει το ίδιο και για τους τουρίστες που καταφθάνουν κατά χιλιάδες γι' αυτό θα ήταν καλύτερα να κλείσεις από εδώ για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως και μάλιστα σύντομα μήπως πετύχεις και καλύτερη τιμή στο δωμάτιο.
Στη Γενεύη τα πράγματα είναι πιο ήσυχα αλλά φυσικά δεν έχει την πληθώρα των ξενοδοχείων που διαθέτει το Παρίσι.
Στη Ζυρίχη υπολόγισε το γεγονός ότι συνήθως το πρώτο δεκαπενθήμερο του Αυγούστου πραγματοποιείται ένα εβδομαδιαίο φεστιβάλ rave και ίσως να μην υπάρχουν δωμάτια στην πόλη (ψάξε στο ίντερνετ και βρες ακριβείς ημερομηνίες για φέτος).
Από Γερμανία δεν μπορώ να βοηθήσω και πολύ αλλά ξέρω από γνωστό μου ότι αν αποφασίσεις να μείνεις εκτός Μονάχου, στα χωριά της Βαυαρίας υπάρχουν πολλοί ξενώνες σε εκπληκτικά προσιτές τιμές. Δυστυχώ, όμως, δεν έχω βρεθεί στη συγκεκριμένη περιοχή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.798
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom