Βέλγιο Γαλλία Γερμανία Ολλανδία Από το Βερολίνο στη Βρετάνη (Road trip)

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Τι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ άρθρο έκανες πάλι ρε αρχηγέ....τι φωτογραφίες είναι αυτές που βγάζεις!!

Μανιακός θαυμαστής, συνέχισε έτσι!
 

mina77

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Απίστευτες οι φωτογραφίες, εχω ζηλέψει πολύ, θέλω και γω τέτοιο ταξίδιιιιιιιιιιι :D.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Πραγματικά πολύ ωραίες φωτό. Φανταστικό το Honfleur και το Mont Saint Michel πολλά άλλα στη Βρετάνη. (Off topic) Έχω διαβάσει ότι λόγω της Βρετάνης οι Γάλλοι δεν επέτρεψαν στούς Άγγλους στην επίσημη ονομασία τους να περιέχεται η λέξη Britain και έτσι η επίσημη ονομασία της Αγγλίας είναι το United Kingdom, χωρίς να είμαι εκατό τα εκατό βέβαιος. :reading:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.476
Likes
28.920
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πραγματικά πολύ ωραίες φωτό. Φανταστικό το Honfleur και το Mont Saint Michel πολλά άλλα στη Βρετάνη. (Off topic) Έχω διαβάσει ότι λόγω της Βρετάνης οι Γάλλοι δεν επέτρεψαν στούς Άγγλους στην επίσημη ονομασία τους να περιέχεται η λέξη Britain και έτσι η επίσημη ονομασία της Αγγλίας είναι το United Kingdom, χωρίς να είμαι εκατό τα εκατό βέβαιος. :reading:
Η επίσημη ονομασία του κράτους που έχει πρωτεύουσα το Λονδίνο είναι "United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland". Όπως βλέπεις η λέξη περιέχεται. Ούτε 0% βέβαιος να μην είσαι λοιπόν :).
 

rea

Member
Μηνύματα
57
Likes
15
Ειναι τοσο ενδιαφερον το ταξιδι αλλα και οι πληροφοριες που δινεις αγαπητε Μανο
που επειτα απο πολυ σκεψη αποφασισα το καλοκαιρι να το πραγματοποιησω.
Εαν εχεις διαθεση και χρονο θα ηθελα να μου προτεινεις εναν ταξιδιωτικο οδηγο για Γαλλια. Η και πιο εξιδικευμενο για την Βρεταννη.
Ευχαριστω για τις εικονες που ειχα στο μυαλο και τις μορφοποιησες..
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
... θα ηθελα να μου προτεινεις εναν ταξιδιωτικο οδηγο για Γαλλια. Η και πιο εξιδικευμενο για την Βρεταννη....

Καλημέρα :)


Μου άρεσε πολύ αυτός ο οδηγος για τη Βρετάνη , που δυστυχώς από ο,τι βλέπω δεν είναι διαθέσιμος.

Όμως υπάρχουν τόσοι πολλοί οδηγοί για αυτά τα μέρη, που αν κάνεις μια βόλτα στον Ελευθερουδάκη, θα βρεις σίγουρα κάτι που να σου ταιριάζει.
 

rea

Member
Μηνύματα
57
Likes
15
:DΑγαπητε Μανο εκτος του οτι ειμαι ετοιμη να ετοιμασω βαλιτσες γι αυτο το ταξιδι που περιγραφεις και φωτογραφισες θα ηθελα και μια γενικη τιμη για τις δυο εβδομαδες .
Ευχαριστω και παντα να κρατας τετοιο ημερολογιο στα ταξιδια σου.:clap:
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Λατρεμένη Βρετάνη!!! Πέρασα εκεί ένα χρόνο από τη ζωή μου κι άφησα για πάντα ένα κομμάτι από την καρδιά μου! Ευχαριστώ, Μάνο, που με την ιστορία σου με γύρισες εκεί!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Μακράν οι ωραιότερες φωτογραφίες που έχω δει εδώ μέσα...και το κείμενο βέβαια λιτό αλλά εξαιρετικό!!!Υπέροχο!
 

taniakar

Member
Μηνύματα
244
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Απλά δεν υπάρχουν αυτές οι φωτογραφίες! Συγχαρητήρια!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.463
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom